Sonuçlara göre demir seviyesi çok yüksek fakat demir bağlama kapasitesi çok düşük. Böyle bir durum olabilir mi?

 Eşim 16 haftalık gebe. Sonuçlara göre demir seviyesi çok yüksek fakat demir bağlama kapasitesi çok düşük. Böyle bir durum olabilir mi? Testleri aile hekimliğinde yaptırdık. Sonuçlar hatalı olabilir mi? Demir(ser.)194ug/dL(60-180) Demirbağ. kap.33ug/dL (155-355) Ferritin:144.7ng(11.0-306.8)

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuçların kan sayımı sonuçları ile birlikte değerlendirilmesi uygun olacaktır. Test sonuçlarının tekrar edilmesi de akla yatkın görülüyor.