Sizce kesin hamile değilmiyim

sllm benim adetim 8 gündür geçiyor.iki gün önce kanda test yaptım 7,535 çıktı.doktorum rahimde kanma görünmüyor dedi 10 gün bekle dedi sizce kesin hamile değilmiyim..sonucun yükselme ihtimali varmı.acaba geç döllenmeden mi kaynaklıdır.

Tahlil.com Cevabı : Hamile olmayan bir kadında kandaki Beta HCG seviyesi 0-10 mIU/ml’dir. Beta HCG seviyesinin  10 dan yüksek olması gebelik lehine sonuç vermektedir..   Kan Beta HCG seviyesi belirli bir miktarın üstüne çıkınca idrarda da ortaya çıkar.İdrarda da Beta HCG saptayan gebelik testleri de vardır.Ancak bunlar kanla yapılan beta HCG tahliline göre gebeliği daha geç saptamaktadır. Hamilelik testlerinde Beta HCG hormonun seviyeleri ölçülür. Gebeliğin takibi esnasında Beta HCG artışları gebelik seyri  hakkında bilgi verir.  Beta HCG değerleri dış gebeliğin tanısında son derece önemlidir. Mol Hidatiform denilen hastalıkta da yapılan cerahi girişimden sonra bir iyileşmenin elde edilip edilmediği seri halde yapılan Beta HCG tahlil değerleri ile anlaşılır.