Adet Gören Biri Hamile Olabilir mi?

Yayın Tarihi : 2018/09/15 22:39 • Güncelleme Tarihi : 2023/09/05 09:18 • Yazar: Uz.Dr. Cem Argun

Adet gören biri hamile olabilir mi? sorusu özellikle genç kadınlar tarafından sıklıkla merak edilen bir konudur. Defalarca adet gördüğü halde hamile olabileceğini düşünen kadınlar bulunmaktadır.Adet gören birinin hamile olma ihtimalinin ne olduğu konusunda aşağıdaki yazımızda detaylı bilgiler bulacaksınız.

Adet Gören Biri Hamile Olabilir mi?

Özellikle Tahlil.com uzmanlarına, adet gören bir kadının hamile olup olmayacağı ve hamile iken adet görülüp görülmeyeceğine dair bir çok soru geliyor.

Bazı internet sitelerindeki yalan yanlış bilgiler nedeniyle bir çok okurumuzun da ister istemez bu konuda kafası karışıyor. Tahlil.com olarak bu çok merak edilen konuya açıklık getiriyoruz.Aşağıdaki sizlerle paylaştığımız bilgileri dikkatle okursanız, bu çok merak edilen sorunun da cevabını bulacaksınız.

Adet Görmek Nedir?

Adet dönemi sürecinde, kadınların vücudunda farklı olaylar ve hormonal değişiklikler ortaya çıkmaktadır.
Adet döngüsünün temel amacı kadınlarda üremenin temel çekirdeğini teşkil eden yumurtanın oluşmasıdır.
Kadınlarda beyinden salınan  hormonlar döllenme için uygun bir yumurta oluşmasını sağlar. Bununla beraber adet gören kadında rahim yüzeyi muhtemel bir gebelik için hazırlanır.
Ancak döllenme gerçekleşmez ise, yani kadın hamile kalmaz ise kadının ürettiği yumurtanın ömrü sona erer. Bununla beraber de gebelik için hazırlanmış olan  rahim iç tabakası da dışarı atılır.Bu süreçle birlikte de adet kanaması oluşur.
Kadında görülen adet kanaması gebeliğin olmadığının, bu nedenle de gebelik için hazırlanan rahim tabakasının dışarı atıldığının da habercisidir.
Buradan da anlaşılacağı üzere ancak gebe olunmadığı takdirde adet kanaması olacaktır. Bir başka ifadeyle ise ilişki sonrası adet görüldüyse gebelik yokur.

Gebelik Olduğunda Adet Görülür mü?

Gebelik oluşmuş ise, doğal olarak kadında yeni bir adet döngüsüne gerek olmayacaktır. Bu durumda da ister istemez yeni bir adet kanaması görülmeyecektir.
Buradan da anlaşılacağı üzere gebelik olduğunda adet görülmesi mümkün değildir.

Adet Gören Biri Hamile Olabilir Mi?

Adet kanamasının sona ermesini takiben ise, üreme çağındaki kadınlarda yeni bir adet döngüsü başlar. Bunda da amaç kadını yeni bir gebelik sürecine hazırlamaktır.
Sonuç olarak şüpheli ilişiki sonrası adet kanamasının görülmüş olması bir hamileliğin olmadığı yönünde çok açık bir bulgudur.Bir kadın  hamile kaldıktan sonra artık adet görmez. Ancak hamile olan kadınlarda kimi zaman adet gibi görünen başka kanamalar da görülebilir. Örneğin döllenmiş bir yumurtanın rahme yerleşmesi sırasında az miktarda kanama olabilir. Doktorlar buna yerleşme kanaması der. Genellikle bir kızın normalde regl olduğu dönemde olur. Kadında düşük veya dış gebelik (döllenmiş yumurtanın rahim dışında bir yere yerleşmesi) gibi başka şeyler de kanamaya neden olabilir. Ektopik (dış) gebelik tıbbi bir acil durumdur.

Sonuç olarak aAdet gören biri kesinlikle ve kesinlikle hamile olamaz. Bu mümkün değildir.

Adet Kanaması İle Üstüne Görme Arasında Ne Fark Vardır?

Adet kanaması ile üstüne görme diğer adlarıyla da üste görme veya yerleşme kanaması sıklıkla karıştırılmaktadır.
Normal bir adet kanamasını kimi zaman gebelik korkusu kimi zaman da gebelik hayali nedeniyle üstüne görme olarak değerlendirip hamile kalmış olabileceğini düşünen bir çok kadın vardır.
Adet kanamasından tamamen farklı bir durum olan ve adet kanamasının tersine gebelerde görülen üstüne görme veya yerleşme kanamasının da adet kanamasıyla ayrımı kadınlar tarafından çoğunlukla tam yapılamamaktadır.
Ancak adet kanaması ile üstüne görme tamamen farklı durumlardır. Birazdan belirteceğimiz bilgilerle adet kanaması ile üstüne görmenin ayırt edilmesi aslında son derece basittir.

Yerleşme kanaması (üstüne görme kanaması) gebeliklerde nadir görülen bir durum olup oluşan kanamanın miktarı adet kanamasından çok daha azdır ve düzensizdir.
Yerleşme kanaması zaten her zaman farkına varılan bir kanama değildir. Her gebelikte görülen bir durum da değildir. Yani sık karşılaşılan bir durum değildir.Döllenmeden 10 gün sonra ortaya çıkabilir.
Yerleşme kanamasındaki kanın rengi ve vasfı, kadının düzenli olarak gördüğü adet kanamalarından farklıdır.
Adet kanaması çoğunlukla koyu kırmızı renkte iken yerleşme kanaması rengi açık pembe veya koyu kahverengidir.
Adet kanamasında pıhtı görülürken yerleşme kanaması tipik olarak pıhtı içermez.
Adet kanaması en az 3 gün sürer hatta 7 güne kadar uzayabilir.Ancak yerleşme kanaması asla bu kadar uzun sürmez belki bir kaç saat veya en fazla 2-3 gün sürer. 
Adet kanaması pedi dolduracak kadar yoğun iken yerleşme kanaması çoğu zaman lekelenme tarzındadır.
Günlük bir ped bile yerleşme kanamasının emilmesi için yeterli olabilir.

Adet Döneminde Hamile Kalınır mı?

Adet döneminde yani adet kanaması gören bir kadın adetliyken korunmasız bir cinsel ilişki sonrası hamile kalabilir mi ? sorusu da sıklıkla merak edilen bir konudur.Bu sorunun cevabını öğrenmek için ise konuya dair aşağıdaki bağlantıda yer alan yazımızı okumanızı öneriyoruz.
Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
A********* :

Merhaba. 12 eylül de ( adetimden 3 gün sonra) korunmasız ilişki yaşadım fakat vajina içerisine boşalma olmadı. 4 yıldır düzenli olarak doğum kontrol hapı kullanıyorum, pcos hastasıyım. Ekim ayında normal bir şekilde adet gördüm fakat kasım ayında adet olmam gereken zamanda (1 Kasım) kanamam çok az oldu, ped doldurmayacak kadar az oldu. Lekelenme de diyebiliriz ve ben sonuç olarak adet göremedim. Yerleşme kanaması olmasından korktum, internette milyonlarca saçma sapan yorum ve bilgi var bu yerleşme kanaması hakkında. Kan testi yaptırdım bunun üzerine lekelenmeden yaklaşık 8-9 gün sonra, test negatif çıktı fakat karın bölgemde şişlik ve göğüslerimde büyüme mevcut. Kan testinden sonra tarlusal da kullandım fakat 10 gün geçmesine rağmen adet olamadım. Sorun ne anlayamıyorum. Göğüslerim ve karnım beni aşırı derecede rahatsız ediyor. Bir sonraki reglim 28 Kasımda. Gebelik mevcut mudur lütfen yardımcı olur musunuz?

O************ :

Merhaba Hocam Çok korkuyorum mart 6 da kız arkadaşım ile sürtünme yoluyla ilişki yaşadım ve kız arkadaşım bakire herhangi bir şekilde vajina etrafina veya yakın bir yere boşalma falan olmadı. Kız arkadaşım mart 26 da adet oldu ve her zaman ki gibi normal adeti oldugunu soyledi. Fakat bu ay adeti 1 haftadır gecikiyor bugün idrar testi yaptı kendisi negatif çıktı. Çok korkuyoruz hocam iliskiden sonra adet oldu ama 2. adeti gecikiyor hamilelik riski olabilir mi yalvarıyorum acilen cevap verin.. ????


Cevap:

Merhaba, sorularınızı lütfen aşağıdaki linki kullanarak sorunuz.Bu alandan soru sorulmamakta ancak yorum yapılabilmektedir.https://www.tahlil.com/soru-sorTeşekkür ederiz. 

b************** :

erkek arkadaşımla korunmasız bir birliktelik geçirdikten sonra reglim 5 gün önceden -bir önceki adetimden 18 gün sonra- başladı. Sürekli hamile olabilir miyim diye düşünüyorum. Bilgilendirirseniz .ok sevinirim.


Cevap:

Korunmasız ilişkilerde hamilelik endişesi son derece önemlidir.Ancak, sorularınızı lütfen aşağıdaki linki kullanarak sorunuz.Bu alandan soru sorulmamakta ancak yorum yapılabilmektedir.https://www.tahlil.com/soru-sorTeşekkür ederiz.

m******* :

Kız arkadaşımla 21 bir sürtünme yaşadım fakat boşlmadım zevk suyu geldi kız arkadaşım bakire yinede ihtimal verip ertesi gün hapı aldık ve 3 aydır adet görüyor ama hala korkumuz var herhangi bir şişlikde yok yardımcı olabilir misiniz teşekkürler


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır? Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz. Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? 

A********* :

iyi günler 9.03.2020 tarihinde kız ark sürtünme yolu ile birliktelik yaşadık ardından 19.03.2020 tarihinde kanda yapılan beta hcg testi negatif çıktı 20.03.2020 de adet oldu 1 hafta sürdü sonra 21.04.2020 ve 21.05.2020 de tekrar adet oldu ve yine bu adetler de 1 hafta sürdü hamilelik söz konusu olabilir mi içimiz hiç rahat değil yardım eder misiniz teşekkür ederim şimdiden.


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz. Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

B************** :

10 Mart’ta ki ilk başta prezervetif ile ilerleyen dakikarda korunmasız ve dışarı boşalma ilişkim sonrasında Mart ayında 2gün geçilmeli adet oldum daha sonra Nisa’nda da zamanında iki güm geçikmeli adet oldum karnımdaki şişlik ve aldığım 3-4 kilo sebebiyle ilişkiden 32-33 gün sonra bir gün arayla 2 tane idrar testi yaptım negatif ama karnımdaki şişlik ve gerginlik beni çok korkutuyor düşündürüyor sizce nedir hamile olma ihtimalim var mıdır?


Cevap:

Gebelik testi negatif çıktığı halde hala hamile olabileceklerine inanan bir çok Tahlil.com okuru var.Adet kanaması gördükleri halde, hala hamilelik yönünden test yaptırıp, test negatif çıksa bile hamilelik korkusundan kurtulamıyorlar.Hamile olmadığınızı söyleyebiliriz.,Buna rağmen hala hamilelik korkusundan kurtulamıyorsanız öncelikle bir kadın doğum uzmanına başvurunuz.Bu konuda takıntınız var ise psikojik destek almanız da gerekebilir. 

B************** :

10 Mart’ta ki korunmasız ve dışarı boşalma ilişkim sonrasında 2gün geçilmeli adet oldum daha sonra Nisa’nda da oldum ilişkiden 32-33 gün sonra idrar testi yaptım negatif ama karnımdaki şişlik beni çok düşündürüyor?


Cevap:

Korunmasız cinsel birliktelik  sonrası adet görülmüş olması gebelik ihtimalinin bulunmadığı konusunda bilgi verir.Zaten gebelik testi sonucunuz da negatif.Gebelikten söz edemeyiz bu durumda.Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında çok daha detaylı bilgi almak ve benzer sorular ve verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.... 

o***** :

merhabalar, erkek arkadasım ile sürtünme yolu ıle denedık fakat zevk suyu gelmıs olabılır emın degılız . bosalma olmadı. reglm normal gelmesı gereken zamandan 16 gun gecıktıkten sonra normal bir sekılde geldı ve 1 dönem sonra tekrardan regl oldum. acaba hamılelık sansı var mıdır. yazılarınızı okudum emın olmak ıcın soruyorum, üstüne görme ya da regl olabılıyorken hamıle kalma sansı var mıdır? test gerekıyor mu ? tesekkurler


Cevap:

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.Biraz vakit ayırıp aşağıda yazdıklarımızı ezberleyene kadar dikkatle okuyun.Hatta mümkünse yazıcıdan çıktı alıp bir de fosforlu kalemle üstünden geçin.Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz. Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız..... 

E********** :

Merhabalar, erkek arkadaşımla prezervatif ile ilişkiye girdik. Fakat bi ara çıkardı. Doğurganlık dönemine denk gelmişti ve bu olayın üstünden 1 kere adet gördüm, fakat kilomda bi miktar artış olduğu için şüphelenmeye başladım 2.aydayım sizce idrar testi gerekiyor mu veya herhangi bir sorun çıkar mı


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır? Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz. Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? 

E********** :

Merhabalar, benim durumum bira karışık. Ayaktan sürtünmeli sevisme sonrası erkek arkadaşım kilodum ve zibinim varken kilodumun üzerine boşaldı. O anki heyecanla bende o şekilde üzerime çekmiştim kıyafetlerimi ve temizlenen kadar 2 saat o şekilde kaldım.nSorum şu, bu ilişkiyi yasayali 6 ay olacak ve 5 kere adet oldum. 6.yi olacağım. Ama karnım büyüyor gibi geliyor. Hamile miyim? Yani böyle düzenli adet gören biri hamile olabilir mi


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz. Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

S************ :

Merhabalar ben kiz arkadasimla iliskiye girdim iliskiden 5 gun sonra adet oldu sonra ki ayda adet oldu 24 icinde ella hapida aldi aceba hamilelik soz konusu olabilir mi ?


Cevap:

 Herhangi bir  cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olup olmayacağı ihtimali çok sık merak edilen bir konu.İlişki sonrası adet kanaması görülmüş ise hamilelik olasılığı ortadan kalkmıştır.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık yüzlerce yazı yayınladık. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak içintıklayınız.... 

Ö********* :

Ters ilişkiye girdim erkek arkadaşım içime boşaldı 2 gün sonra âdet oldum hamile kalır mıyım ?


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz. Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

Z************ :

Size sormuştum daha önce. İç çamaşırlı sürtünmeden 2 hafta sonra 7 gün süren adet olmuştum. Bu ay adetimi yine tam zamanınsa gördüm. İlk 2 gün kanamam normaldi. Bugün 4.gün ve çok koyu siyaha yakın bi kan vardı. Hamilelik ihtimalim var mı test yapmalı mıyım?


Cevap:

Adet görmüş olduğunuz için hamilelik ihtimali de ortadan kalkıyor.Herhangi bir gebelik testine gerek bulunmuyor bu durumda

M********** :

Merhaba. Ben 18 ağustosta erkek arkadaşımla sürtünmeyle ilişki yaşadım. Bende iç çamaşırı onda da şort vardı. Adet tarihimde adetimi oldum 1 hafta önce bitti. 7 gün sürdü her zamanki gibi ve kanama yine fazla oldu. Bu adet midir? Hamile olma ihtimalim var mı?


Cevap:

 Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....  

L*********** :

Merhaba ben 2 yıl doğum kontrol hapı kullandım Ama şimdi çocuk istediğimiz için üç ay önce bıraktım Temmuz ayında adetim 27’sinde oldu ağustos ayında 22’sinde oldu Eylül ayında 16sındam 19 a kadar lekelenme oldu Ama şimdi normal adet görüyorum gibiyim çok yoğun geliyor bu arada korunmasız ilişkiye yaşıyoruz acaba hamile olabilir miyim ?


Cevap:

Tabii ki olabilirsiniz.Korunmasız ilişkilerde hamilelik riski daima vardır.Ancak ilişki sonrası adet görülürse o adet döngüsüne dair dönemde hamilelik yok anlamına gelir.

M********** :

Kız arkadaşınla 12 Eylülde sürtünerek ilişki yaşadık. Bende boxer, onda kumas pantolon ic camasir ve ped vardı. Ben boxera boşaldım. Ordaki ıslaklık onun çamaşırlarına bulaştı. 5 gün sonra 17 eylülde adet oldu. 5 gün sonra üstüne görme olayı olurmu? Gebelik var mı? Durum ne olur.


