Supheli iliski sonrasi sirasiyla 75-96-151 ve 180?

Supheli iliski sonrasi sirasiyla75-96-151 ve 180. Gunlerde olmak uzere tam 4 kere hiv combi(eclia method) ve 2 kerede hepatit markerlari icin test yaptirdim...hepsi negatif geldi ...kafamdaki tek soru isareti hiv testleri eclia yontemi ile bakildi ve bildigim kadariyla yeni bir method...eclia elisa kadar guvenilir mir metod mudur yoksa elisa yontemiyle tekrar test yaptirmalimiyim...simdiden tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : ECLİA testi de güvenilir birt testdir. Bazı merkezlerde yeni kullanılan kantitatif ve elektrokemiluminans metod ile yapılan bir testdir. İnterlökin 6 araştırılmaktadır. Sende de HIV korkusu olduğu anlaşılıyor.Aşağıdaki yazıyı okumanı öneririz. https://tahlil.com/blog/hiv-korkusu-hiv-fobisi-ve-aids-korkusu-nedir-879