Adet Görmek Nedir? Adet Gören Biri Hamile Olabilir mi?

Yayın Tarihi : 2018/09/16 00:33 • Güncelleme Tarihi : 2023/04/18 13:05 • Yazar: Uz.Dr. Cem Argun

Adet gören birisinin hamile olup olamayacağı doğurganlık çağındaki kadınlarda merak edilen bir konudur.Adet gördüğü halde hamile olmaktan korkan kadınlar olabildiği gibi tam tersi adet görmüş olsa da hamile olabileceği yönünde umudu olanlar da bulunmaktadır.
Peki adet gören biri hamile olabilir mi? Bu çok merak edilen konuya Tahlil.com uzmanları açıklık getiriyor.

Adet Görmek Nedir? Adet Gören Biri Hamile Olabilir mi?

Adet gören birisinin hamile olup olamayacağı hakkında Tahlil.com'a özellikle de kadın okurlarımızdan yüzlerce soru geliyor.
Tahlil.com olarak bu konuda tüm okurlarımızın anlayacağı dilde bir yazı hazırladık.
Ne yazık ki çeşitli internet siteleri ve forum sitelerinde bu konuda bir bilgi kirliliği bulunmakta olup bir çok yalan yanlış bilgiye yer verilmektedir.
Tahlil.com uzmanlarının bu konuya dair bilgilendirici yazısının ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Adet Görme ve Adet Kanaması Nedir?

Adet görme ve adet kanaması farklı terimlerle ifade edilmektedir. Bu konuda en sık kullanılan ifade türleri aşağıda belirtilmiştir.
Aybaşı olmak, adet olmak, adet görmek, regl olmak, menstruasyon kanaması görmek  mens olmak, kanama görmek,hastalanmak,kirlenmek ve renkli olmak bayanlar arasında sıkça kullanılmaktadır.
Kadınlarda adet kanamasının oluşmasının temel  gayesi, adet döngüsünde meydana gelebilecek   bir hamileliğin oluşabilmesi,yerleşebilmesi ve elverişli zeminde  gelişebilmesi için rahim iç tabakasının hazırlanmasıdır.

Adet kanaması bayanlarda  ortalama 4 gün devam eder.Ancak kimilerinde ise  1 ile 7 gün arası da sürebilmektedir.
Bu süre kişinin yaşı, fizyolojik ve biyolojik durumu, hormon salınımı gibi durumlardan da etkilenebilmektedir. Adet kanaması sırasında bayanlar ortalama  20 ile 80 ml  arasında  kan kaybetmektedir.Bu miktarın daha az veya çok olduğu durumlarda ise mutlak suretle bir kadın doğum uzmanına başvurulmalıdır

Adet Döngüsü (adet dönemi) Nedir?

Adet döngüsü kadınlarda  son adet olunan tarihin ilk gününden bir sonraki adet tarihinin ilk gününe kadar geçen süreç  ve döngüde kadın vücudunda gerçekleşen değişiklikleri içine alan bir dönemdir.Bu dönem  kadınlarda ortalama  28 gün sürmektedir.
Ancak kimi kadınlarda  21 ile 35 gün arası dönemlere de ulaşabilmektedir.Kadınlarda  adet döngüsü ergenlik dönemiyle başlar. Bu döngü overlerde yani  yumurtalıklarda olgunlaşabilecek yumurta hücrelerinin sona erdiği  menopoz döneminde ise sona erer.

Ne Zaman Kadınlar Adet Görmez?

Kadınlar ancak gebe oldukları süreçlerde ve doğumu takiben  emzirmenin devam ettiği sürenin ilk dönemlerinde adet görmezler.Buradan da anlaşılacağı gibi gebelik durumunda kesinlikle adet görme gibi bir ihtimal bulunmamaktadır.

Hamile Birisi Neden Adet Görmez?

Adet dönemi sürecinde kadınların vücudunda farklı olaylar ve değişiklikler ortaya çıkmaktadır.Bu döngünün temel amacı kadınlarda üremenin temel çekirdeğini teşkil eden yumurtanın oluşmasıdır. Kadınlarda beyinden salınan  hormonlar döllenme için uygun bir yumurta oluşmasını sağlar.Bununla beraber de rahim yüzeyi de muhtemel bir gebelik için hazırlanır.Ancak döllenme gerçekleşmez ise, yani kadın hamile kalmaz ise kadının ürettiği yumurtanın ömrü sona erer.