Cevap:

Adet görmüş olması hamilelik olasışığını ortadan kaldırıyor.Zaten belirtiğiniz şekilde bir ilişkide hamilelik olası değildir.

H********** :

Bir ay önce sevgilim ile bi şeyler yaşadık sadece birazcık pen*si vajinama değdi zevk suyu gelmiş olabilir cinsel birliktelik olmadı ertesi gün ella içtim iki gün sonra da adet oldum. İdrarda gebelik testi yaptım negatif çıktı hamile olma ihtimalim var mıdır?


Cevap:

Cinsel birlikteliğin  ardından  adet görülmüş olması  hamilelik mümkün olmadığını gösteren bir bulgudur.Gebelik ihtimali yoktur bu durumda.Zaten gebelik testi sonucunuz da negatif çıkmış.Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında daha ayrıntılı  bilgi almak ister ve bu konuda yazılarımız ile verdiğimiz cevapları okumak isterseniz tıklayınız....

E**** :

Merhaba benim adet gormem gereken tarih 20 agustostu fakat adetim gecikti. 23unde evde idrar testi yaptim negatif cikti. 24unde cok az tuvalet kagidina pembe kan geldi. Adet olucm sandim fakat yine olmadim. 27sinde tekrar evde idrar testi yaptim o da negatif cikti ve ben de ayni gun kan testi yaptirdim b hcg 8 cikti. 2 gun sonra cok az artisla 10 olmustu. Ben de cok umutlanmadim acikcasi. 31inde de adet oldum ilk gunum yogundu diger gunler normale gore azdi. Adetim normalde 6 gun surer ama 5te bitti. Fakat asil kafami karistiran nokta temizlendikten sonraki 2.gun ve bugun akintim kahvengi geldi. Acikcasi bu ustune gorme hikayeleri bana cok gercekci gelmez onun icin dra gidip gitmeme konusunda kararsiz kaldim. Sizce hamile olma ihtimalim var mi?


Cevap:

Üstüne görme kadınlar tarafından sıklıkla  merak edilip araştırılan ancak çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Ne yazık ki bu konuda internet ortamında bir çok yanlış bilgi de bulunmaktadır.Öncelikle size şu konuyu belirtmeliyiz.Üstüne görme vajinal bir kanama olup nadiren görülen bir durumdur.Kadınlar arasında yerleşme kanaması olarak da bilinir. Üstüne görme gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedirÜstüne görmeyi adet kanaması ile ayırt etmek çok kolaydır.Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür.Böyle bir şüphe olduğunda kanamanın adet kanaması olup olmadığını anlamak için basit bir gebelik testi yapılması yeterlidir.Kanama adet kanamasıysa gebelik testi negatif, üstüne görme ise gebelik testi pozitif olacaktır.Ayrıca üstüne görme kanaması  normal adet kanamasından çok daha hafiftir, kanama miktarı azdır ve kanama daha  düzensizdir.Adet kanaması daha çok miktarda kanama ile seyretmektedir.  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.Üstüne görme adet kanamasından nasıl ayırt edilir?

A********* :

Benim en son adet tarihim ayin 8 i. Adetimin ikinci günü ters iliski yasadim ve adetinin bittiği yani ayin 13 veya 14 un de ters iliski yasadim ayin 21 inde hafif lekelenme oldu bende o gun temizlik yapmistim ve genelde ben temizlik yapinca yorulunca agir bisey kaldirinca oyle hafif kan lekesi geliyor. Ve bu son 3 gündür devamli lekelenme adet kanamasina benzer lekeler geliyor ve gittikce artıyor hamile olma ihtimalim varmi sizce.


Cevap:

Ters ilişki diğer adıyla da arkadan ilişki ile hamile olunup olunmayacağı, olunursa da hangi şekilde hamile olunacağı  konusu oldukça sık merak edilen bir konudur.Öncelikle merakınızı giderelim. an*l ilişki (arkadan ilişki)  ile hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır.Meninin yani spermlerin makattan çıkıp  vajina ile temas etmesi veya vajina ağzından içeri girmesi ile ancak hamilelik ihtimalinden söz  edebiliriz.Önceden de belirtiğimiz gibi bu da gerçekten çok düşük bir ihtimaldir. Bu tür bir şüpheniz var ise, meninin vajinaya temas etmesi söz konusu isetedbiren adetinizde de en az 1 hafta gecikmesi kaydıyla içiniz de rahat olsun diye test yaptırabilirsiniz.Konuya dair Tahlil.com'da yazılmış yazılar ve benzer soru ve cevapları okumak için tıklayınız....Ters ilişki veya benzeri ilişkilerde hamilelik olasılığına dair uzmanlarımızın yazdığı yazıları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz...Hamilelik ihtimali hangi tür ilişkilerde bulunmaktadır?

A********** :

Erkek arkadaşımla 17 temmuzda ters İlişkide kayma oldu içine girdi boşalmadı sanırım fakat zevk suyu şüpheli oldu. 16 ağustosta regl oldum. Yani tam vaktinde oldum. İdrar ve kan testi negatif çıktı fakat hâlâ şüphe içindeyim. Hamile miyim?


Cevap:

 Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....  

S*********** :

Adet gördükten 1 2 gün sonra siyah akıntı yaşadım toplam 2 3 gün sürdü ama adet gördüm hamile kalma ihtimali var mı gebe olabilir miyim


Cevap:

Adet bitiminde koyu renkli akıntı kadınlarda görülen bir durumdur. Farklı bir durum yaşadıysanız bile ilişki sonrası normal adet kanması görmüş olmanız gebelik riskinin ortadan kalktığını gösteriir. Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda var

F*********** :

Sevgilimle ilişki yaşadık içine boşalma olmadı nZevk suyundan şüpheleniyoruz ancak adet dönemini zamanından 2 gün önce ve 7 gün boyunca gördü. Bu ilişkide üstüne görme dediğimiz şey hamilelik riski varmıdır


Cevap:

Üstüne görme kadınlar tarafından sıklıkla  merak edilip araştırılan ancak çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Ne yazık ki bu konuda internet ortamında bir çok yanlış bilgi de bulunmaktadır.Öncelikle size şu konuyu belirtmeliyiz.Üstüne görme vajinal bir kanama olup nadiren görülen bir durumdur.Kadınlar arasında yerleşme kanaması olarak da bilinir. Üstüne görme gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedirÜstüne görmeyi adet kanaması ile ayırt etmek çok kolaydır.Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür.Böyle bir şüphe olduğunda kanamanın adet kanaması olup olmadığını anlamak için basit bir gebelik testi yapılması yeterlidir.Kanama adet kanamasıysa gebelik testi negatif, üstüne görme ise gebelik testi pozitif olacaktır.Ayrıca üstüne görme kanaması  normal adet kanamasından çok daha hafiftir, kanama miktarı azdır ve kanama daha  düzensizdir.Adet kanaması daha çok miktarda kanama ile seyretmektedir.  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.Üstüne görme adet kanamasından nasıl ayırt edilir?

B********** :

Geçen ay sevgilimle ilişkiye girdim sabahında ertesi günü hapı kullandım adetim 3 4 gün gecikti bu ay normal beklediğim tarihte gerçekleşti fakat şu sıralar yorgunluk halsizlik uykusuzluk gibi seyler var acaba hamile olma ihtimalim var mı


Cevap:

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız.... 

G**** :

3 ay önce ters ilişki yaşadım bakireyim adet görüyorum bu son adete girmeden önce 1 ay boyunca koyu sarı akıntı görmeye başladım şuan adetteyim kanamam fazla oluyor karın şişliği de var


Cevap:

Ters ilişkide gebelik oluşması mümkün değildir. Herhangi bir şekilde vajinaya sperm hücresi teması söz konusu olursa gebelik riski oluşabilir ancak ilişki sonrası bir çok kez normla adet kanaması gören birinin gebelik riski de ortadan kalkmış olur. Şikayetleriniz başka nednelere bağlı olabilir. Bir kadın doğum doktoruna başvurmanızda fayda var

G*********** :

Merhaba sevgilimle en son 13 haziranda ilişkiye girdik ve reglim 4 gün gecikti ama regli oldum bu ayda hiçbir şekilde ilişkiye girmememize rağmen reglim 5 gün gecikti hamile olma olasılığım var mı?


Cevap:

İlişki sonrası gecikmeli de olsa normal adet kanaması gören birinin gebelik riski ortadan kalkmış olur. Adet gecikmesi başka nedenlere bağlı olabilir. Bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.

A****** :

Hocam merhaba. Kız arkadaşımla adetinin birinci gününün akşamında korunmasız bir şekilde ilişkiye girdik. İçeri boşalma olmadı. Tam bir ay sonra yani bugün test yaptı negatif çıktı. Ancak henüz adet olmadı. Sizce yine de bir sıkıntı olma ihtimali var mıdır?


Cevap:

Bu durumda hamilleikten söz edilemez

M*** :

İyi günler nişanlım ile ilişkiye girdik kızlığını bozmadı ama vajinama yakın biyere boşaldı 2 temmuzda oldu kesin regl tarihin 19 du fakat 14 ünde regl oldum n3 aylık hesaplayınca 26 2 aylık hesaplayınca 22 gün oluyor nHamile olma ihtimalim yok demi


Cevap:

Hamilelik ihtiamaliniz bulunmuyor.

A************ :

Kız arkadaşımla 2.5 ay önce ilişkiye girdik ve koruma vardı ilişkiden sonraki ay adet geçirdi bu ay adet olmadı hamile olma ihtimali varmıdır?


Cevap:

İlişki sonrası adet görmüş olması hamilelik ihtimalini ortadan kaldırır.

D******** :

Merhaba. Sevişme sonrası erkek arkadaşım popomun uzerıne bosaldi. Peceteyle temizledi ama sıvı ve akışkan oldugu icin korkuyorum. Popodan sızıp vajinaya girme ihtimali varmıdir? Hamilelik riski varmıdır regl tarihime 3-4 gün kaldı. Kesin sonuç için regl gelmesini mi beklemeliyim? Şimdiden teşekkürler


Cevap:

Bu tür bir ilişki sonrası hamilelik ihtimali mümkün görülmüyor.

t*********** :

İyi günler, nişanlımla yaşanan ilişkide içine boşalma olmadı.Ve sonrasındaki ay tam vaktinde ve normal bir adet görüldü,üstüne görme de değil. Herhangi bir belirti ve hissiyat da yok.Şüphe var mıdır?


Cevap:

Korunmasız ilişkide içe boşalma olmasa bile zevk suyuna bağlı olarak gebelik riski oluşur.Bu yüzden korunmasız ilişkilerden kaçının.Ancak beklenen adet tarihinde normal adet kanamasının olması gebeliğin olmadığını gösterir.

b*************** :

28 mayısta kız arkadaşımla çamurla surtenerek ilişki yaşadık ben boşaltım 9 haziranda camarinda rengi belli plmayan akıntı oldu 17 haziranda adeti başladı yetişmesi kanaması gibi hafif değildi ayin 25 bitti. Ayın 30 da kahverengi akıntı oldu hamilemi


Cevap:

Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....

e************ :

Sevgilimle korunarak ilişkiye girdik adeti 2 gün gecikti bizde 2 defa idrarda gebelik testi yaptık negatif cıktı 3.gün adet oldu korktuk tabi ilişkiden 6 hfta sonra tekrar test yaptık yine negtif cıktı ve bu ay tekrar adet oldu gebelik şüpesi varmı ?


Cevap:

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.Biraz vakit ayırıp aşağıda yazdıklarımızı ezberleyene kadar dikkatle okuyun.Hatta mümkünse yazıcıdan çıktı alıp bir de fosforlu kalemle üstünden geçin.Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız.....

m************* :

Merhaba,iki ay önce birleşme olmadan yüzeysel ilişki yaşadım.Eldeki zevk suyu vajina dudağına temas etmiş olabilirİlk ay adetimi düzenli şekilde oldum.İkinci ay 4-5 Mayıs'da olmam gerekiyordu,olmadı.2 kere test yaptım negatif çıktı.Gebelik var mıdır?


Cevap:

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.Hamile nasıl kalınır, hangi tür ilişkilerde hamile kalınmaz, öğrenmek için tıklayınız.....

S*************** :

Mrblar. Eşimle cocuk dusunuyoruz. Martın 16 sında adet gordum. Nisanin 12 sinde gordum. Suan adet olmayi bekliyorum hic bir belirti yok arada kasıklarim agriyor Yerlesme kanamasida olmadi belim cok agriyor yaniyor sanki hamile olabilirmiyim


Cevap:

Öncelikle test yaptırmanızı öneririz ancak adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

f********** :

Merhabalar Ben Sevgilimle iliskiye girdik önden 1 hafta önce içine boşaldım ve 1 aradan sonra sevgilim adet oldu ama gününe daha 10 ile 13 gün arası bi gün vardı Şimdik merak etdigimiz hamile mi yoksa değilmi Kan testi yaptırsak belli olurmu..


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

g******** :

sevgilimle ilişkiye girdim ilk ilişkide 3 kere dşa boşaldım ella içirdim 1 hafta sonra gine dışa boşaldım sonra ters ilişkiye girdik içe boşaldım gide ella içirdim 1 hafta sonra normal tarihinde regl oldu hamile riski varmıdır. yani 2 kez ella içrdm


Cevap:

Arkadan ilişki özellikle bakire kızların bakireliğine zarar vermemek için genç çiftler tarafından sıkça denenen bir ilişki türü.Ancak bu ilişki kolay bir yöntem olmayıp, kaza ile de vajinal bir ilişkiye dönüşüp kızlık zarının da yırtılmasına yol açabilir.Anüse boşalma sonrası ise hamilelik mümkün değildir.Çok çok düşük bir olasılık da olsa, anüsten sızan spermlerin vajinaya temas etmesi durumunda bir gebelik ihtimali olabilir.Bu durum da pek olası değildir.Yine de böyle bir ihtimalden şüphe duyulur ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi yapılabilir.

k**************** :

Kız arkadaşımla hem sürtünme hemde ters ilişki yaşadık fakat ters ilişki yaşarken tam boşalma anında çektim. üzerinden dört ay geçti adet falanda gördü fakat bu son adetinde göbeğinde belirgin bir şişlik oldu buda bizi tedirgin etti hamilemidir sizce


Cevap:

Biz cevap vermekten bıkmıyoruz sizler de sormaktan.Adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını binlerce kere yazdık.Üstüne görme denen olayın da internetteki bilgi kirliliği nedeniyle kafa karışıklığına yol açtığını da defalarca belirttik.Biraz vakit ayırıp aşağıda yazdıklarımızı ezberleyene kadar dikkatle okuyun.Hatta mümkünse yazıcıdan çıktı alıp bir de fosforlu kalemle üstünden geçin.Cinsel beraberlik veya ilişki  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki bağlantıyı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor,Bir kere şu konuyu lütfen unutmayın.Üstüne görme nadir görülen bir durum olup adet kanamasıyla da kolaylıkla ayırt edilebilir.Aşağıdaki bağlantıda adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için  tıklayınız.....

c************** :

Erkek arkadaşıma ılıskıye gırdık ıcıme bosalma olmadı sadece prezervatıfı atmadan önce bu 10 sanıye korunmasız ılıskı oldu ella kullandık 24 saat geçmeden ondan sonra 3 kere günlerımde adet oldum ısrar testı yaptım sonuç negatıf hala rısk varmıdr?


Cevap:

Yaşadığınız  cinsel beraberliğin ardından arka arkaya  adet görülmüş olması hamilelik olasılığının  bulunmadığını gösterir.Hamilelik olasılığından bahsedemeyiz  bu durumda.Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....Hala gebe olmadığınıza ikna olmuyorsanız bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.Size gerekli bilgilendirmede bulunacaktır.

m********* :

29aralk 3ocak arasında korunmasız ilişkiye girdim.3nde ella içtim.5ocakta kanamam oldu ancak olmam gereken regl tarihimden2hafta önceydi.16snda tekrar ilşki yaşadım.19nda doktor gttm ancak kan testi yptrmadm.göğüsuclarmda kararma var.hamile olablrmym


Cevap:

Hamilelik belirtileri ile boş yere kafanızı yormayın.Gereksiz yere vakit kaybetmeyin.Hamilelik eğer belirtilere bakarak teşhis edilseydi gebelik testine gerek kalmazdı.Hamilelik şüpheniz var ise ve daha önemlisi beklenen adetinizde en az 1 haftalık bir gecikme varsa idrarla bir gebelik testi yapın veya bir sağlık kuruluşuna başvurup Kanda Beta HCG testi yaptırın.Hamile olup olmadığınızı anlamanın en kolay yolu bu.Gerekirse test sonucunu da bize sorarak yorumlarımızı alabilirsiniz. 

i********** :

Merhaba, 2buçuk ay önce nişanlımla ilişkiye girdik korunmasız olarak, geri çekme yöntemi ile, içime boşalmadı o günden sonra 2 ay adet kanaması olmadı,ama 2ay sonra şiddetli karın ağrısı ile kanama geldi, hamile olabilirmiyim? teşekkürler.


