Şüpheli bir ilişkiden 9 ay sonra özel bir tıp merkezinde yaptırdığım hiv 1-2 testinin raporunda her ikisinin de negatif çıktığı yazıyor

Şüpheli bir ilişkiden 9 ay sonra özel bir tıp merkezinde yaptırdığım hiv 1-2 testinin raporunda her ikisinin de negatif çıktığı yazıyor, ancak ikisi için de sayısal değerler belirtilmemiş. Testi tekrar yapmam gerekir mi? Kan tahlili yoluyla HIV bulaşır mı?

Tahlil.com Cevabı : HIV testiniz normal, doktorunuz gerek görmedikçe bir daha test yaptırmanıza gerek yok,HIV testi ile ilgili  Tahlil.com'a sorulmuş yüzlerce soru, verilmiş cevap ve yayınlanmış yazıları okumak için tıklayınız..

u********* :

mrb hocam ben yaklaşık bir ay önce bi hayat kadınıyla beraber oldum yalnız ilişkiye girmedim yalnızca öpüşme ve ağızdan yolla ben verici konumdayken bir ilişki oldu aıds bulaşma ihtimali varmıdır ondan sonraki hemen gün aklıma takıldı kas ağrıları başlası bu belirtimidir günün 24 saati aklıma takılıyor

Cevap:

HIV ve AİDS konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor. HIV virusu, bulaşsa bile  kısa zamanda hiç bir belirti vermez AİDS belirtileri, testin ne zaman yapılacağı gibi konular hakkında detaylı  bilgi almak ve benzer sorulmuş yüzlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....HIV ve AİDS nedir, belirtilertenı ve tedavisihttp://tahlil.com/tag/hiv

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.