Daha sonra gebelik için hazırlanmış olan  rahim iç tabakası da dışarı atılır.Bu süreçle birlikte de adet kanaması oluşur. Buradan da anlaşılacağı üzere gebe olunmadığı takdirde adet kanaması olacaktır.Gebelik oluşmuş ise, doğal olarak yeni bir adet döngüsüne gerek olmayacaktır.Bu durumda da yeni bir adet kanaması görülmeyecektir.
Oluşan adet kanaması gebeliğin olmadığının, bu nedenle de gebelik için hazırlanan rahmim tabakasının dışarı atıldığının da habercisidir. Adet kanamasını takiben ise, üreme çağındaki kadınlarda yeni bir adet döngüsü başlar, bunda da amaç kadını yeni bir gebelik sürecine hazırlamaktır.

Sonuç olarak korunmasız cinsel ilişki sonrası adet gören birinin hamile olma ihtimali kesinlikle yoktur.Adet görülmüş olması hamilelik ihtimalinin tamamıyle ortadan kalkmış olduğunun en temel göstergesidir.

Üstüne görme durumu da adet görme ile sıklıkla karıştırılmaktadır.Bu konuda da detaylı bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız...

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
A********** :

Merhaba hocam sürtünme ve vajinal olmayan yoldan korunarak birlikte olduk kızlık zarım duruyor ve vajinama yalnızca ucu değdi boşalma olmadı. 2 hafta sonra beklenen tarihte adet oldum 5 gün sürdü yeni bitti. Bazen karnım ve kasığım ağrıyor gibi sızlama daha doğrusu. Hamilelik riski yoktur değil mi?


Cevap:

Merhaba, sorularınızı lütfen aşağıdaki linki kullanarak sorunuz.Bu alandan soru sorulmamakta ancak yorum yapılabilmektedir.
https://www.tahlil.com/soru-sor
Teşekkür ederiz.

F***** :

Merhabalar Adet döneminden 3 gün önce sürtünme yolu ile ilişkiye girdik ve kızlık zarı daha önceden bozulmamıştı. Kesinlikle vajinaya boşalma olmadı ancak zevk suyu değdiği için vajina ıslaktı olaydan sonra vajinayı peçete ile temizledik 1 veya 2 damla açık tonda kırmızı leke bulaştı. Bu olaydan 3 gün sonra adet dönemiydi ve 2 3 gün boyunca adet sancısı ile bol miktarda adet kanı gibi kan geldi ve adetin 4. Gününden sonra kan az miktarda leke leke gelmeye başladı ve koyu renkte lekelerde olduğunu söyledi . Ama hala korkuyoruz sizce gebe kalma ihtimali varmıdır?


Cevap:

Merhaba, sorularınızı lütfen aşağıdaki linki kullanarak sorunuz.Bu alandan soru sorulmamakta ancak yorum yapılabilmektedir.
https://www.tahlil.com/soru-sor
Teşekkür ederiz.

K*************** :

Merhaba ben erkek ardaşımla prezervatif ile korunarak ilişkiye girdik ilişkiden 11 gün sonra adet oldum fakat bu ay adetim gecikti hamile olma ihtimalim var mı


Cevap:

Merhaba, sorularınızı lütfen aşağıdaki linki kullanarak sorunuz.Bu alandan soru sorulmamakta ancak yorum yapılabilmektedir.
https://www.tahlil.com/soru-sor
Teşekkür ederiz.

M*********** :

Kız arkadaşımla bir ilişkiye girdik yarım saat sonra Regl oldu hamile kalır mı ?


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.
Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.
Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.

 
Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.
 

 

Y********** :

Merhaba biz erkek arkadaşımla 14 martta ilişkiye girdik ilişkiden 15 gün sonra regl olmam lazımdı ama olmadım. İlişkinin üstünden 37 gün geçti ve ben bugün regl oldum acaba bu yerleşme kanaması olabilir mi? Hamile miyim?