Cevap:

Regl gecikmesi hamileliği düşündürür. Ancak sonrasında görülen kanama için mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurmalısınız. 

i*********** :

kıyafetlıyken surtunme yoluyla ılıskı sonrasında 2 ay normal gunlerımde adet oldum her zamankı gıbı hamılelık varmıdır


Cevap:

Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....

t******* :

Sürtünme yoluyla ilişkiden sonra 2 kre normal gunumde adet oldum ama bana biraz az gibi geldi ikiside. ilişkiden 1 buçuk ay sonra beta hcg yaptırdım 0.05 çıktı. Hala hamile miyim diye düşünmem gerek mi? Tekrar bi teste ihtiyac yok değil mi


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

k*********** :

İlişkiden 9 gün sonra adet görmüş birinin hamile kalma ihtimali var mıdır ?


Cevap:

İlişki sonrası adet görülmüş olması hamilelik olasılığını ortadan kaldırır.Hamilelik ihtimali yoktur.

b********* :

Merhaba kız arkdaşımla ters ilişkiye girdik sadece zevk suyu akti adetti hiç bir şekilde vajinasina pen*simle temas etmedim ama kendisi korkuyor hamileyim diye bide kendisi bakire?


Cevap:

Bu şekilde hamileliğin oluşmasını beklemeyiz. 

d************ :

Adetim 5 gün gecikmişti erkek arkadaşımla onda boxer bende tayt ve iç çamaşırı varken sürtünerek ilişkiye girdik üstümdeyken çok çok az sperm taytımın vajina bölgesine geldi ve ilişkiden 2 gün sonra normal adetimi oldum hamile kalma riskim varmı ? ve sprmler o kadar kıyafetten geçip vajinaya sızarmı?


Cevap:

Kıyafetler üzerinden hamileliğin oluşması yok denecek kadar düşük bir olasılıktır. Ayrıca ilişki sonrasında regl gördüğünüz için hamilelikten söz edemeyiz. 

z****** :

Adetliyken vajinaya sızan spermle hamile kalma riski nedir ? Hemen temizligi yapılmis olup tuvaletede gidildiginide goz onunde bulundurursak durum ne olur?


Cevap:

Hamilelik ihtimali düşük de olsa bulunuyor. Adet gecikmesi yaşanırsa gebelik testi yaptırarak durumu netleştirebilirsiniz. 

g********* :

Erkek arkadaşımla an*l ilişkiye girdik ilişki sırasında vajinamın arkalarına yakın sayılabilecek şekilde boşaldı.sonradan temizlendim ve 2 gün sonra da adet görmeye başladım .hamile olma olasılığım var mı ?


Cevap:

Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....

b************* :

Sevgilimle 3 gün önce birlikte olduk. 2 gündür leke değil kanamam var.6 gün önce adet dönemim bitmişti. ilişki sonrası kan gelince korktum. düzensiz adet mi yoksa ciddi bir sorun mu anlayamadım. doktora da gidemiyorum. hamile olma ihtimalim var mı?


Cevap:

Korunmasız her ilişkide hamilelik riski vardır.Bir sonraki adet döneminizde en az 1 haftalık gecikme olursa test yaptırabilirsiniz.

c*********** :

Erkek arkadaşımla Ocak ayında ilişkimiz olmuştu ve o gün ben adetliydim . Ped vardı ve taytıma boşalmıştı, 24 Şubat ve 29 Martta da adetlerimi oldum.Gebelik ihtimali var mıdır sizce?


Cevap:

Yaşadığınız  cinsel beraberliğin ardından arka arkaya  adet görülmüş olması hamilelik olasılığının  bulunmadığını gösterir.Hamilelik olasılığından bahsedemeyiz  bu durumda.Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....Hala gebe olmadığınıza ikna olmuyorsanız bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.Size gerekli bilgilendirmede bulunacaktır.

a********** :

Eşimle adetimin bittiği gün ilişkiye girdik. Ve boşalma meydana geldi. Hamile olma olasılığım var mı :/ Test yapmak için uygun zaman nedir? Şuan ilişkiye girdigimiz günden itibaren 7 gün geçti.


Cevap:

Gebelik şüphesi varlığında gebelik testinin ne zaman yapılması gerektiği sıklıkla merak edilen bir durumdur.Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.İlişkiden sonra kaçıncı gün test yapılacağının ise çok pratik bir anlamı yoktur.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

c********** :

Kız arkadaşımla önceki adet dönemininin 6. Gününde sürtünme ile ilişkiye girdik boşalma olmadı ama zevk suyundan emin değiliz. 3 hafta sonra normal şekilde adet kanaması oldu. Ancak şimdi tahmini olarak adetine 15 gün var ama çok gergin, sivilceleri çıktı ve göz seğirmesi var.Hamile olamaz değil mi?


Cevap:

İlişki sonrasında adet kanaması görülmüşse hamilelikten söz edemeyiz. Şikayetlerin sebebi yaşanan stres olabilir. Eğer şikayetler devam ederse bir doktora muayene olunması gerekir. 

d************ :

Adetim 5 gun gecikmisti Sevgilimle surtunme yoluyla ustumuzde kiyafetler varken iliskiye girdik cok az sperm taytima geldi iliskiye girdikten 2 gun sonra kanamam geldi adet donemim bittikten 5-6 gun sonra migde bulantisi, belimde agri, halsizlik hissediyorum hamile olma ihtimalim varmi ?


Cevap:

Kıyafetler üzerinden yaşanan cinsel birliktelikte hamileliğin oluşma ihtimali yok denecek kadar düşüktür. Şikayetlerin nedenini öğrenmek için ilgili doktora başvurmanız gerekebilir.

E*********** :

Merhaba nişanlımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik fakat hiçbişekilde vajinama veya etrafına boşalma olmadı ondan 1 hafta sonra adet oldum ve üstüne görme olmadığından eminim,adet olmuş olmam kesinlikle hamile olmadığıma bi kanıttır değil mi?


Cevap:

İlişki sonrasında düzenli olarak adet görmeniz, hamileliğin oluşmadığını göstermektedir.

a********* :

Merhaba nişanlımla 20 gün önce sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve o günde adet olma günümdü kalktığimda kan geldiğini farkettim sizde adet mi oldum yoksa kızlık zarımı yırtıldı ? Ve birde hamile olabilirmiyim?Ama hiç bir şekilde içime girmedi sadece sürtünerek birlikte olduk ve bosalirkende çekildi


Cevap:

Geri çekilme yöntemi tam koruma sağlamaz. Yaşanan kanama devam etmişse ve regl döneminizdeyseniz adet kanaması olduğunu söyleyebiliriz. Emin olmak için gebelik testi yaptırabilirsiniz. 

n********* :

Merhabalar uzun zamandir nisanlimla surtunme yoluyla iliskiye giriyoruz eline bosaliyor tekrar devam ettigimizde bosaldigi eliyle kalcami tutuyor bende hamile olmaktan korkuyorum cunku adetim gecikti lutfen yardim edin


Cevap:

Vajinaya bir sperm teması olmadıysa hamilelikten söz edilemez. Adet gecikmeniz bir haftadan uzun sürmüşse gebelik testi yaptırarak durumu netleştirebilirsiniz. 

k*********** :

4 mart tan 7 mart ta kadar adet gordum 17sinde yumutlama zamindi o surecte duzenli olarak iliskiye girdim ama nisan ayin 2 sinde adet olmam gerekirken 28 mart gunu oldum ama normal adetten az geldi 2nisanda kan testinde 0 cikti yani negatif acaba kan testini cok erken mi yaptirdim yada hamiledeyilim


Cevap:

İlişki sonrasında adet gördüğünüz ve gebelik testiniz negatif çıktığı için hamilelikten söz edilemez. 

m*************** :

Kız arkadasımla iki defa iliskiye girdik ilkde geri çekilmeyle diğerindede prezervatifle korunduk subat 11 inde ilişkiye girdik 12 sinde normal ağrılı bi adet gördü ama bu ay hala adet grmedim dıyo ayrıldık üzüntden olabilrmi iştahsızlık çekiodu uzuntuden hamile olabilir mi?


Cevap:

Yaşanan stres ve üzüntüden dolayı adet döngüsünde gecikme yaşanıyor olabilir. Yine de adet gecikmesi bir haftadan fazla sürmüşse gebelik testi yaptırılabilir.

d************ :

Kanamam 5 gün gecikmişti erkek arkadaşımla surtunmeyele ilişkiye girdik bende tayt ve iç çamaşırı onda bxr vardı cok az sperm benim taytıma geldi2 gün sonrakanamam geldi ama azdı sonraki 2 gün rengi ve miktarı her zamanki gibi normal devam etti ama herzaman 4. gün biterdi 3, gün biti bakireyim


Cevap:

Kıyafetler üzerinden hamileliğin oluşma ihtimali yok denecek kadar düşüktür. İlişki sonrasında da adet kanaması görüldüğü için hamileliği düşündürecek bir durum bulunmuyor.

n******** :

surtunme yoluyla yasadigim iliskiden sonra iki kere adet oldum eger ustune gorme degilse. Son iki gundur karnimda belimde ve kasiklarimda cok fazla agri var ve cok fazla akinti geliyor yedi defa tablet test yaptim fakat negatif hepsi kan testi yaptiramiyorum lutfen yardimci olun


Cevap:

Gençler arasında o kadar çok sürtünerek ilişki kuran çift var ki gelen sorulara artık yetişemiyoruz.Bakireliğe zarar gelmesin diye bu tür  yollarla cinselliği yaşayan sizin gibi genç okurlarımızdan hamilelik şüphesi sebebiyle bir çok soru geliyor.Sürtünmeli ilişkilerde hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır.Hamilelik tek bir ihtimal dahilinde gerçekleşebilir. Boşalma sonrası  erkeğin menisinin vajinanın ağzından  içeri sızması sonrası hamilelik olasılığından söz edebiliriz. Buna dair bir şüpheniz var ise, beklenen adet tarihinde de en az  1 haftalıkgecikme sonrası gebelik testi yaptırabilirsiniz.Aşağıda hamileliğin oluşumuna dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.Okumanızı öneririz...Hamilelik nasıl oluşur, hangi ilişkilerde hamile kalma olasılığı yüksektir?

s***************** :

İyi günler hocam 1 ay önce sevgilimle kondom kullanarak ilişkiye girdik fakat bu sıralar sevgilimde baş dönmeleri göğüs ağrıları başladı. gecen ay 28 inde adet sizce normalmidir? göğüs agrısı hamilelik belirtisimidir ?


Cevap:

Gebelik testi yaptırabilir.

d************ :

Merhaba kanamam 5 gün gecikmişti erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim onda boxer bende tayt ve iç çamaşırım vardı sürtünürken bosaldı ama cok az benim taytıma geldi ilişkiye girdikten 1 gün sonra kanamam oldu ama her zaman ki ilk kanamalarımdan daha az oldu sizce bu kanama adet mi ?


Cevap:

Büyük bir ihtimalde regl döneminizde olduğunuz için yaşadığınız kanama regl kanamasıdır. Ancak yine de ilerleyen günlerde düzenli olarak adet kanaması gerçekleşmezse sebebini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına başvurabilirsiniz. 

c*********** :

23 Ocak ve 24 Şubatta regl oldum . Bu ay da 29 Martta oldum . Bir düzensizlik var mıdır?


Cevap:

Kayda değer bir düzensizlik görülmüyor adetlerinizde.

a********** :

Beklenen adet günümden 2 gün önce adet oldum. ağrım ilk 2 gün çoktu.kanama miktarı günlük 3 ped tam doluydu. bugün 4. gün ve artık az geliyor.renk olarakta şuan kırmızı ve kahverengimsi. gebelikle alakalı şüphe var mıdır ? üstüne görme değidir diye umut ediyorum .


Cevap:

Üstüne görme ve adet kanamasını ayırt etmenin en pratik yöntemi gebelik testi yaptırmaktır. 

q********* :

Sevgilim normal adetinin(Ocak 1-4 arası adet) bittiği haftada ilişki yaşadık.İçeri veya etrafına boşalma olmadı.ocak 19-23 ile şubat 14-18 arası normal ağrılı adet gibi kanamaları oldu.Martın 14 oldu hala adet olmadı.baş ağrıları ve mide bulantıları oluyor.İdrar testi yaptırsak kesin sonuç alırmıyz


Cevap:

kesin ve erken sonuç için kan testi yaptırabilirsiniz. şüpheli hamile kalma durumunda adet gecikmesinden yaklaşık 14 gün gibi bir süre sonra idrar testi yapabilirsiniz.

x******** :

Merhaba on beş gün önce ilişkiye girdim ancak vajina yakınına boşalma olmamıştı, regle 9 gün var ancak göğüs hassasiyeti yaşıyorum. Merak ettiğim şu, hamilelik kendini bir aydan önce belli eder mi? Gecikme olursa test yaptıracağım tabii sadece belirtiler ne zaman kendini gösterir bunu soruyorum.


Cevap:

Hamilelik belirtiler veya sizin hissiyatınız ile teşhis edilmez.Hamileliğin tanısı için tüm dünyanın kabul ettiği gebelik testi yöntemleri var.Gereksiz ayrıntılarla kafa yormanıza gerek yok.Hamilelik şüpheniz var ise, adetinizde de gecikme var sa, gebelik testi yaptırın.Bu kadar basit durumunuzun çözümü.

g********** :

Merhaba, sürtünerek ilişkiye girdik tam birleşme olmadı fakat elindeki zevk suyu vajinama girdi. 3 gün sonra adet oldum fakat bu ay adetim 1 hafta gecikti ve hiçbir belirti yok karnimda şişlik var. 2. Adetim gelmedi hamile olabilir miyim kafayı yemek üzereyim intihara gidecek is çok aşırı korkuyorum


Cevap:

Adet görmüş olmanız hamilelik ihtimalinin ortadan kalktığını gösteriyor.Hamile olmadığınızı söyleyebiliriz.,Buna rağmen hala hamilelik korkusundan kurtulamıyorsanız öncelikle bir kadın doğum uzmanına başvurunuz.Bu konuda takıntınız var ise psikolojik destek almanız da gerekebilir.

X********* :

1.sorum ben ilişkiye girdim ama ilişkinin ardından 6 hafta geçince adet oldum hamilemiyim?? yerleşme akıntısımı adetmi internetten araştırdım adet geçirmişim 2.soru hamilelikte adet görülebilir mi?


Cevap:

İlişki sonrasında normal regl döngüsünü yaşamak hamileliğin oluşmadığı anlamına gelir. Yaşadığınız kanamanın regl mi yoksa yerleşme kanaması mı olup olmadığını gebelik testi yaptırarak öğrenebilirsiniz. 

u************ :

Sevgılımle surtunme yolu ıle ılıskıye gırmıstık vajına uzerıne sperm gelmişti uzerınden 2 aya yakın zaman gectı ve 2 defa adet oldu tam vaktınde,hamıle olabılır mı ?


Cevap:

Korunmalı veya korunmasız bir cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olması mümkün değildir.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık  yüzlerce yazı yayınladık.Umarız bu konularda kafa karışıklıklarının önüne geçebiliyoruzdur.Sizin durumunuzda da ilişki sonrası adet görüldüğü için gebelik ihtimalinden söz edemeyiz.Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız....

o********* :

Merhaba ben ilişkiden yaklaşık 15 gün sonra man testi yaptırdım beta değeri 1.20 çıktı ve adet dönemi zamanı adet oldum v e adetim bittikten sonra idrar testi yaptım o da negatif çıktı hamile olma ihtimalim var mı acaba? ?


Cevap:

İlişki sonrasında düzenli olarak regl görüldüğü ve test sonuçları negatif çıktığı için hamilelikten söz edilemez. 

k**************** :

Hocam adet olduktan bir gün sonra sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdim ve üstüm de eşortman falan vardı ve yanlışlıkla üstüme boşaldı. adet oluyorum ama karnımda az bişey şişlik ve bacak ağrılarım var ve aradan 2 aydan fazla bir süre geçti sizce hamilelik var mı ?


