Skorbit hastasıyım.32 yaşında bayanım.2 ay önce skorbit teşhisi kondu. Ve geçen hafta vitamin C tahlili yaptırdım. <0.5 çıktı.Değerlendirirseniz çok sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Skorbit hastalığı C vitamini eksikliği nedeniyle oluşan bir hastalıktır.Skorbitin en önemli belirtileri kendiliğinden olan kanamalar, kolay morarma, saç dökülmesi, dişlerin dökülmesi, dişetlerinde kanama ile eklemlerde ağrı ve şişliktir.Skorbit hastalığında C Vitamini düzeyi düşer.C vitamini yani askorbik asitin normal değeri 0,5-1,8 mg/dl dir.Sizin tahlilde 0,5'in altı olması skorbit teşhisini desteklemektedir.