Cevap:

 

Herhangi bir  cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olup olmayacağı ihtimali çok sık merak edilen bir konu.
İlişki sonrası adet kanaması görülmüş ise hamilelik olasılığı ortadan kalkmıştır.
Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık yüzlerce yazı yayınladık.
 
Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak içintıklayınız....

 

H**** :

Hocam merhabalar ben geçen ay koz arkadaşımla bir birliktelik yaşadım ve içine boşalmadım ve 3 4 gün sonra adet gördü . Bu ay adetinde gecikme oldu hocam hamile olma riski varmıdır?


Cevap:

 Herhangi bir  cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olup olmayacağı ihtimali çok sık merak edilen bir konu.

İlişki sonrası adet kanaması görülmüş ise hamilelik olasılığı ortadan kalkmıştır.
Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık yüzlerce yazı yayınladık.
 
Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak içintıklayınız....

 

H********* :

Merhaba 4 hafta önce kız arkadaşım ile ilişkiye girdik sonra sık sık bulantılar oluştu ve 5 gün erken adet oldu bu gebelik belirtisi olabilir mi


Cevap:

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.
Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.

Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.
Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.
Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?

Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,
Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.
Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.
 
 
Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız.....

 

T************ :

Merhaba ilişkiden üç yada dört gün sonra adet oldum fakat biraz kasık agrım ve şeffaf akıntım oldu adetten bir hafta sonra hamilelik ihtimali var Mıdır ?


Cevap:

 Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.

Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.
Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.
Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.
Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....
 

 

N************ :

Erkek arkadaşımla ilişkiden sonra içime bosalmis olmasından korkuyorum ilişkinin akşamında regl oldum 2 gün sonrasında kanamam durdu hamile olma olasiligim varmıdır


Cevap:

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.
Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.
Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

 

c************ :

Merhaba,3-4 aydır düzenli ve tam gününde adet görüyorum. Karnımdaki şişlik ve yaşadığım kabızlık hamilelik belirtisi olabilir mi? Adetim normalde 5 gün sürer yine 5 gün sürdü ve geçen ay tam gününde oldum. Geçen ay hamilelik testi yaptım negatif çıktı.


Cevap:

Cinsel birlikteliğin  ardından  adet görülmüş olması  hamilelik mümkün olmadığını gösteren bir bulgudur.
Gebelik ihtimali yoktur bu durumda.
Zaten gebelik testi sonucunuz da negatif çıkmış.

Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında daha ayrıntılı  bilgi almak ister ve bu konuda yazılarımız ile verdiğimiz cevapları okumak isterseniz tıklayınız....

C************** :

Merhaba 31 mayısta erkek arkadaşımla birlikte oldum boşalma olmadı 8-9 haziranda adet oldum 19unda test yaptım negatif çıktı tekrar normal adet oldum fakat bu ay 7-8 gün geç oldum ve kanamam iki aya göre çok az rengi normal ama miktarı az 4.gündeyim 4 gündür pedim dolmuyor bile tuvalette kan geliyor bazen bugün midemde çok şişlik var göbeğim normalden fazla midem bulanıyor nefes alırken şişliği rahatsız ediyor 3 aydır arada oluyor böyle


Cevap:

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.
Hamilelik belirtiler veya sizin hissiyatınız ile teşhis edilmez.Hamileliğin tanısı için tüm dünyanın kabul ettiği gebelik testi yöntemleri var.
Gereksiz ayrıntılarla kafa yormanıza gerek yok.

Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.
Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.
Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

 

E******** :

Korunmasız olarak sürtünme ile ilişkiye girdim.ilişkiden sonraki 2ay adet gördüm ama üstüne görme olabılırmı??


Cevap:

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.
Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.

Biraz vakit ayırıp aşağıda yazdıklarımızı ezberleyene kadar dikkatle okuyun.Hatta mümkünse yazıcıdan çıktı alıp bir de fosforlu kalemle üstünden geçin.

Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.
Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.
Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?

Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,
Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.
Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.


Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız.....

m***** :

Merhaba ben gecen ay 6 gun i ce adet oldum bu ay ise daha 2 hafta var ama hafif kahve rengi akintilar, kasik arisi ve arada bi 2 3sanielik karnn arisi sanki adet olucakmisim gibi sizce neden olabikir ciddi bi sorun olabirmi


Cevap:

Kahverengi akıntı kadınlarda sıklıkla merak edilen bir konudur.
Kahverengi akıntının ne anlama geldiği, bir gebelik belirtisi olup olmadı gibi sorular da sıklıkla Tahlil.com'a geliyor.
Vajinal akıntılardan biri olan kahverengi akıntı bir çok nedene bağlı olabilir.Aşağıdaki bağlantıda kahverengi akıntının nedenlerine dair yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

e********* :

Prezervatifi takarken ucuna elden bulaşmış olma ihtimali olan zevk suyundan hamile kalınabilirmi? Bunun üstüne üç defa gününde adet görülmesi gebeliğin oluşmadığına dair bir bulgumudur? Bazı doktorlar gebeliğe rağmen 9 ay boyunca periodik olarak adet görülebilir diyor? (Tüm makalelerinizi okudum)


Cevap:

Makalelerimizi okumuşsunuz ama bir faydası olmamış.On kere daha okuyun en az.Ya da bu tür saçma sapan bilgileri veren ''gebeliğe rağmen 9 ay boyunca periodik olarak adet görülebilir diyen'' doktorlara bu soruları sorun o zaman.
Hamileliğin nasıl oluştuğu konusunda yeterli bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor.
Cinsel konularda bilgi sahibi olmadan ve çoğunlukla da  erken yaşlarda bu tür beraberlik yaşayanlardan Tahlil.com'a  buna benzer yüzlerce soru geliyor.Bu soruların çoğu da cinsel bilgisizlikten kaynaklanan sorular.
Muhtemelen yaşınız da küçük.Bu tür durumlarda hamilelik şansı yoktur.
Size önerimiz hamilelik oluşumu ve konuya dair sitemizde yazdığımız yazıları dikkatle okumanız ve bu konuda sorulmuş soru ve cevapları gözden geçirmeniz.Aşağıdaki bağlantıda konuya dair detaylı bilgi ve benzer soru ile cevapları okuyabilirsiniz.

g************ :

Sevgilimle Eylulun 14ü gibi sürtünme yoluyla iliskiye girdik sevgilim disari bosaldi ama silmeden 2-3dk sonra tekrarsürtündü vajinama ertesi gün yani 15sinde adet gördüm fakat yazida en fazla 35gun aralikta olur diyo ben adet olali 39gun oldu ama hala adet olmadim sizce hamilemiyim teste gerek varmi


Cevap:

Test yaptırmanızda fayda var.

h******* :

Selam hocam.nen 19 augustos normal adet gördum her ay 3.4 gun önce adet göryurdum bu ay belim biraz ağirdi ve gögsumde biraz ağir vardi adet olcağimi düsundum .amma bu ayin 15 bir damla kan keldi bi daha gelmedi bende hamilelik test yaptim pozitif cikti.amma 2 gun oldu knimam va r davami


Cevap:

Takip edilmeniz gereklidir, beta HCG değeriniz takip edilmeli ve ultrasonografik inceleme yapılmalıdır..

Y********** :

Hocam merhabalar ben agustosun 15 ınde kız arkadasımla denizde sürtünme yoluyla ilişkiye girdim... vajina bölgesine pen*simi 2-3 saniye kadar dokundurdum direk vajinanın dış kısmına temas ettı ıcerıye gırme olmadı yani altımızda bısey yoktu. kız arkadasım 30 agustosta adetını gordu normal 4 gun boyunca adetını gordu... sizce kız arkadasım hamıle mı ? bu ustune gorme durum dıye bırsey okudum kız arkadasımda bu ustune gorme denılen durumun belırtılerı yok...ayrıca denızde boşalma olmadı ...yanı hıssetmedım nolur yardımcı olun ben cok korkuyorum.. bır daha asla boyle bırsey yapmayacagım bu bana guzel bır ders oldu... boşalma olsa ben hıssederım galıba degıl mı ? cevabınız ıcın sımdıden tesekkurler


Cevap:

Bu durumda hamilelikten bahsedilemez.

f******************* :

Hocam tip 1 diyabetim testosteron seviyem 208 referan araligida 280-800 seker hastaligimla ilgisi varmidir


Cevap:

Tip 1 Diabet ile testesteron düşüklüğü arasında direkt bir ilişki bulunmamaktadır.

b*********** :

Erkek arkadaşımda boxer bende pantolon külot ve ped olduğu halde sürtünme yoluyla birlikte olduk sadece göğüsüme boşaldı tenim tenime değmedi. hamilelik yok dediniz. Ama benim adetlerim düzensiz belirli günü yok bu olaydan sonra ertesi gün adet olmam karıştırıyor?