Cevap:

Hayır hamilelik durumundan bahsedilemez.

c************* :

Sevgilimle 2,5 ay once ilişkiye girdik iki kere adet gördüm prezervatif kullandık ve dışarıya da boşaldı fakat bu ay 15 gün adetim gecikti ve üstüne görme olayından korkuyorum test yaptırdım dün negatif çıktı


Cevap:

Cinsel birlikteliğin  ardından  adet görülmüş olması  hamilelik mümkün olmadığını gösteren bir bulgudur.Gebelik ihtimali yoktur bu durumda.Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında daha ayrıntılı  bilgi almak ister ve bu konuda yazılarımız ile verdiğimiz cevapları okumak isterseniz tıklayınız....

b************* :

Adet gününün 3 . günü korumasız ilişkiye girdim içime bosalmadi adet görmeye devam ettim sizce gebelik durumu olabilir mi ?


Cevap:

Bu durumda hamileliğin oluşması pek muhtemel görünmüyor.

g****** :

20 ocakta surtnme yoluyla ilskye grdk zevk suyu vajinama bulasti bakireyim 23ocakta adet oldm 28 ocakta ulstrasyona girdim bisi yok denildi 28 oca15.00.kan verdim 29unda beta hcg 1.2 cikti gebelk var mi ? 9 gunde belli olr mu ? Hormon neden yuksek lutfen aciklayin kacinci sorum bu bi cvb verin!!!!!


Cevap:

Herhangi bir  cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olup olmayacağı ihtimali çok sık merak edilen bir konu.İlişki sonrası adet kanaması görülmüş ise hamilelik olasılığı ortadan kalkmıştır.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık yüzlerce yazı yayınladık.Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak içintıklayınız....

s********** :

13 ocakta erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve korunmadan boşaldı. Ertesi gün hapı kullanamadım. 23 ocakta adet oldum fakat 2 gün sabaha karşı mide bulantısıyla baygınlık hissi yaşıyorum. 13 ocak ovulasyon günüm.Sürekli uyku uyuyorum. hamile miyim test yaptırmalıyım?


Cevap:

Herhangi bir  cinsel beraberlik sonrası adet gören bir kadının hamile olup olmayacağı ihtimali çok sık merak edilen bir konu.İlişki sonrası adet kanaması görülmüş ise hamilelik olasılığı ortadan kalkmıştır.Tahlil.com'da bu ve benzeri binlerce soru cevapladık yüzlerce yazı yayınladık.Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve sorulmuş benzeri sorular ile verdiğimiz cevapları okumak içintıklayınız....

o******** :

3 kasımda erkek arkadaşımla ilişki yaşadım. Üstümde çamaşır vardı. Şüphe duydum ella kullandım. Olay üstüne 2 kere regl oldum. Ama üçüncüsü gecikti. Sizce hamile olabilir miyim ?


Cevap:

Hamile değilsin.

a************* :

Kız arkadaşımla ilişkiye girdik vajinası dar olduğu için sadece sürtme yoluyla ilişkiye girebildik ben banyoya gittim boşaldım geldim kız arkadaşım hala pen*sime sürtmeye devam ediyordu vajinasını.sonra ben şüphelendim ertesi gün hapı (ella) verdim 1-2 gün sonrada regl olmuş gebe olabilir mi ?


Cevap:

Hayır gebelik durumu yok.

b********** :

Nişanlımla arkadan ilişkiye girdik öne değmedi hiç bir şekilde. arkayada boşalmadım. zaten ilişki bittikten sonrada vajinayı sildik ne olur ne olmaz diye tuvaletini yaptı. fakat arkadan giden zevk suları öne gelip hamile kalma ihtimali olabilirmi.


Cevap:

Arkadan ilişki özellikle bakire kızların bakireliğine zarar vermemek için genç çiftler tarafından sıkça denenen bir ilişki türü.Ancak bu ilişki kolay bir yöntem olmayıp, kaza ile de vajinal bir ilişkiye dönüşüp kızlık zarının da yırtılmasına yol açabilir.Anüse boşalma sonrası ise hamilelik mümkün değildir.Çok çok düşük bir olasılık da olsa, anüsten sızan spermlerin vajinaya temas etmesi durumunda bir gebelik ihtimali olabilir.Bu durum da pek olası değildir.Yine de böyle bir ihtimalden şüphe duyulur ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi yapılabilir.

b********* :

Adet goren biri hamile olamaz demissiniz fakat 4 -5 ay gorup baska nedenlerle doktora gidip hamile oldugunu ogrenen cok fazla insan var.Bu neden oluyor? Erkek arkadasimla 4 bucuk ay once ilişkiye girdik fakat son anda kendini gericekti. Adetimhic gecikmedi fakat kendimcr belirtiler görüyorum


Cevap:

O zaman bu soruyu  4 -5 ay gorup baska nedenlerle doktora gidip hamile oldugunu ogrenen insanlara sorun.Biz sitemizde gereken açıklamayı yaptık

a******* :

Merhabalar 3 ocakta adet olucaktım 1 ocakta sevgilimle ilişkiye girdik içcamaşırlarmz vardı sevgilim kendi pen*sin zevksuyunu temizleyip sonra benim vajinanın üst kısmına dokundu okşadı vajinaya boşalma olmadı 2 ocakta adet oldum bugün 7.ci günüm hamilelik ihtimali varmıdır ? Teşekkürler


Cevap:

Erken yaşlarda belirtiğiniz şekilde yaşanan cinsel beraberlikler sonrası kimi zaman bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.Cinsellik ve hamilelik oluşumu gibi konularda bilgi eksikliği de buna benzer  soruların gelmesine yol açıyor.Elimizden geldiğince okurlarımızı bu konuda bilgilendirmek için uyarıcı yazılar yayınlıyor ve soru cevaplıyoruz.Belirtiğiniz şekilde bir ilişki ile  hamilelik mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.Hamile nasıl kalınır, hangi tür ilişkilerde hamile kalınmaz, öğrenmek için tıklayınız.....

m******** :

Merhabalar benim sorum vajinanın içine su tutmak spermleri öldürürmü yoksa daha kolay ilerlemelerinimi Sağlar teşekkürler.. ??


Cevap:

Spermler çok hızlıdırlar. Engellemek için suyun bir katkısı olmayacağı gibi; hızlanmasını da sağlamaz.

E************** :

Kız arkadaşımla ilişkiye girdikten sonra yaklaşık 2 haftadır adet görmekte. Mide bulantısı başlayınca evde test yaptık Sonuç pozitif ve halen kanaması devam etmektedir. Normal bir durum mu? Sonuç doğru mudur?


Cevap:

Kanda beta hcg testine baktırmanızda fayda olacaktır.

v******** :

2 ay önce sürtünme yoluyla ilişki yaşadım ve kasımın 4 de adet oldum sonra 26 gün sonra 30 da adet oldum ve aralık 26 sında adet oldum korkuyorum ve adetim bittikten 3 gün sonra kan testi yaptırdım negatif çıktı testi yanlış zaman mi yaptım. Üstüne görüyor olabilir miyim hamilelikte 4 ay adet olan varmış ?


Cevap:

Sürtünme yolu ile hamileliğin oluşması oldukça düşük bir ihtimaldir. Adet kanaması gören bir kişinin hamile olması beklenmez. Üstüne görme olup olmadığınızı öğrenmek için gebelik testi yaptırabilirsiniz. 

s************ :

2 ay önce adet olmama 1 hafta varken ilişkiye girdim zevk suyundan şüphelendim ama herhangi bir test yaptırmadım 1 hafta gecikmeyle adet oldum bu ay tam zamanında tekrar adet oldum adetim bittikten 2 gün sonra kahverengi bir akıntı oldu bu aralar kilo da aldım hamile olabilir miyim


Cevap:

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

e*************** :

1 aralik 2014 de adt oldm 2 aralkda ella kullndm adetmn sn gnu uremr organlrmz tems etti bosalma zevk suyu olmadi 2tane gripn aldm gece kanamam olms az sabah ella aldm ovulasynda degldm 14 gun gecti iliskdn adetme 10,gn var psikolojkmn kotuyum sizce olablrmi gebelik stres yaptgmda her sfrnde gecirim


Cevap:

Eğer vajinaya herhangi bir şekilde sperm bulaşı olmadıysa hamilelikten söz edilemez. O nedenle sakince adet gününüzü beklemenizi öneririz. 

n*********** :

mrb doktor kontrolunde tarlusol kullandım ılacı kullanrken3.gun adet oldum sonra 2.gun dıane 35 baslamamı soyled doktorm 2 gun normal kırmızı renkte kanama gordukten sonra sıyah,kahverengı lekelenmeler olmaya basladı adetın 8.gunundeym hala kahveren lekelenme seklınde akıntı oluyor hamıle olablrmıym


Cevap:

Kahverengi akıntı kadınlarda sıklıkla merak edilen bir konudur.Kahverengi akıntının ne anlama geldiği, bir gebelik belirtisi olup olmadı gibi sorular da sıklıkla Tahlil.com'a geliyor.Vajinal akıntılardan biri olan kahverengi akıntı bir çok nedene bağlı olabilir.Aşağıdaki bağlantıda kahverengi akıntının nedenlerine dair yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.Kahverengi akıntı nedir, gebelikle bir ilgisi var mıdır?

d************ :

18 yaşındayız kız arkadaşımla ekim sonu kıyafetli şekilde sürtünme ilişkimiz oldu sürtünmeye devam ederken boşalmak için banyoya gittim sonra temizledim devam ettik.bitince çamaşırıma baktım küçük bi damla izi vardı endişeye kapıldık hamilemi? Ekimin 12den sonra kasım 7de sancılı adetoldu buayolmadı


Cevap:

Çamaşır, mayo, ped veya elbise varken kurulan ilişkilerde, vajinaya meni bulaşı pek mümkün değildir.Bu nedenle hamilelik ihtimali neredeyse imkansızdır.Ancak vajinaya sperm bulaşı söz konusu ile hamilelik olasılığı akla gelebilir.Bu da zaten çok düşük bir ihtimaldir.Konuya dair aşağıdaki yazılarımızdan da bilgi alabilirsiniz.Giysiler varken ilişkide hamile kalınır mı?Hamilelik nasıl anlaşılır? Hangi tür ilişkilerde hamilelik ihtimali bulunmaktadır?Elbise ve çamaşır varken hamile kalınır mı?

s****** :

Mrb lütfen yardımcı olun.Bir erkekten normal zamanda pen*sinden zevk suyu yada sperm gelirmi.Biz cafede yemek yedik nişanlım wc gitti ellerini yıkmak için.Sonra aradan 40 dk geçti eliyle pantolonun içinden vajinama dokundu.İçimi korku kapladı wc gittiğinde pen*sine dokunduysa zevk suyu olmaz dimi.


Cevap:

Küçük yaşlarda ve cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu şekilde cinsel  deneyimler yaşayan sizler gibi pek çok okurumuz var.Yaşadıkları  ilişki sonrası hamilelik korkusu ile bizlere buna benzer sorular soruyorlar.Belirtiğiniz şekillerde hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor.Tahlil.com doktorları olarak size önerimiz mutlak suretle aşağıdaki bağlantıyı dikkatle okuyup hamilelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmanız.Aşağıdaki bağlantıda belirtilen yazıları ve sorulmuş benzer soru ve uzmanlarımızca verilen cevapları  dikkatle okursanız bu konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.Hamilelik hangi tür ilişkilerde olur, ne tür ilişkilerde olmaz?

e***** :

Hocam merhaba 3 ay önce sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girmistik, bir hafta sonra kan geldi ve sistit olduğunu öğrendik, 3 aydır düzenli olarak adet görüyor ancak dun yine akıntı ve idrarda kan olduğunu söyledi , gebe olabilir mi?


Cevap:

3 aydır adet görüyorsa hamilelikten söz edilemez. Yaşadığı belirtiler hastalıktan kaynaklanıyor olabilir. Doktora giderek gerekli tedaviyi uygulaması gerekiyor.

m***** :

ben en son ilsikiye 2 ay once girdim fakat hep icimizde bi supe var 2 aydir adet goruyorum fakat bunu adetmi ustune gormemi ayiramiyorum herzamanki gibi karin arimda var sanki biraz sismanladm gibide sizce hamile olabiliermiyim bundan oncede defalarca iliskiye girdim lutfen cvp yazarmisiniz


Cevap:

Kilo almak tek başına hamilelik belirtisi değildir. Adetinizi normal görüyor olmanız gebe olmadığınızı gösterir.

o***** :

Adetime 5 gün kala nişanlımla ilişkiye girdik içeri boşalma olmadı geri çekme yöntemi ile korunma oldu. olması gereken günde kanamam oldu fakat çok az ve sabah tertemizdi. biraz sancım da var bekliyorum adet olurum diye ama çok tedirginim. hamile olma ihtimalim var mı?


Cevap:

Yaşamış olduğunuz bu tarz bir ilişki sonrası  gebelik şansı yok denecek kadar azdırFakat bu işler şakaya da gelmez. Beklenen adet tarihinde  en az 7 gün gecikme olursa tedbiren de olsa  hamilelik testi yaptırılabilir.Gebelik testi ve hamile kalma olasılığına dair sitemizde yayınlanmış yazıları, sorulmuş benzer  soru ve uzmanlarımızın verdiği cevapları okumak için tıklayınız......

a******* :

ilişkiden 2 hafta sonra zamanında adetimi oldu.4 kere gene aynı zamanda adetim oldu.fakat 3 haftadır bacağımda kızarıklık var bunun sebebi ne olabilir?(azaldı bu aralar) hamilelikten bahsedilebilir mi.görülme durumu varmış çünkü.


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

k********* :

ben sevgılımle bundan 20 gün önce birlikte oldum ama sürtünme yoluyla zevk suyu gelmıs olabılır adetımıde ayın 6sında görmustum en son sımdı adetım 5 gun gecıktı bugun bir birlikteligimz daha oldu bırlıkte olurken sürtünme yoluyla kan aktı hala akıyor 9 saat oldu ama az akıyor sizce hamılemıyım :(


Cevap:

Hamilelikten çok kızlık zarınız yırtılmış olabilir anlattıklarınızdan anladığımız kadarıylaYaşamış olduğunuz bu tür cinsel yakınlaşmalarda gebelik ihtimali neredeyse yok denecek kadar düşüktür.Sürtünme yolu ile ve özellikle bakireliğe zarar vermemeyi hedefleyen ilişkilerde gebelik ancak meninin vajina ağzından içeri sızmasıyla mümkündür.Bu şekilde bir temas ve sperm hücrelerinin vajinaya girme olasılığı var ise, tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması beklenmelidir.Bu süre zarfında da adet görülmez ise, tedbir amaçlı olarak gebelik testi yaptırılması uygun olabilir.Konuya dair aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir,  bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okuyabilirsiniz.Hamilelik nasıl anlaşılır, hangi tür ilişkilerde hamile kalma olasılığı düşüktür?

d******** :

Sabahtan karnım ağrıyordu.erkek arkadaşımla akşam yatarken pen*si benim şeyime değdi boşalmadıgını söylüyor fakat zevk suyu geldiyse ve bana değdiyse bu durumda ne olur ve ertesi gün regl oldum normal olarak 5 gün sürdü sizce durum nedir?


Cevap:

Küçük yaşlarda ve cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu şekilde cinsel  deneyimler yaşayan sizler gibi pek çok okurumuz var.Yaşadıkları  ilişki sonrası hamilelik korkusu ile bizlere buna benzer sorular soruyorlar.Belirtiğiniz şekillerde hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor.Tahlil.com doktorları olarak size önerimiz mutlak suretle aşağıdaki bağlantıyı dikkatle okuyup hamilelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmanız.Aşağıdaki bağlantıda belirtilen yazıları ve sorulmuş benzer soru ve uzmanlarımızca verilen cevapları  dikkatle okursanız bu konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.Hamilelik hangi tür ilişkilerde olur, ne tür ilişkilerde olmaz?

m************ :

Hocam merhaba. kız arkadaşımla girdiğim ilişkiden 4-5 saat sonra kız arkadaşımın vajinasında az bir kanaması oldu bunun sebebi nedir önemli birşeymidir ?


Cevap:

Kız arkadaşınız bakire ise kızlık zarı yırtılmış olabilir

D******* :

Hocam merhaba benim 2 ay önce prezervatifli sürtünme yoluyla bir ilişkim olmuştu. Boşalma olmamıştı ve prezervatif tamamen sağlamdı. Adetimi beklerken bir kere daha prezervatif yoluyla sürtünmeli ilişkim oldu ve sonraki gün regl oldum. Adetime 4-5 gün var sizce hamile olma olasılığım var mı?


