.Sivilcelerim olduğu için hormon testi yaptırdım.sonuçları yorumlarsanız sevinirim.

Merhaba ben 21 yaşındayım.Sivilcelerim olduğu için hormon testi yaptırdım.sonuçları yorumlarsanız sevinirim. Prolaktin = 33.22 referans aralığı= 6 - 29.9 Dehidroepiandrosteron sulfat= 182.9 referans aralığı= 148 - 407 Serbest testosteron= 1.4 referans aralığı= 1.1 - 3.1

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin hormonunuz yüksek çıkmış, bu olağan bir durum değil.Doktorunuz bunun nedenlerine yönelik ilave tahliller isteyebilir veya tedaviye başlayabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurabilirsiniz.Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....http://tahlil.com/prolaktin-yuksekligi-nedir-kimler-prolaktin-testi-yaptirmali