Cevap:

Hayır gebelik söz konusu değil.

h******** :

Hocam gebelik testi yaptırdım b HCG 75.76mul çıktı hamile miyim acaba acil cevap yazar mısınız?


Cevap:

Değeriniz hamileliğinizi destekliyor. Adet gecikmeniz devam ederse ultrason muayenesi ile hamileliği teyit ettirmenizi öneririz. 

O*************** :

Hocam cok okudum olmaz dediniz ama sizden duymadan icim rahat etmicek sanirim. Disari bosalma yontemi ile kurulan iliskiden sonra normal gunde ve normal sekilde gorulen adetten sonra hamilelik riski var midir?


Cevap:

 Nasıl hamilelik oluşacağına dair bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor.Özellikle cinsel konularda bilgi sahibi olmadan ve erken yaşlarda bu tür beraberlik yaşayanlardan Tahlil.com'a  bu tür yüzlerce soru geliyor.Bunların çoğu da bilgisizlikten kaynaklanan sorular.
 Muhtemelen yaşınız da küçük.Bu tür durumlarda hamilelik şansı yoktur.Size önerimiz hamilelik oluşumu ve konuya dair sitemizde yazdığımız yazıları dikkatle okumanız ve bu konuda sorulmuş soru ve cevapları gözden geçirmeniz.Aşağıdaki bağlantıda konuya dair detaylı bilgi ve benzer soru ile cevapları okuyabilirsiniz.

b************ :

Sevgilimle 20 mayısta ters ilişkiye girdik akşamı argrı çekti ertesi günü normal regl oldu , ondan sonra ki ayda yağmurda 2-3 saat kaldığından ağrılı regl oldu 20 temmuzda tekrar regl oldu ve ağrılı regl çektiğindne dolayı doktoru ultrason çekti bişi çıkmamış hamilelik ihtimali nedir ? 4 ay olcak


Cevap:

Bu durumda hemilikten bahsedilemez.

s******* :

10 nisanda iliskiye girdik zevk suyu akmis olmasindan korkuyoruz 15 nisanda normal adetini oldu 17 mayista tekrar adet oldu 1 gün sürdü 13 haziranda tekrar adet oldu 6 gün sürdü 10 temmuzda tekrar adet oldu fakat koyu bir akıntı geldi ilk basta sonra normal kan geldi 4 gün sürdü ihtimal varmı sizce


Cevap:

Gebelik ihtimali görünmüyor..

e*************** :

Merhaba hocam biliyorum bunun üstüne sormak anlamsız ama ben sizden duymak istiyorum ben nişanlımla 5 mayısta üstümüzde iç çamaşırları varken bir şeyler yaşadık ben onun üstüne 11 mayısta 6 gün adet oldum bugün 15 haziran adet olmadım test yaptım idrarda negatif çıktı 40 gün geçti ilişkiden olsaydı çıkardı sanırım.


Cevap:

İlişki sonrasında normal adet kanaması gördüğünüz için bu ay ki gecikmenin hamilelikle ilgili olmadığını söyleyebiliriz. 

a********** :

Hocam merhabalar prezervatifle korunmalı bi ilişki yaşıyorm Bikaç ay öncede doğum kontrol hapı kullandım sorum şuki ilişkiden 10 gün sonra sadece 1 gün adet gördüm hatta bir gün bile değildi normal mi? Ekstradn adet sancımda daha önce kullanmadığım bi ağrı kesici kullandım onun yan etkisde olablr mi


Cevap:

Bu kadar kısa adet görmeniz olağan değil Korunmalı ilişkiniz hamilelik olasılığını ortadan kaldırıyor ancak adetinizdeki düzensizlik devam ederse bir kadın doğum doktoruna başvurun

a********* :

Hocam merhba, nişanlmla bir hafta önce korunmasz sürtünerk ilişkimz oldu. Kuyruk sokumuma doğru boşaldı, vajinaya varmadan sildk sanırm. 30, 45 dakika sonrasnda kan geldi, adet olma zamanmdı. Adet oldm. Bugün bitti ama yumurtalık taraflarıma sancı ağrı giriyor. Test yapmadm. Hamile olabilir miyim?