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

d********* :

Merhaba sevgilim ayin 10 unda adet oluyordu sonra 7 e dustu daha sonra 1 ve 2 e düştü bu ay adet olmadi acaba hamile onceki aylardada adet oldu yani ve hic birseyde yapmadik surtme icine sokma gibi sadece arkadan prezevatifle girmeye calismistim ama adet olmustu suan olmadi acaba hamilemi ?


Cevap:

Küçük yaşlarda ve cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu şekilde cinsel  deneyimler yaşayan sizler gibi pek çok okurumuz var.Yaşadıkları  ilişki sonrası hamilelik korkusu ile bizlere buna benzer sorular soruyorlar.Belirtiğiniz şekillerde hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor.Tahlil.com doktorları olarak size önerimiz mutlak suretle aşağıdaki bağlantıyı dikkatle okuyup hamilelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmanız.Aşağıdaki bağlantıda belirtilen yazıları ve sorulmuş benzer soru ve uzmanlarımızca verilen cevapları  dikkatle okursanız bu konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.Hamilelik hangi tür ilişkilerde olur, ne tür ilişkilerde olmaz?

a************ :

Adet görmeden 1 hafta önce ilişkiye girdim, 1 hafta sonra adet gördüm. Iliskiye gireli 3hafta gecti. Ama 3 gündür istifra etmeye başladım, mide bulantım ise sürekli. Hamile olabilir miyim?


Cevap:

Yukardaki yazıyı boş yere mi yazdık.Ya biz anlatamıyoruz.Ya siz anlamıyorsunuz.Lütfen anlayana kadar defalarca okuyun.

b****** :

adetim 10 gün gecikti evde idrar testi yaptım negatifti 11.günümdeyim adet olmadım 41 gün oldu normal mi hamilemiyim? düşük adet gecikliği yaparmı ?


Cevap:

Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?

s*********** :

hocam ben 16 aylık evliyim adetime 13 kala sol tarafımda ağrı ara ara sancı oldu bende kloman kullandığım için gebeliğin belirtisimi diye düşünerek adetime 6 gün kala kan testi yaptırdım sonuç negatif çıktı bu kadar erken yapılan test doğru sonuç verirmi ? yoksa ağrılarım normal adet sancısımı?


Cevap:

Gebelik testini önerilen süreden erken yaptırmışsınız.Gebelik testinin ne zaman yapılacağına dair Tahlil.com'da bir bilgilendirici yazımız yayınlandı..Aşağıda bu konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.Gebelik testi ideal olarak ne zaman yapılmalıdır?

e************* :

Sürtünmeli bir ilişki son hamlem sünnetli kısmım balık etli kız arkadaşımın vajinasina girdi mi bilmiyorum ama çok sıcaktı ben de dışarıya boşaldım 5 saat sonra adet görmüş sanırım kanama olmadı koltuk temiz acıma olmamış sadece sünnetli kısmı kızlık zarı bozulabilir mi ona göre hayır ama bilgisiz?


Cevap:

Tam bir birleşme yaşanmadığı sürece hymen yapısının bozulması pek mümkün değildir. 

B**************** :

Kiz arkadasimla iliskiye girdim ve 15 20 gun sonra adet gordugunu soyledi simdi bugun dediki adetimde 1 hafta gecikme oldugunu ama mide bulantisi ve bas donmesinin olmadigini soyledi sizce hamilemidir bu arada iliski sirasinda kiz oglan kizdi ama disariya bosalmistim sadece acaba 3 5 damla akmissa


Cevap:

İlişki sonrasında düzenli adet görülmüşse hamilelikten söz edilemez. Ancak tedbir için bir kadın doğum uzmanı ile görüşülebilir. 

b************* :

4 ay once iliskim olmustu. 2 ay duzenli adet oldum. Bir ay adet gormedim bu ay tekrar adet gordum. Nornal adet kanamasiydi fakat kahverengi gibiydi. 3.ayda ultrasonda baktrdm ve idrar testi yaptim negatfti. Ilk defa pembe akinti geldi gebelik midir baska nedeni olabilir mi


Cevap:

Yaşadığınız beraberliğin ardından ard arda  adet görülmüş olması  gebelik ihtimalinin bulunmadığını gösterir.Anlaşılan sitemizdeki ilgili yazıları dikkatle okumamışsınız veya bir gebe kalma korkunuz var.Gebelikten söz edemeyiz bu durumda.Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....Hala gebe olmadığınıza ikna olmuyorsanız bu konuda psikolojik bir destek almanız gerekebilir.

y************ :

sürtüşme oldu sevgilim ve aramda ardından bir hafta gecikmeli adet oldum ve 10 gün geçmeden adet gibi bir şey oldum 4-5 gündür devam edip kan geliyor, mevsimsel değişiklik sebep midir hamilelik riski var mıdır?


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

m************** :

adetimden 2-3 gün önce ilişkim oldu ama içime boşalıp boşalmadığına emin değilim hamile kalma riskim nedir ?


Cevap:

Bir oran verilemez.Sadece yumurtlama dönemine göre daha düşük olduğunu söyleyebiliriz.

o******** :

24 yaşındayım ve 1 düşüğüm oldu. 60 gün önce şüpheli bir ilişkim oldu. İçeri boşaldı. ilişkiden 8 gün sonra tam zamanında regl oldum ve bu adetim bittikten sonraki 17. günde yine adet oldum. Şimdiki adetim 4 gün gecikti. hiç adetimin geciktiği göülmez. 1 idrar testi yaptım. negatif. gebe miyim


Cevap:

Korunmasız ilişki sonrası adet görülmesi gebelik ihtimalinin ortadan kalktığını gösterir.Zaten gebelik testi sonucunuz da negatif.Gebelikten söz edemeyiz bu durumda.Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

b******* :

Sevgilimle adet döneminin 3.cü günü beraberliğimiz oldu prezatvatifsiz ilşkiye girdik diğer gün az da olsa adet kanı geldi herhangi bi hamilelik riski var mıdır ?


Cevap:

Yaşamış olduğunuz bu tarz bir ilişki sonrası  gebelik şansı yok denecek kadar azdırFakat bu işler şakaya da gelmez. Beklenen adet tarihinde  en az 7 gün gecikme olursa tedbiren de olsa  hamilelik testi yaptırılabilir.Gebelik testi ve hamile kalma olasılığına dair sitemizde yayınlanmış yazıları, sorulmuş benzer  soru ve uzmanlarımızın verdiği cevapları okumak için tıklayınız......

f******** :

Sevigiliminn ustundeki bikiniye boşaldım kalktım sıldık hemen 28 agustosta oldu 2 kez duzenlu gununde ve duzenli surede regl oldu hamılelık riski var mı ?


Cevap:

İlişki sonrasında düzenli olarak regl olduğu için hamilelik riski bulunmuyor.

c******* :

4ekimde regl oldum,18ekimde dışa boşalma ile ilişkim oldu.Haftasına göğüs sancısı ve kasık krampları yaşadım 28ekimde lekelenmem oldu ve aynı gün kan testi 1,20 çıktı ve 31 ekimde 1gün normal 2gün çok az regl oldum normalde 5 gün sürer farklı belirtiler ile 2 gündür mide bulantısı var. risk var mı?


Cevap:

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük. 10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

f******** :

28 agustosta sevgilimle surtunme hatta el yoluyla bende bosalma oldu sevgilim o gunden sonra her ay duzenli gununde adet gördu hamılelık riski nedir ?


Cevap:

Küçük yaşlarda ve cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu şekilde cinsel  deneyimler yaşayan sizler gibi pek çok okurumuz var.Yaşadıkları  ilişki sonrası hamilelik korkusu ile bizlere buna benzer sorular soruyorlar.Belirtiğiniz şekillerde hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor.Tahlil.com doktorları olarak size önerimiz mutlak suretle aşağıdaki bağlantıyı dikkatle okuyup hamilelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmanız.Aşağıdaki bağlantıda belirtilen yazıları ve sorulmuş benzer soru ve uzmanlarımızca verilen cevapları  dikkatle okursanız bu konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.Hamilelik hangi tür ilişkilerde olur, ne tür ilişkilerde olmaz?

o******************** :

Merhaba en son 3 ay önce bir ilişkim oldu. ilişkimin üzerine 2 kere üstüne görme gibi oldum. bu ayda normal adetim oldu. adetim bittikten sonra mide bulantılarım baş dönmelerim başladı. şu an hamilelik belirtileri gösteriyorum. hamile kalma ihtimalim var mı ?


Cevap:

Üstüne görme kanaması bebeğin gelişeceği yere yerleşirken görülen bir kanamadır o nedenle bir kez olması beklenir. Bu durumda hamileliğiniz pek olası görünmüyor. Gebelik testi yaptırarak durumu netleştirebilirsiniz. 

a************ :

soyledignize gore normal 6günluk adetimi oldugm için hamilelk ihtimali yok ve 6gun sürdüğü için de üstüne görme değil Doğru mu?peki nedir bu karnmdaki yanma hissi?Hareket ederken yatip kalkarken karnmda yanma ve uzanrkende karnmda nabiz atışi hissediyorum.İçerde bi hareketlenme var gibi.sizce ne bu


Cevap:

Gebelikte bebek hareketleri 4-5. aylarda hissedilebilir..

d**************** :

Bundan bir ay önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ancak bir defa sürtünme söz konusu oldu ilişkiden bir hafta bir bucuksonra ben tam gününde adet oldum fakat şimdi adetim gecikti ve halen olmadım ve cok stres yaptım hamilemiyim diye lütfen bana acil cevap Yazın :/


Cevap:

Adet gecikmesinin tek sebebi gebelik değildir. Stres kaynaklı adet görmüyor da olabilirsiniz. Hamilelik olup olmadığı testle anlaşılabilir.

a************ :

Sevglmle yasadgm sürtünmeli ilşki sonrasi(üzermde iç camasrla kisa şort ondaysa bsy yoktu arkam dönuktu.Şortuma bosaldi.bu sivi şortumdan vajinma akmis midr diye korkarken)bundan yaklask 15gun snra3-4 gun geckmeli olark adet oldm.Bu üstunü görme olabilir mi? Hareket ederken karnmda yanma hissi var ?


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

g************ :

Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte olduk,boşalma olmadı zevk sivisi geldi, yaklaşık 2 hafta sonra regli oldum. Hamile degilim anladigim kadarıyla dmi? Idrar testi yaptım negatif çıktı. Ancak 2 gundur midem bulanıyor ve canım hicbirsey yemek istemiyor psikolojik olabilir mi korkuyorum.


Cevap:

Hamileliğin nasıl oluştuğu konusunda yeterli bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor.Cinsel konularda bilgi sahibi olmadan ve çoğunlukla da  erken yaşlarda bu tür beraberlik yaşayanlardan Tahlil.com'a  buna benzer yüzlerce soru geliyor.Bu soruların çoğu da cinsel bilgisizlikten kaynaklanan sorular.Muhtemelen yaşınız da küçük.Bu tür durumlarda hamilelik şansı yoktur.Size önerimiz hamilelik oluşumu ve konuya dair sitemizde yazdığımız yazıları dikkatle okumanız ve bu konuda sorulmuş soru ve cevapları gözden geçirmeniz.Aşağıdaki bağlantıda konuya dair detaylı bilgi ve benzer soru ile cevapları okuyabilirsiniz.Hamilelik hangi durumlarda olabilir, konuya dair sorulmuş yüzlerce soru ve cevabı okumalısınız....

t************ :

kiyafetli iliskimizden sonra 2 kez normal adetini oldu ancak 3. Ay adet zamaninn uzerinden 15 gun gecti halen olamdi belirtileri var ama olamiyr.test yaptik negatif cikti gecikmedin 7.gunund iliskiden 2 bucuk ay sonra oluyor.gebelik olsza testecikmasi gerkirdi dmi.svgilim cok stresli ondn mi gebelk?


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

b************* :

Hocam merhabe kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik adetini oldu ağrılı ve 7 gün boyunca devam etti daha 2.adetine zaman gelmedi ama karnım ağrıyor falan diyor birde 2 kilo almış sizce hamile kalma riski varmıdır çok teşekkür ederim şimdiden


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

t********** :

1 ekimde ilişkiye girmiştik içine boşalmada olmadı tedbir amaçlı ella hapını kullandık 10 gün geçtikten sonrada kan testi yaptırdık negatif cıktı 3 gün önce de adet günüydü ilk önce pembe olarak kan geldi sonrada azar azar kan gelmeye devam etti şimdi çok karın ağrısı çekiyor üstüne görme olabilir mi?


Cevap:

Üstüne görme kanaması yaşandığında yapılan gebelik testinin pozitif çıkması beklenir. 

a************** :

Ağustos sonu sevgilimin vajinasina surtunerek bir iliski yasadik eylül sonu adet oldu.bu ay sonunna yaklaşık bu ara agzimda seker tadi var bisey yer icerken diyo arada bi midesi bulanio gibi oluyo cok nadir sizce hamile olma olasılığı varmi?(surtunmede bosalma olmadi)


Cevap:

Sürtünme esnasında boşalma olmadığı için gebelik gerçekleşmez. Mide bulantısı, gebelik açısından tek başına anlamlı değildir.

t********* :

Iliskidn yaklaşık 60 gün sonra yapıln bchg testi 0.100 çıktı testte özel referans araliklari diye bi bölüm var bu bölümde gebeliğin 11-16 16-23 ve 23-40.haftalardki değerleri vardı.bu bölüm bütün bchg testlernde olurmu yoksa sadece hamile bayanlarn testinde mi olur test sonucmda nedn vardı anlaymadm


Cevap:

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük. 10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

t******* :

Merhaba kız arkadaşımla 15.10 Çarşamba günü bir ilişkimiz oldu ben içine çok az sperm kaçırdığım korkusunu taşıyorum ama ertesi gün regl olmuştu bu durumda gebelik durumu olabilir mi ?


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

i********** :

mrb hocam ben eylül ayında ertesi gün hapı kullandım ve bu hap regl dönemimi aksatmadı beklediğim tarihte regl oldum fakat 3 gün oldum çok yoğun bir kanamam oldu 2 gün 3. gün normal şekilde oldu bu haptan dolayımı kısa bir adet döngüsü yaşadım yoksa üzerine görme denilen şey olabilir mi teşekkürler


Cevap:

Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçlardırKullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.

b************* :

3-4 ay önce bir ilişkimiz oldu. İdrarda gebelik testi yaptım bir ay önce negatif çıkıyor her ay adet gördüm ve doktora gittim karında ultrasonda bakıldı. Rahminde bir şey görünmüyor dedi. Ama karnım sert ve şişkinlik var. Hamile olma olasılığım nedir?


Cevap:

Düzenli olarak adet görmeye devam ettiğiniz için hamilelikten söz edemeyiz. 

y********* :

slm benim sorum gecen ay 17.09.14 adet oldum bu ay adetim gelmedi... adet gunumden 1gun once test yapdim negativ ama hala adet olmadim bi cocuhum war ikinciyi denemisdik dis gebelik oldu simdide durum Boyle


Cevap:

Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?

n********** :

Merhabalar erkek arkadasimla adetimin 7. gunu yani 12 eylulde tam birlesme olmadan biseyler yasadik. pen*si bir anligina vajinama degdi daha once bacagima degmisti. Adetimi gecikme olmadan 10 ekim tarihinde her zamanki gibi gordum. Fakat adetimdenden 2 gun once bel agrim basladi. Gebe olabilirmiyim


Cevap:

Bel ağrısı adette de görülen bir belirtidir. Tek başına gebelik ifade etmez.

o********* :

Hocam Üstüne görme dediğimiz yerleşme kanaması 2 ay boyunca adet zamanlarında görülür mü yerleşme kanaması kendini tekrarlamaz sadece ilk ay görülür diyende var devam edebilir diyende sizin yorumunuz nedir hocam..saygılar ve sevgilerle..


