Sonuçlar prolaktin 12.1 ng/dl refarans degeri 2.5---14 testesteron 233ng/dl referans değeri 212---742?

Hocam 22 yasında erkeğim sol varikosel ameliyatı geçirdim 10 ay sonra cinsel hayatımda ilk kez sertleşme sorunu yaşadım doktorum kan tahlili istedi hormon lara bakmak için çıkan sonuçlar prolaktin 12.1 ng/dl refarans degeri 2.5---14 testesteron 233ng/dl referans değeri 212---742?

Tahlil.com Cevabı : Değerleriniz normal sınırlardadır.. Sertleşme sorununda ilk neden psikolojiktir..