Cevap:

İlişki sonrasında normal adet kanaması olduğun için hamilelik durumun yok. Yumurtalığında ki ağrı devam ederse bir doktora görünmende fayda var. Kadınsal bir rahatsızlığın habercisi olabilir. 

d***************** :

İyi günler, 22 eylülde sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve vajinama boşaldı, ertesi gün yani 23 eylülde adet gördüm ama hamilelik ihtimalinden çok korkuyorum. Hamile kaldıktan 1 gün sonra adet görülebilir mi, herzamanki adetlerim gibiydi. Test negatif çıktı. Hamile olabilir miyim ?


Cevap:

Hayır. Hamilelik durumu sonrası normal bir adet kanaması görülmez. Testte negatif çıktığı için hamile değilsiniz. 

p************* :

8 eylülde adetim bitmişti.18 ve 26 eylül tarihlerinde sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık üstüme boşlamadı ama zevk suyu deymiş olabilir 30 eylülde akıntım gelmeye başladı çok fazla 1 eylülde adet oldum fakat çok az geliyor rengide normalden açık ve sancım var acaba neden böyledir :(yardım


Cevap:

Hamile olmadığınız anlaşılıyor adet düzensizliğinin ise bir çok nedeni olabilir bir kadın doğum uzmanına danışabilirsiniz

g************ :

benim adet dönemimde kanamam az ve ağrılı olur majezik kullanırım bu ay kahverengi akıntı şikayetiyle kadın doguma gitim ve monodoks kullandım geçti fakat adet kanamam bu ay çok oldu ve içinde ilk kez nohut büyüklünde pıhtı vardı kullandım antibiotikten olabilirmi çok korktum ne yapmalıyım


Cevap:

Adet düzensizliklerinin bir çok nedeni olabilir.Kadın doğum doktoruna tekrar başvurup bu konuda hormon ve diğer tahlilleri yaptırıp muayene olmanız uygun olacaktır.

s********* :

spermler iç çamaşırından geçebilir mi?


Cevap:

Merak etmeyin bu tür ilişkilerde hamilelik şansı yoktur.Bu konuda detaylı bilgiyi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.


Elbise ve çamaşır varken hamile kalınır mı?
http://tahlil.com/elbise-ve-camasir-varken-iliskide-hamile-kalinir-mi


m***************** :

hocam merhaba. ben 10.08 de adet gördüm 15.08 de bitti. ardından eşim ile korumsız ilişkiye girdik. bu ayın 07.09. da tekrar adet gördm. ama koyu renkte geldi ve 3 gün sürdü. gebelik olabilirmi. ya da üzerine görme gibi bir durum söz konusumu adetim 3 gün erken oldu ve 3 gün sürdü yardım edin lütfen


Cevap:

İlişki sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını gösteriyor. Adet sonrası korunmasız bir ilişki olur ise tekrar, bundan sonraki süreçte yine bir hamilelik ihtimalinden söz edebiliriz.
 Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.

   http://tahlil.com/adet-gormek-nedir-adet-goren-biri-hamile-olabilir-mi


h****** :

Merhaba adetimde 28 gun gecikmem oldu ve bugun kan tahlili yaptirdim BETA HCG 0.100 yaziyor sonucta .konuyla ilgili degerli yardımlarınızı rica ediyorum


Cevap:

Hamile değilsiniz, Beta HCG değeriniz düşük. 10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.

Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve konuya dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...

http://tahlil.com/beta-hcg-testigebelik-tanisinda-yorumlanmasi


s******* :

iyi günler peki menstrual döngünün 11. ve 16. günleri arasinda olan korunmasız bir cinsel ilişkide hamile kalmama ihtimali nedir?


Cevap:

Yumurtlama dönemine denk geldiğinden oldukça yüksektir.


?