Cevap:

Üstüne görme kadınlar tarafından sıklıkla  merak edilip araştırılan ancak çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Ne yazık ki bu konuda internet ortamında bir çok yanlış bilgi de bulunmaktadır.Öncelikle size şu konuyu belirtmeliyiz.Üstüne görme vajinal bir kanama olup nadiren görülen bir durumdur.Kadınlar arasında yerleşme kanaması olarak da bilinir. Üstüne görme gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedirÜstüne görmeyi adet kanaması ile ayırt etmek çok kolaydır.Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür.Böyle bir şüphe olduğunda kanamanın adet kanaması olup olmadığını anlamak için basit bir gebelik testi yapılması yeterlidir.Kanama adet kanamasıysa gebelik testi negatif, üstüne görme ise gebelik testi pozitif olacaktır.Ayrıca üstüne görme kanaması  normal adet kanamasından çok daha hafiftir, kanama miktarı azdır ve kanama daha  düzensizdir.Adet kanaması daha çok miktarda kanama ile seyretmektedir.  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.Üstüne görme adet kanamasından nasıl ayırt edilir?

u******** :

Kız arkadaşımın adet dönemleri daha önceleri 1 - 2 hafta gecikiyordu. Yalnız bir ilişkimizden sonra gördüğü adetinde kanın pembemsi olduğunu söyledi ve bundan sonra ki 50-55günlük süreç boyunca halen adet görmedi. Adet geçirmek hamile olmamanın en açık bulgusu olmasına rağmen tedirgin olmalı mıyız?


Cevap:

Gebelik testi yaptırmanızda fayda olacaktır.

t************ :

2 bucuk ay once kiyafetlerle surtunmeli bi iliskimiz oldu uzerindeyken bosaldim.bundan 2 gun sonra olmasi gereken zamanda 3 gun suren kanamasi oldu.diger adet doneminde 10 gun gecikmeli adet oldu normaldi ama simdi tedirgin 5 gun gecti halen adet olmadi acaba hamile olabilir mi karnim sis diyor


Cevap:

Çamaşır, mayo, ped veya elbise varken kurulan ilişkilerde, vajinaya meni bulaşı pek mümkün değildir.Bu nedenle hamilelik ihtimali neredeyse imkansızdır.Ancak vajinaya sperm bulaşı söz konusu ile hamilelik olasılığı akla gelebilir.Bu da zaten çok düşük bir ihtimaldir.Bu durumda adette gecikme olursa idrarda gebelik testi tedbiren de olsa yapılabilir.Konuya dair aşağıdaki yazılarımızdan da bilgi alabilirsiniz.Giysiler varken ilişkide hamile kalınır mı?Hamilelik nasıl anlaşılır? Hangi tür ilişkilerde hamilelik ihtimali bulunmaktadır?Elbise ve çamaşır varken hamile kalınır mı?

d************* :

Sevgilimle ilişkiye girdik 2 hafta sonra normal adet zamanında adet oldu ama 2. sefer adet zamanı geldi bugün 2 ve ya 3. günü hala adet olmadı hamilelik riski var mıdır ?


Cevap:

İlişki sonrasında düzenli adet kanaması görülmüşse hamileliğin oluşması beklenmez. Adet gecikmesi devam ederse nedenini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına gitmenizi öneriyoruz. 

e******** :

merhabalar dün erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve vajina uzerine boşaldı ancak 4 5 saat sonra adet gördüm ayrıca bakireyim hamile olma ihtimalim nedir?


Cevap:

Hamilelik ihtimaliniz görünmüyor..

t******* :

2 ay adet oldum diye hamilelik olmaz dediniz.fakat bazı sitelerde hem normal adet görüp hamile olunabildğni okudum yani yazınız da olduğu gibi üstüne görme olayı.bu ayırt edilmeyip normal adet seyrinde devam edebilir mi bi farklılık göstermeden


Cevap:

Üstüne görme ve adet kanamasında görülen en önemli fark beta hcg değerindeki farktır. Değeriniz yükilişkie ve hamileliği destekliyorsa kanamaya üstüne görme denebilir. Aksi halde  ise iki ay boyunca düzenli olarak tekrar eden kanama adet kanamasıdır. 

t******* :

2 ay normal zamanında adet oldum gene de bir risk bulunur mu?


Cevap:

İki ay boyunca normal adet görülmüşse hamilelikten söz edilemez. 

m******** :

merhaba sevgilim ile sürtünme yoluyla birlikte olduk onun üzerinde hiç bir şey yoktu benim üzerimde ise iç çamaşırım vardı boşalmadı ama zevk suyundan korkuyorum adetimin üstünden 8 gün geçti ve beta hcg-testi 0.10 min 00 max 12.00 evde yaptığım hamilelik testleri de negatif çıktı hamile miyim?


Cevap:

Hamile değilsiniz..

s****** :

Mrb benim elime sperm bulasmisti islak mendillle sildim sonra vajinama dikundum.Olaydan sonra 62 gun snra karindn ultrasona girdim gebelik varmi denesim kist yokmus temizms gebelik olsa gorunurmuydu.Olaydan snra 3 kere regl oldum reglim 3 gun yogun snraki gunler leke seklndeydi lutfen cvplarmisiniz


Cevap:

Hamilelik riskiniz yoktur..

y******* :

25 Temmuzda adet oldum. 5 Ağustosta iç çamaşırlarımızla 1 saat sürtündük. 28 Ağustosta adet oldum. 1 Ekim gibi adet olmam gerekiyordu. Hala olmadım. Risk nedir?


Cevap:

Risk yoktur..

t******* :

Adet oldum herhangi bir farklılık hissetmedim bir iki gün de uzun sürdü.hamilelik olabilir mi?üstüne görme gibi bir durum olabilir mi ya da? bir farklılık hissetmedim sadece uzun sürdü


Cevap:

Üstüne görme ve adet kanamasını en kolay gebelik testi yaparak ayırt edebilirsiniz. Eğer sonucunuz negatifse adet kanaması gördüğünüzü ve hamile olmadığınızı düşünebiliesiniz. 

n******* :

ilişkiden sonra 2 kere adet olup ve 3.5 ay sonra sabah idrarında yapılan testin yanılma payı varmıdır hocam ?


Cevap:

Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

e****** :

Mayıs ayında birlikteliğim oldu.haziranda regl oldum.temmuzda olmadım.sonra ağustosta birlikteliğim oldu.ağustosta hamile olduğumu düşünerek test yaptım negatif çıktı.2 gün sonra regl oldum.eylül ayında regl olmadım sizce hamile miyim?ilkbaharda norlevo kullanmıştım düzensizlik mi yaptı?


Cevap:

Şu durumda gebelikten söz edilemez.

a*********** :

Merhaba sevgilimle 3 ay önce sürtünmeli işlikiye girdik 2 ayda 2 kez normal kanamalı 5 gün süren adet olmuş bu ay 10 gün gecikti önceki gördükleri üstüne görme olabilirmi ? birşey daha sorcam üstüne görme kanaması ilk ay olmuyormu sadece?


Cevap:

Hamilelik riski görünmüyor.

m****** :

ilişkiden 12 hafta sonra yapılan idrar testi, kesin doğru sonuç verir mi? bazı yerlerde kan norma değerlerine döndüğü için çıkmayabilir yazıyor.


Cevap:

Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

m********* :

Sürtünme ile ilişkiden sonra strese girdim ve 3-4 gün gecikmeli adet gördüm. Adetim ilk gün normal gibiydi aksama dogru kahverengimsi oldu 2.gun ogleden sonra kesilir gibi oldu 3.ve 4.gun herzamanki gibi sürülür tarzdaydi.5 gundur bulantim var cok stresliyim bugun 4.gun test negatif cikti hamlemiym?


Cevap:

Hayır gebelik durumun yok.

b********* :

merhaba yaklaşık bir hafta önce erkek arkadaşmla sürtünme yoluyla ilşki yaşdk bende çamaşır onda da çamaşır vardı 1 tl büyüklüğünde zevk suyu vardı ikimizde de. adetimin olmasına yaklaşık 2-3 gün var ve bugün yok denecek kadar az kahverengi leke geldi acaba hamile olma riskim var mı?


Cevap:

  Sürtünme veya benzeri yollarla  ilişki yaşayan bir çok genç çiftimizden bu tür sorular geliyor.Özellikle yaşadığı ilişki sonrası hamilelik korkusuyla panik olan okurlarımız Tahlil.com'dan  bilgi istiyor.  Bu tür ilişkilerde hamilelik şansı pek olası değildir. Çok düşük bir ihtimal olsa da, boşalma sonrası meninin vajinadan içeri girmesi sonrası hamilelik olasılığından söz edebiliriz. Bu tür bir şüpheniz var ise, beklenen adet tarihinde  en az 1 haftalık bir gecikme sonrası gebelik testi yaptırabilirsiniz.Aşağıda hamileliğin oluşumuna dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.Okumanızı öneririz...Hamilelik nasıl oluşur, hangi ilişkilerde hamile kalma olasılığı yüksektir?

a******* :

Adetim herzamanki gibiydi biraz uzun sürdü sadece. 2 gün kesildi hatta sonra tekrar 2 gün oldu.üstüne görme olabilir mi, o yazınızı da okudum ama gene bir endişem var


Cevap:

Hayır gebelik durumun yok.

C******** :

Merhaba hocam Ben erkek arkadasimla 3 ay once surtunmeyle iliskiye girdim.Ertesi gun hapini biraz gec kullanabildim 2 ay adet kanamam oldu ama bu ay adet olmadim mide bulantim cok var bas agrisi var hamile olabilir miyim?


Cevap:

2 ay boyunca normal adet görmüş olmanız hamileliği ortadan kaldırır. Adet gecikmesinin tek sebebi gebelik değildir. Bu konuda kadın doğum doktorundan yardım alabilirsiniz.

y******* :

merhaba bu ay adetim 20 gün kadar gecikti doktora gittim ve pcos kisti olduğunu söyledi ve biraz kilom olduğu için beni diyetisyene yönlendirdi ilaç vermedi ama kontrole de çağırmadı. doktora gittikten 4 gün sonra adet oldum kanamam biraz fazla oldu kistlerin yok olduğunu nasıl anlarım?


Cevap:

Siz anlayamazsınız yeniden doktor kontrolü yaptırmanız gerekir..

a******* :

6 ağustosta adet oldum 23 ağustos sabahı ilişki oldum.sürtünme ile tam birleşme ve boşalma olmadan fakat tereddütüm var.eylül 7 de adet oldum fakat biraz uzun sürdü sonra bir iki gün sonra tekrar başladı kanamam ve 2 gün sürdü.o ara stres üzüntüyü biraz yoğun yaşadım.hamilelik riski var mıdır?


Cevap:

İlişki sonrasında adet kanaması gördüğünüz için hamilelikten söz edemeyiz. 

d********** :

Dış gebelikte 2 kez düzenli adet görülür mü?


Cevap:

Olmaması gerekir..

z******* :

merhaba eşimle geriye çekilme yoluyla 28 ağustosta bilrikte olduk. 3 gün sonra adet oldum ( bir önceki adet 4 ağustos bir sonraki 31 ağustos ) bi iki gün erken adet olum .normal adetimden biraz yoğundu vaktinde bitti ama yıkandıktan sonra kahverengi akıntı oldu. gebelik olabilr mİ ?


Cevap:

Gebelik ihtimaliniz çok düşüktür, ancak adet gecikmeniz olursa test yapmanızı öneririz..

Y********** :

hocam merhabalar tuzlu suda sperm ölür mü ? arkadaşımla ilişki yaşadık denizde hamilelikten korkuyoruz içeri girme , içeri boşalma olmadı... kız arkadasım adet te oldu... 1-2 sanıye dokunma oldu sadece tuzlu suda sperm ölür mü ?


Cevap:

Özelliklei  cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu tür işlere girişen sizin gibi okurlarımızdan sıklıkla bu tür sorular geliyor.Spermlerin ne kadar canlı kalabildiğine dair aşağıdaki linkte belirtilenen yazımızı dikkatle okuyunuz.Aradığınız cevapları bulacaksınız.http://tahlil.com/spermler-ne-kadar-canli-kalirlar

e***** :

Yardim edin ya 26 nisanda sevgilimlee birlikde oldum 20 mayisda 0.0 beta hcg 1 hafta once gebelik testi yaptrdm negatif ama Karnım gebe karni gibi yumurtaliklarimdan itibaren sis ve yuvarlak cok korkuyorum lutfen aydi latin. Adet oldum duzenli 4kere


Cevap:

Anlattığınız şekilde hamilelikten söz edilemez..

r********* :

5 haftalık bi hamilelikte karında şişme başlarmı yani belli olurmu doktorum ?


Cevap:

Kişiden kişiye değişir..

o**************** :

Merhaba benim dün erkek arkadaşımla bir yakınlaşmam oldu. Benim ve onun üzerinde eşofmanlarımız vardı ben üstteydim fakat sürtünmeden dolayı erkek arkadaşımın eşofmanı açılmış ve benim eşofmanıma zevk suyu geldi iç çamaşırıma da bulaşmış. Ben ovulasyon zamanındayım. Lütfen gebelik riski var mi ?


Cevap:

Kıyafetler üzerinden yaşanan ilişkilerde hamilelik ihtimali yok denecek kadar az olsa da bir ihtimal bulunmaktadır. Adet gecikmesi yaşanırsa gebelik testi öneriyoruz. 

s********** :

10 ağustosta sürtünerek ilişkiye girdim boşalma olmadı zevk suyu gelmiş olabilir. Ayın 21 inde adet olmam gerekiyordu. 31 ağustos akşamı adet oldum. Ayrıca 31 ağustos sabahı eczaneden gebelik testi yaptırdım sonuç negatif. Bazıları adetliyken hamile olabiliyormuş adetimin sonu kahverengi Hamile miyim?


Cevap:

İlişki sonrasında adet kanaması gördüğünüz ve yaptırdığınız testler negatif çıktığı için hamileliği düşündürecek bir durum bulunmamaktadır. 

s****** :

Mrb yaşanılan durumdan 52 gün sonra kadın doğumda kist şüphesiyle karından ultrasonla baktırdım.Yumurtalıklar temiz dendi.Eğerf hamilelik olmuş olsaydı o kadar sürede görünürmüydü.Aşırı idrara sıkışık bakılmadım ultrasonda bu sonucu etkilermi.Bu kadar sürede görünürmü lütfen link yollamayın.


Cevap:

Evet görülürdü..

p******** :

bu gün kız arkdaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ikimizi,nde üzerinde birşey yoktu çine girmedim sadece sürttüm kilitorisinde içinede boşalmadık zevk suyundan hamile kalırmı :(


Cevap:

Bu şekilde bir ilişki ile hamilelik ihtimali mümkün görülmüyor.Çoğunlukla erken yaşlarda bu tür beraberlik yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan zaman zaman böyle çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.Size önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup biraz olsun cinsel konularda bilgi sahibi olmanız.Hamilelik nasıl olur, hangi durumlarda ise hamilelik olmaz?

Y********** :

Hocam merhabalar denizde ustumuzde bısey yokken kız arkadasımın vajınasının dış kısmına 1-2 sanıye penısımı dokundurdum bu ilişkiden yaklasık 2 hafta sonra kız arkadasım adet oldu ... Tam zamanında oldu ... Hala hamilelik riski var mı? Dokunma esnasında boşalma olmadı


Cevap:

Hayır yoktur..

b*********** :

Bunlmdym midm bulnyo tnsyonm düşyo brkez dha içmi rahtltrsanız svnrm. kıyftlrmzle srtünme oldu. tentne değmedi göğsüme boşldı sadece ertsi gün adt oldum. bu ay 5 gün gckti adetm ilçla oluydum normlde. göğüse boşalmayla brşy olmaz blyorum ama hamlmym szdnde duymk istdm adet içnde ilca devam edymmi :(


Cevap:

Anlattığınız şekilde hamilelik riski yoktur..

p******* :

Kız arkadaşım girdiğimiz ilişkiden sonra adet gördü fakat göğüslerinin büyüdüğünden şikayetçi yazıya göre hamile değil fakat adet kanaması yeni bitti göğüsleri neden büyümüş olabilir?


Cevap:

Göğüs büyümesinin gebelikle alakası yok.

t************** :

4 aydır kız arkadaşımla belli aralıklarla ilişkiye giriyoruz. İçeri boşalma olmadı ve düzenli olarak regl'lilerini tam gününde oldu. Belli zamandır mide bulantısı ve yanması sorunu çekiyor mide bulantıları başladığında test yaptık olumsuz çıktı. Bu bulantıların hamilelik ile bir alakası var mıdır?


