Sperm arkadaniz sonuçlarımız nasıl?

Eşimin semen analizini yorumlar mısınız; Perhiz 4 gün, Miktar 4 ml, pH 7,8 Likefikasyon 1 saatten fazla, Viskosite Artmış, Görünüm Gri-Opak, 1. saat hareketli sperm %40, a)hızlı ileri %10, b)yavaş ileri %10, c)yerinde hareketli %15, d)Hareketsiz %60, Sperm yoğunluğu 13 mil/ml, Gros Anomali %80

Tahlil.com Cevabı : Normal olmayan şekilli spermlerin oranı yüksek.Bu da normal değil