Sevgilimle ilişkiye girdik içime boşalmadı adetimin 5. Günüydü

Yaşım 18 ayın 1inde sevgilimle ilişkiye girdik içime boşalmadı adetimin 5. Günüydü şimdi adetim 3gün gecikti bununla beraber karın ağrılarım var uç gün üst üste burnum kanadı ama biryandan da gribim evde gebelik testi yaptım negatif çıktı hamilemiyim yoksa gripten mi gecikti?

Tahlil.com Cevabı : Test negatif ise hamilelikten söz edemeyiz.Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

S******** :

Reşit degilim 09.01.2015te prezervatifle iliskiye girdik ve prezervatifi çıkarmadan iki kere boşaldi. 26.11.2014 tarihinde regl oldum sonra 18.12.2014 tarihinde regl oldum. 06.01.2015te kahverengi akıntım oldu ve hala regl olmadim. Idrar testleri negatif regl belirtilerin iki gundur var Hamile miyim

Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.