Cevap:

Relg dönemleri düzenli olarak devam ettiyse hamilelikten söz edemeyiz. Şikayetlerinizin sebebini öğrenmek için ilgili doktora başvurmanızı öneririz. 

t******** :

Adetleri düzenli olan ve 6gun süren bi kizda 5.gün kıyafetlerle ilişkide hamile kaldığıni varsayarsak 6.gun kanaması kesilmesi gerekirmi yoksa 6.gün kanama olmasi hamile olmadiginin göstergesi midir


Cevap:

Kıyafetler üzerinden yaşanan ilişkide hamileliğin oluşması yok denecek kadar düşük bir ihtimaldir. İlişki sonrasında adet görülmüşse hamileliğin oluşmadığı anlamına gelir. 

b********* :

Merhaba.Surtunmeyle iliskiye girdik sevgilimle boşalma olmadı.ama kizligim bozuk. Adet zamanından iki gun once koyu kahve kan geldi icinde cok minik parcalar vardi.Ertedi gun normal kan geldi.. Adet bittikten bi kac gun sonra sarı akıntı geldi. Karnim agriyor surekli Acaba sorun nedir? Hamilelk mi.


Cevap:

İlişki esnasında erkekten meni gelmediği sürece gebelikten bahsedilemez. Adet sorunlarınız için doktor muayenesi görmenizi öneririm.

e***** :

Merhaba adetimi duzenli oluyorum bakireyim ama zayif birisiyim 50kg karnim sismeye başladı son 1 aydir. Yumurtaliklarimin ordan itibaren midemin altina kadar bi sislik soz konusu gaz giderici hap iciyorum ama gazda yok. Bu sislik ndir nasl gder? Hamilelik olsa duzenli adet olmam dmi ? Bilgilendrmsn?


Cevap:

Hamilelikte adet görülmez.

e********* :

Sevgilimle ilişkiye girdik içime boşalıp boşalmadığını bilmiyor ben ilişkiden yaklaşık 1 hafta sonra adet gördüm hamile olabilir miyim?


Cevap:

İlişki sonrasında adet görülmüşse hamilelikten söz edilemez. 

e************** :

merhaba sürtünme yolu ile iliskiden 2 gun sonra adet oldum (olmam gereken donemde) normal miktarda normal sureli pihtiliydi yani normal bir adet kanaması oldu. o gunden sonra herhangi bi iliski olmadi bugun adet olmam gerekirken olmadi. hamilelikle ilgisi olamaz değil mi cok korkuyorum tesekkurler


Cevap:

Adet gecikmesinin farklı sebepleri olabilir kadın doğum muayenesi tavsiye ederim.

b************* :

Merhabalar. Yaklasik 5 ay once bir surtunme yoluyla bir iliski yasamistim. Gobek kısmına bosalma olmustu. Bu sureden sonra sevgilim cok tedirgin oldu . 5 aydir adet goruyor. Ama adet gunleri duzensiz. Bu surede goguslerinde buyume oldu fark edilir derecede. 2. Ayda test yaptik negatif cikti. Yinede?


Cevap:

Sizin gibi yaşadığı ilişki sonrası çoğunlukla pişman olan veya hamilelik ihtimali nedeniyle oldukça huzursuz olan okurlarımız da, bazen psikolojilerini bozacak kadar derecede hamilelik korkusu bulunuyor.Adet görmüş olsa da hamile olacağından hala şüphelenen, gördüğü adet kanamasını üstüne görme zanneden ama aslında üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkı bile bilmeyen veya gebelik testi negatif çıktığı halde yine de hamilelik korkusu olan okurlarımıza önerimiz, bu kuşkuları giderek daha da artıyorsa psikolojik bir destek almaları yönünde.Ayrıca sakin bir kafayla ve dikkatli bir şekilde aşağıdaki bağlantıda verilen tüm konuları detaylı şekilde okumanız da, bilgisizlik nedeniyle duyabileceğiniz korkuları yenmenizde işe yarayacaktır.Hamile nasıl kalınır, ne tür ilişkilerde hamile kalınmaz?

b************ :

Surtunme yoluyla girilen iliski sonrasi alinan dogum kontrol hapinin (ella) hamileligi onleme ihtimali yuksekmidir dogum kontrol haplarindan riski ortadan kaldiran sonuclar alinirmi ve dogum kontrol hapi adet gecikmesine neden olurmu simdiden tesekkurler


Cevap:

İlişki sonrası kullanılan doğum kontrol hapları hamileliği önlemez bu konuda ertesi gün hapı olarak bilinen ilaçlar etkilidir.

t************ :

Kıyafetle olan sürtünmeden sonra hemen ertesi gün adet olması hamile olmadığının kanıtı mıdır? 15 gün sonrada test yaptık negatif çıktı.


Cevap:

İlişki sonrasında adet kanaması görmüş bir kişinin hamile olduğu düşünülmez. 

s******* :

merhaba, haziran ayında ilişkiye girdik ve içe boşalma oldu. temmuz ayında normal şekilde adet oldum ama bu ay 8 gün gecikti. hamile olabilr miyim?


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

d******************* :

Merhaba, ben nişanlımla ilişkiye girdim fakat içine bosalmadi ve ertesi gün adet oldum. Hamile kalirmiyim ?


Cevap:

Hamilelik ihtimaliniz yok denebilir..

y************ :

merhaba hocam yengem 23 temmuzda yengemin adeti başladı ve 9 gün adeti sürdü bittikten sonra 20 gün sonra tekrar başladı ama gece kahverengi sıvı gelmiş ardından çok koyu kırmızı gelmeye başlamış hala sürüyo normal adet dönemine 10 gün var bu durumda hamile olabilirmi yada başka b sorun olabilirmi


Cevap:

Hormonal bir problem veya yumurtalıklarında kist olabilir, muayene olmasını öneririz..

o***** :

Merhabalar hocam ben yurtdisinda yasiyorum yeni bit kiz arkadasim var ve kendisi 2 haftada bir regl oluyor ve 5 Ile 7 gun arasi suruyor doktora gitcek en yakin zamanda ama adet bitiminden 3 gun somra ice bosalma oldu yumurta bozuklugundan dolayi hamilelik orani nedir cevabinizi bekliyorum tesekkurle


Cevap:

Hamilelik riski var.

m**************** :

Onceki sorumu kaldirabilirmisiniz lutfen ailem gorur diye korkuyorum

h*********************** :

Merhabalar ilişkiden 10gun sonra adet tarihimde 9 günlük bir kahverengi akıntm oldu diğer ay 5 gün gecikmeli adet oldum kıpkırmızı çokça ve 6 gün sürdü?, bu durumda hamile olabilirmiyim?


Cevap:

Gebelik testi yaparsanız kesin sonuç alabilirsiniz..

n******* :

sevgilim 44 gündür adet olmuyor hocam temmuzda adet oldu haziranda sürtünerek çamaşırlı bi şekilde birlikte olmuştuk adetinden 15 gün sonra idrar testi negatifti çok korkuyoruz lütfen napmamız gerekiyor şimdiden tşkler


Cevap:

Testi tekrarlamanızı öneririz..

k************* :

Merhaba iyi günler, 2 ay üstüne görme görülebilir mi? 2 ay regl olmuş biri için hamilelik söz konusu mudur ? Teşekkür ederim.


Cevap:

İlişki sonrasında adet gören birisinin hamileliğinden söz edilemez. 

f********* :

Sevgilimle Temmuz ayından adet döneminden önce ilişkiye girdik geçen ay Hazıranda 9'unda olmuştu Temmuzda 10'nunda oldu adeti bittikten hemen sonra bir daha ilişkiye girdik ve Ağustos 11'de oldu hiçbirinde içeri boşalma veya geri çekme yöntemi olmadı Adet günüde ve herhangi bir sorun varmı ?


Cevap:

Adet zamanını bekleyin, 5 gün veya daha fazla gecikme olursa gebelik testi yapın.

a********** :

Sürtünme yoluyla ilişkiden sonra 3 ay düzenli bir şekilde adet oldum ama hamile olma ihtimalim var mı?


Cevap:

İlişki sonrasında normal bir adet kanaması gördüğünüz için hamileliğiniz söz konusu değil. 

a********** :

25 haziranda ilişkiye girdim fakat boşalma olmadı 15 temmuzda normal 6 günlük adetimi oldum fakat iki gün sonra benden kahverengi leke geldi çok az miktarda 3 gün sürdü adet bitimi lekesi gibi normalde her ay adet tarihinden 3 gün önce regl olurum şu an adet olmadım üstüne görme diye bir şey olabilir mi?


Cevap:

Gebelik testi yaptırarak kolaylıkla üstüne görme ve regl kanamasını ayırt edebilirsiniz. 

p********* :

Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik akşamına adet kanaması gibi kan geldi halada devam ediyor adet daha olmamıştım 'acaba adet mi oldum ya da başka bir şey mi var sizce nedir?


Cevap:

Gebelik testi yaptırarak adet kanaması mı yoksa üstüne görme mi olup olmadığını kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. 

B******** :

Ben 19 haziranda erkek arkadaşımla korunmasız ilişki yaşadım benim pantolonum vardı onun hiçbir şeyi yoktu. 29 unda adet gördüm ve o günden sonra hiç yapmadık. Normalde adet olmam gerekirken geçikti. Sizce hamile miyim? (Dışarı boşalma oldu). Teşekkürler


Cevap:

Üzerinizde pantolon varken hamile kalamazsınız..

a*********** :

Hocam geçen ay sürtme ilişkim oldu zevk suyu dgdı norlevo içrdim bihafta sonra adetini grdü bu ay 27sinde görücektı bugün 8.günüşimdi adetni oldu öylededi test yapmıştık negatif çıktı 2. adeti ilişkiden sonra bu daha bi sorun olurmu ilerlyn zamanlarda ilişkiden sonra adetini gördü bu ayda 8.gnünde gördü


Cevap:

Bu durumda hamilelikten söz edilemez.

g*********** :

Merhaba 13 Temmuz'da erkek arkadasimla korunmasiz iliski yasadim ama ertesi gun regl oldum ve 5 gun surdu sık regl olan biri oldugumdan normalde dun regl olmam gerekiyordu ama olmadim iliski sonrasi regl olsam bile hamile kalma ihtimalim var mi yardimci olursanız sevinirim


Cevap:

Hamilelik testi yatırabilirsiniz.

u********** :

Kız arkadaşımla cinsel ilişki yaşadık. Adetini tam gününde oldu. ama baş ağrısı ve ateşi var soğuk duş aldığı için sanırsam ama size de sormak istedim hamile olma riski 0 değil mi ?


Cevap:

Adet olduğu için hamilelik durumu söz konusu değil. 

s********** :

7 ve 8 temmuz surtunmeli iliski yasadik bosalma olmadi ama zevk suyu degdi mi bilmiyoruz.9unda idrarla gebelik testi yaptik negatif cikti ve aksamina sevgilim adet oldu.adeti gecikmedi yani.korktuk ve temmuzun 23unde tekrar idrarla test yaptik yine negatif sizce hamilelik soz konusu mu?


Cevap:

Hamilelik görünmüyor, ancak yine de sonraki adetinde gecikme olursa testi tekrarlayın..

a*********** :

hocam soru sormştm dün size sürtme ilişkimz oldu zevk suyu değdı 5sat içnde norlevo içirdim bihafta adetine vardi adetini gördü dedim 2gün erken bu ayda 25 27 bekliyoruz amadaha olmadı belirtileri var ilaç uzatmişmidir dedim gebelik testi yaptırın dediniz onuda yaptrmştik oda negatif çıkmştı hocam


Cevap:

İlaç adet döngüsünde değişiklik yapabilir, beklemenizi öneririz..

h*********** :

Adetimden 1 hafta geçti bugün kan testi yaptırdım sonuç 512.19 çıktı ama doktor olmadığı için gebe olup olmadığımı söylemediler galiba dediler gebe miyim ne olur cevap verirseniz sevinirim.


Cevap:

Değeriniz hamile olabileceğiniz yönünde bir bilgi veriyor. İlerleyen zamanda adet görmez iseniz ultrason muayenesi ile net bilgiye ulaşabilirsiniz. 

y************ :

MRB HOCAM BENİM ADETİMDEN 3 GÜN GEÇİYOR KASİKLARİMDA AGRİ VAR ACABA HAMİLEMİYİM BİDE GÖYÜSLERİM SİS VE AGRİYOR YARDIMINIZ İÇİN TŞKLER...


Cevap:

Gebelik testi yapmanızı öneririz..

b*********** :

Merhaba yaklaşık 1 hafta önce esrar kullandım ve 2 hafta sonra denizcilik için sağlık raporu almam gerekiyo thc50 testinde esrar kullandığım belli olur mu?


Cevap:

Testte çıkma ihtimali yüksektir..

a*********** :

hocam sürtme ile ilişkimiz oldu içeri temas olmadı kzılığı bozuk değil zevk suyu değdi norlevo içirdidim 5saat içinde bihafta sonra adeti vardı 2gün erken gördü ilaçdan dolayı 5gün sürdu adeti bu ay 25 27 sinde olucaktı olmadı belirtileri var ama norlevo adetini geçiktirirmi ilaç


Cevap:

Gebelik testi yapmanızı öneririz..

m********* :

Hocam iyi gunler kiz arkadasimla 45 gun once beraber olduk ama ben dsari atim yaptım o sureden sonra iki kez adet oldu hamile olma riski nedir


Cevap:

Yok denebilir..

b************* :

Merhaba hocam. . Yasmin kullaniyorum uzun zamandir fakat ilskim oldgnda bosaldigi gun ilacim bitmisti 8 gunluk bir sure zarfinda ilaci kullanamadim . Bosaldiktan sonraki ay ve bu uc ay zarfinda adet gordum. Fakat karnimda hareket hissediyorum karnim buyuyo basim donuyo midem bulaniyo yrdim edin :(


Cevap:

İlişkiden sonra 3 ay süresince adet gördü iseniz ve testleriniz negatif ise gebelik yoktur..

r************ :

Son 4-5 günde kız arkadaşımla birkaç kez sürtünme yoluyla ilişki yaşadım. Sonuncusu 2 gün önce falan olmuştu. hiçbirinde vajinal bölgeye boşalmadım fakat zevk suyu gelmiş olabilir. Ertesi gün kız arkadaşım adet olduğunu söyledi sonraki gün test yaptık tek çizgi çıktı. Tekrar ne zaman test yapmalıyız


Cevap:

İlişki sonrasında adet kanaması görüldüğü ve test negatif çıktığı için testi tekrarlamanıza gerek görünmüyor. 

f********** :

14 temmuzda sürtünmeli bir ilişkim oldu fakat boşalma falan olmadı. Daha sonra 16 temmuzda regl oldum normal regl gibiydi belirtiler falan . Fakat aklımda hala soru işaretleri var . Üstüne görme diye . İlişkiden iki gün sonra üstüne görme kanaması olur mu ? Lütfen cevap verin çok korkuyorum


Cevap:

Gebelik testi yaptırarak gördüğünüz kanamanın üstüne görmemi yoksa adet kanaması mı olduğunu kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

k********* :

Iyi gunler hocam. 1 haziranda adet oldum.26 haziranda surtunmeli ilşki yaşadim. Iç çamaşırim ve ped vardi. 29 haziranda normal zamaninda adet oldum 2. Gun biter gibi oldu sonrasinda devam etti ama çok yoğun degildi sonrasi.boşalma olmadi .Zevk suyu sizmiş olabilir korkusu aldi biraz ped olmasina ragmen biraz telaşli yapim var . Yumurtlama gunume denk gelmiyor galiba. 26 haziranda hamile kalma ihtimalim var mi? Teşekkur ederim


Cevap:

Hamile kalma olasılığın yok.

g********** :

merhaba 1nısanda sevglmle yaknlastım herhangı bır temas olmadı ama kasıklarıma boşaldı adetım 3nısanda gelmesı gerekırken 7sınde geldı ve cok az oldu sonra 6mayıs ve 5hazıran tarıhlerınde adet gordum normaldı ama 5temmuzdakı adetım yıne az geldı ve agrılı oldu acaba hamıle olabılırmıyım :S


Cevap:

Bu şekilde hamilelikten söz edilemez.

s****** :

Merhaba,benim 20 nisanda gelmesi gereken adetim 2 mayısta gelmişti,sonra 1 haziranda ve son olarak 5 temmuzda adet gördüm.Hamilelik söz konusu mudur?


Cevap:

Bu durumda hamilelikten söz edemeyiz. İlişki sonrasında defalarca adet kanaması görmüşsünüz. 

p******** :

Merhabalar kız arkadaşımın 10 gündür kahverengi akıntısı var acaba neden olabilir hamilelik söz konusu olabilir mi sizin görüşünüz nedir ? Teşekkürler


Cevap:

Adet gecikmesi yaşanmışsa gebelik testi yaptırılmasını öneriyoruz. 

m************ :

2 ay önce kıyafetlerle sürtünme yaşadım ve üstüne 2 adet gördüm. adet sonrası yumurtalık ağrısı başladı Adet olan biri hamile olmaz yazmışsınız ama kafam rahatlasın diye test yapacağım. Adetiime 9 gün var test yapsam sonuç doğru çıkar mı? Ya da gebe olma ihtimalim var mı?


