Sürtünmeli ilişki yaşadık, regli günümde adet oldum. nisan ayı geçikti. Bakireyim üstüme de boşalmadı. Üstüne adet görme ihtimali var mıdır ? Hamilelik riskim var mı ?

Sevgilimle duşta 15 mart sürtünme ilişki yaşadık. 19 mart regli günümde adet oldum. nisan ayı geçikti. Bakireyim üstüme de boşalmadı. Üstüne adet görme ihtimali var mıdır ? Hamilelik riskim var mı ?

Tahlil.com Cevabı :

Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet görülmüş olması, bu ilişki nedeniyle gebelik olasılığının ortadan kalktığını gösteirir.

Bu durumda hamilelikten söz edemeyiz.

M****************** :

Birde adetim bayağı ağrılı oldu sabah uykumdan uyandırmıştı üste görme midir ? Ya da adet olduktan sonra üste görme tekrar olur mu

Cevap:

Üstüne görme kadınlar tarafından sıklıkla  merak edilip araştırılan ancak çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Ne yazık ki bu konuda internet ortamında bir çok yanlış bilgi de bulunmaktadır.
Öncelikle size şu konuyu belirtmeliyiz.Üstüne görme vajinal bir kanama olup nadiren görülen bir durumdur.Kadınlar arasında yerleşme kanaması olarak da bilinir.
Üstüne görme gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedir
Üstüne görmeyi adet kanaması ile ayırt etmek çok kolaydır.
Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür.Böyle bir şüphe olduğunda kanamanın adet kanaması olup olmadığını anlamak için basit bir gebelik testi yapılması yeterlidir.
Kanama adet kanamasıysa gebelik testi negatif, üstüne görme ise gebelik testi pozitif olacaktır.
Ayrıca üstüne görme kanaması  normal adet kanamasından çok daha hafiftir, kanama miktarı azdır ve kanama daha  düzensizdir.
Adet kanaması daha çok miktarda kanama ile seyretmektedir.

Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üstüne görme adet kanamasından nasıl ayırt edilir?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

M****************** :

Sevgilimle 1.5 ay önce sürtünerek ilişki yaşadık eşofman ve iç çamaşırlarımız vardı bende zıbın ve ped de vardı çok stres yaptım sonra adet oldum 6 gün sürdü şuan 7 gün var belim ağrıyor gögüslerim de de ağrı var ve şiş sivilcelerimde çıktı bi kaç tane hamilelik olur mu

Cevap:

 Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.

Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.
Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.
Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.
Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

M****************** :

Adet olduktan sonra mide rahatsızlıklarını hamilelikle bağdaştıra bilir miyiz

Cevap:

Adet olduktan sonra hamilelik de gündemden kalkacağı için mide rahatsızlıklarını hamilelikle bağdaştıramayız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

K************ :

Üstüne görme yada yerleşme kanaması gibi bir durum yoktur değil mi ? Geçikmeyi strese ve üşütmüş olmama bağlayabilir miyim? Banyoda su ve köpük spermi etkisiz hala getirmez mi?

Cevap:

Üstüne görme kadınlar tarafından sıklıkla  merak edilip araştırılan ancak çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Ne yazık ki bu konuda internet ortamında bir çok yanlış bilgi de bulunmaktadır.
Öncelikle size şu konuyu belirtmeliyiz.Üstüne görme vajinal bir kanama olup nadiren görülen bir durumdur.Kadınlar arasında yerleşme kanaması olarak da bilinir.
Üstüne görme gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedir
Üstüne görmeyi adet kanaması ile ayırt etmek çok kolaydır.
Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür.Böyle bir şüphe olduğunda kanamanın adet kanaması olup olmadığını anlamak için basit bir gebelik testi yapılması yeterlidir.
Kanama adet kanamasıysa gebelik testi negatif, üstüne görme ise gebelik testi pozitif olacaktır.
Ayrıca üstüne görme kanaması  normal adet kanamasından çok daha hafiftir, kanama miktarı azdır ve kanama daha  düzensizdir.
Adet kanaması daha çok miktarda kanama ile seyretmektedir.

Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üstüne görme adet kanamasından nasıl ayırt edilir?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.