Cevap:

Kıyafetli ilişkilerde hamilelik ihtimali yoktur. İfadelerinize göre hamile olmadığınız anlaşılıyor.

r*********** :

Merhabalar hocam kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik boşalma olmadı kız arkadaşımın adeti 13 gün gecikti ama sonuç olarak adet gördü hamile kalma olasılığı nedir test yaptırmadık teşekkurler.


Cevap:

Ne yazık ki cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu tür ilişki kuranlardan sitemize bu tarz sorular geliyor.Bu şekilde bir ilişki ile hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır.Aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup biraz olsun cinsel konularda bilgi sahibi olmanız.Hamilelik nasıl olur, hangi durumlarda ise hamilelik olmaz?

g**************** :

İyi günler 1 ay önce kız arkadaşımla aradan bir ilişki yaşadık boşalma sırasında spermlerin vajinaya ulaşmasından korktuk hamile kalmış olabileceğinden . o sırada kız arkadaşım adet dönemindeydi ilişkinin ertesi sabah tekrar kan geldi ve adet dönemi bitti bu durumda hamilelik riski nedir ?


Cevap:

Hamileliğin oluşması pek olası görünmüyor. Gene de gelecek ay adet gecikmesi yaşanırsa gebelik testi yaptırarak durumu netleştirebilirsiniz. 

c*********** :

Iyi günler, 2.5 ay once sevgilimle bakire oldugum icin surtunerek iliski yasadim ve kondom takiliydi. O gunden beri tam zamaninda olmak uzere 2 kere adet oldum. Son adetimin 5. Gununde asiri kanama oldu hatta bayildim doktor dusuk olabilecegini soyledi sizce bu mumkun mu? Tesekkurler


Cevap:

Hayır mümkün değil.Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

c****** :

13 nisanda nişanlımla korunarak ilişkiye girdik nisan 23 ve mayıs 24 tarihlerinde adetim düzenli olarak geldi ama bu ay 6 gün gecikti tiroit hastasıyım ilaç kullanıyorum bununla alakası olabilir mi veya hamilelik olabilir mi ?


Cevap:

İlişkiden sonra düzenli olarak adet kanaması gördüğünüz için hamilelikten söz edemeyiz. 

c*********** :

sevgilim le bir ilişki yaşadıktan sonra 2 ay üst üste adet gününden 3-4 gün önce kanaması oldu bu kanama üstüne görme midir yyoksa adet kanaması mı ?


Cevap:

  Üstüne görme  çok sık merak edilen ama çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Öncelikle şunu belirtelim, üstüne görme  bir vajinal kanamadır.Yerleşme kanaması olarak da bilinir. Gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedir .Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür,  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.http://tahlil.com/ustune-gormek-uste-gormek-nedir-nasil-anlasilir

c****** :

Ben yaklaşık 2.5 hafta önce partnerim ile prezervatif ile korunmalı bir sekilde iliski yasadım.Adetim 3 gün gecikti ancak oldum normal belirtilerim ile.Adetimin ikinci günü doktorada gittim ultrason ile baktırdım.birşey olmadıgını söyledi.Sizce hamile miyim?doktor bana adetin siyahmı dedi bu nedir?


Cevap:

 Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını gösteriyor.Ancak görülen adet sonrası yeni bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir hamilelik ihtimalinden söz edebiliriz. Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.   http://tahlil.com/adet-gormek-nedir-adet-goren-biri-hamile-olabilir-mi   Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

a************** :

sevgilim 17 nisanda adet oldu. 23 nisan da bir ilişki yaşadık ve 13 mayısta bir kanamsı oldu 4 gün sürdü şimdi ise 10 haziranda bir kanaması oldu 6 gün sürdü bu kanamalar normal adet kanaması mı dır yoksa üstüne görme gibi birşey olabilir mi hamile olma ihtimali varmı? Yardımcı olurmusunuz


Cevap:

  Üstüne görme kadınlar tarafından çok sık merak edilen ama çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Öncelikle şunu belirtelim, üstüne görme  bir vajinal kanamadır.Yerleşme kanaması olarak da bilinir. Gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedir .Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür,  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.http://tahlil.com/ustune-gormek-uste-gormek-nedir-nasil-anlasilir

M******** :

Niişanlım ile prezervatif kullanarak 6 şubatta ilişkiye girdik o tarihten sonra 18 şubat ve 20 martta adet gördüm iki ayda kanamam çok olmadı ilk günleri kahverengi lekeler geldikten sonra ertesi gün kanama oldu ve sonra 7 nisanda aynı şekilde ilişkiye girdik dün yine adet oldum gebe olabilir miyim?


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

y*********** :

Sevgilimde baxer bende külot ve külotlu çorap varken sürtünmeyle ilişkiye girdik ve o boşaldı. Onun boşalacağını anladığımda hemen üstünden kalktım. Yani spermi geldi mi bilmiyorum. Geldiyse bile hamile kalma riskim var mıdır?


Cevap:

Tatlım için rahat olsun. Bu şekilde hamile kalma durumun yok.

a******** :

Merhaba, ilişkimden 4 gün sonra kanamam oldu ve bu kanamadan 21 gün sonra tekrar kanamam oldu. 2 kanamam da adet kanamam gibiydi ve 5 gün kadar sürdü. Bu sürede kasıklarımda çok sancı çektim. Hamile olabilir miyim? Yoksa böbreklerimde kum yahut yumurtalıklarım da bir sorun mu var? Lütfen yardım edin


Cevap:

Adet kanamalarınız öncesine göre daha sık oluyorsa hormonal bir problem veya kist olabilir, doktora görünmenizde fayda vardır.

m*********** :

Merhaba iyi günler en son 14.03.2014 tarihinde adet oldum 18.03.2014 tarihinde aletinin son günüydü. 21.03.2014 tarihinde ilişkim oldu korunma olmadan ama boşalma yaşanmadı normalde 14.04.2014 te adet görmem gerekiyordu yada 1 gün 2 gün önce normal siklus 30 günde Oluyor bende


Cevap:

Gebelik testi yapmanızı öneririz..

h*********************** :

Merhabalara,kız arkadasımın adeti düzensiz,olması gereken zamandan 15 gün sonra adet oldu,12.gecikme gününde test yapmıstık ama negatif cıktı bugünde adeti geldi acaba hamile kalmıs ve yeni adet döngüsü baslamıs olabilirmi??


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

s******* :

hocam şüpheli bir ilişkimi bilmiyorum ama hocam bir arkadaşım 17 yasında ilişkiye girmiş ama boşalmadan 5 saniye önce pen*sini çırarıp 5 saniye sonra dışarıya boşalmış ve kızın bir önceki adet günü 20 marttı ilşikiye 11 nisandagirdi çok az bir ihtimalde olsa hamillelik ihtimali var dediniz peki bu kız normal adet günü olan 18 nisanda adet olursa hamile olmadığı anlamınamı gelir ?


Cevap:

Hamilelik ihtimali çok az da olsa vardır, adet görmüş olması kesinlikle hamile olmadığını göstermeyebilir..

n********* :

hocam kızın bir önceki adet günü 20 marttı ilşikiye 11 nisandagirdi çok az bir ihtimalde olsa hamillelik ihtimali var dediniz peki bu kız normal adet günü olan 18 nisanda adet olursa hamile olmadığı anlamınamı gelir ?


Cevap:

Üstüne görme olabilir, şüpheli bir ilişki var ise adetten sonra gebelik testi yaptırmanızı öneririz..

n********* :

Hocam peki bu normal adet gününde adet olursa hamile olmadığı anlamına mı gelir lütfen yardımcı olun


Cevap:

Hamileliğin oluştuğu bir durumda normal bir adet kanaması görülmez. Yani ilişki sonrasında kişi normal adet kanamasını görmeye devam ediyorsa hamilelik oluşmamış demektir. 

s******* :

mrb hocam bir arkadaşım 17 yasında ilişkiye girmiş ama boşalmadan 5 saniye önce pen*sini çırarıp 5 saniye sonra dışarıya boşalmış , kzında adet gününe 10 gün kala gerçekleşmiş bu ilişki normal adet günü gerçekleşirse hamilelik ihtimali varmıdır ?


Cevap:

Düşük ihtimalle de olsa vardır..

e*********** :

Acil cevap verirmsnz ben en subat ayının 18 inde adet oldm ve benim adetlerim düzensiz fakat en son adet tarihmle arada en fazla 7 gun gecıyodu ve adet oluydm subat ayının 18 ıne adet oldum mart ayınında 18 ıne adet olmayı belkerken olmadm 18 gün gecıkmem oldu 18 ıncı gun kahverengı bı akıntım oldu 19 uncu gün kanamam oldu ve kanamam 1bucuk gun surdu kesıldı kanamam basladgı gun gebelık ıcın kan testı yaptırdm sonuç 1.20 negtf cıktı ama hala adet olmadım gectıgımız aylarda adt duzensızlıgım ıcın doktora gıtmıstım doktor bı sorun olmadıgnı soyledı ıkı ılac yazdı bırısı agrı kesıcı dıgerı ıse adetımı duzene sokmak ıcındı bana ılacları hasta olmaya baslıdıgında kullanıcaksın dedım bende hasta olmadım 18 gun gecıkmem oldu ve bır bucuk gün kanamam oldu ve kesıldı normalde adetım 4 gün neden bır bucuk gün oldum ve ılacları kullanmalımıyım? Yardm edın lutfen


Cevap:

Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?

f******* :

Mrb hcm 21sbtta nsanlmla ılskmz oldu ıçe bosalma oldu 12 mrtta nrml adtmı grdm sanclı ck krktgm ıcn 17 martta özl bı tp mrkznde kanda beta hcg yptrdm 0.19 hla ck krktgm ıcn 2 nisanda bu testı aynı yrde yne yptrdm 0.36 ngtf snclr szce snclrma guvnmlmym hamile olaslgm vrmı blntı ksma vs yk


Cevap:

Test sonuçlarına ve diğer bulgulara göre hamile olmadığınızı söyleyebiliriz..

h*********************** :

Hocam göğüs uçlarında beyaz top top benekler var sıkınca acıyor ama sıvı gelmiyor bu beneklerin sebebi adet belirtisi olabilir mi yada sebebi nedir ? Teşekkürler


Cevap:

Adet öncesinde bunlar olabilir, ama yine de bir doktora muayene olmanızı öneririz..

k********** :

ޞubat 18 gibi adet gordum mart 15 i gibide surtunme yoluyla iliskiye girdik sonrasinda şimdiye kadar adet görmedim bugun bu olay aklima geldiği gibi hemen hamilelik testi alip test yaptim ve negatif cikti fakat kasık bölgemin alt kismi ile vajina duvarında kalan yerde sislik hssedyrm sebebi ndir?


Cevap:

Uzun süreli bir adet gecikmesi yaşıyorsunuz. Eğer birkaç içinde adet olmazsanız testi tekrarlamanızı tavsiye edeceğiz. Böylece daha net cevaplara ulaşabilirsiniz. 

p************ :

Merhaba.ayin 21 inde surtunme yoluyla iliskiye girdik yani ben oyle hatirliyorum ama emin olamiyorum bakiremiyim. .Suan hamile kalip kalmadigimi ogrenmem icin napmam lazim? Ayin 6sinda regl gunum.nasil anlayabilirim ?


Cevap:

Adet gününüz 1 haftadan fazla gecikirse gebelik testi yaptırabilirsiniz. 

s************* :

Merhaba ben şubatın 25 inde erkek arkadaşımla beraber oldum fakat prezervatif yırtıldı. erkek arkadaşım boşalırken çektiğini söyledi fakat tedirgin oldum ve 1 saat sonra ertesi gün hapı aldım. ilişkiden 11 gün sonra adet oldum fakat düzensiz adetim var 3 ayda bir oluyorum. sizce hamile miyim?


Cevap:

Eğer ilişki sonrasında adet kanaması gördüyseniz hamilelikten söz edemeyiz. Ancak adet düzensizliğinizin başka sebepleri olabilir. İlgili doktora başvurmanızı tavsiye ederiz. 

a******** :

Merhabalar ben daha öncede sormuştum fakat sorumun cevabını net olarak alamadım, lütfen kusuruma bakmayın. Size sorum, ilişkimden 4 gün sonra bir kanama yaşadım. Adet kanaması mıdır, üstüne görme de olabilir mi? Kanamam 1 hafta sürdü, o vakitler adet vaktimdi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.


Cevap:

 Aşağıdaki yazımızı dikkatle okursanız konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Üstüne görme kadınlar tarafından çok sık merak edilen ama çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Öncelikle şunu belirtelim, üstüne görme  bir vajinal kanamadır.Yerleşme kanaması olarak da bilinir. Gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedir .Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür,  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.http://tahlil.com/ustune-gormek-uste-gormek-nedir-nasil-anlasilir

o****** :

Sevgilimle arkadan ilşkiye grdik boşaldı ve ben sonra dışarı cıktm bütün spermler kiloduma akmiştı birkaç saat öyle kaldı ertsi gün adet gördüm ama adetimn sonrasında 20.ci günnde oldm ve 5.ci günde kesildi adet acaba hamile olabilir miyim?


Cevap:

Eğer ilişki sonrasında normal bir adet kanaması olmuş iseniz hamilelikten söz edemeyiz. ޞüpheleriniz hala devam ediyorsa gebelik testi yaptırabilirsiniz. 

e*************** :

kan testinde gebe olmadığım söylendi fakat ben adetim gecikmeden gittim ve ilişkimden iki gün snra kan testi yaptırdım neden çıkmadı?düzenli bi ilişkim var içime boşaldıktan snra ayaklarımı kaldırıp bekliorum 1 saat ama lavobaya gidince akıyo bu gebe olmamı engellermi neden akıyo olabilir ?


Cevap:

Gebelik testleri için adet gecikmesini beklemenizi öneririz..

C********** :

Merhaba ilişkiye girdim ve içime bosaldı hemen ertrsi gün hapı aldık fakat ben korkuyorum iç çamasırımada sperm geld.i Yatttıktan snra tedirgin oldum ve o iç çamasırını 1 saat snra degiştrdim gebelik olur mu ve adet olmadan önce ilişkiye girdikten kac gün snra test yapılır


Cevap:

Ertesi gün hapının koruyucu özelliği vardır.Uygun zamanda da almışsınız. Gebelik testinin yapılması için ise en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

E********* :

Merhabalar. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik yalnız içine boşalmadım. Dışarı boşalıp tekrar hemen devam ettim boşandıktan hemen sonra idrar yapınca azda olsa sperm çıkıyor o hamile bırakırım acaba? Hemen devam ettım ve vajinasına istemeden az bişey idrar kaçırdım hamilelik testini ne zaman yapalım ?


Cevap:

Adet gecikmesi olur ise test yapmanızı öneririz..

d********** :

Mrb ben bir şey sormk istyrm.Bir kişi eğer 8-9 aylık hamileyse idrar testi yapsa sonucu doğru olarak öğrenirmi.Yani 8-9 aylık hamile olunca vücuttaki hcg kaybolurmu yoksa.Lütfen cvp verirseniz sevinirim.Ve aradan 8 ay geçtiyse yapılan idrar testi doğru sonuç verirmi


Cevap:

Size daha önce bu konuda defalarca yanıt verimiştir..

m************ :

MRb lütfen yardımcı olun.Benim 8 ay önce erkek arkadaşımla bir durumum oldu.Çıplak değildik.Boşalma yok.Ama yinede takntılı biriyim.8 kere regl oldum ama ben yinede idrar testi yapmk istiyorum.8-9 aylık hamilelikte vücutta hcg kaybolurmu şimdi idrar testi alsam kesin sonuç alırmıyım.Lütfen cvp


Cevap:

Sizin gibi yaşadığı ilişki sonrası çoğunlukla pişman olan veya hamilelik ihtimali nedeniyle oldukça huzursuz olan okurlarımız da, bazen psikolojilerini bozacak kadar derecede hamilelik korkusu bulunuyor.Adet görmüş olsa da hamile olacağından hala şüphelenen, gördüğü adet kanamasını üstüne görme zanneden ama aslında üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkı bile bilmeyen veya gebelik testi negatif çıktığı halde yine de hamilelik korkusu olan okurlarımıza önerimiz, bu kuşkuları giderek daha da artıyorsa psikolojik bir destek almaları yönünde.Ayrıca sakin bir kafayla ve dikkatli bir şekilde aşağıdaki bağlantıda verilen tüm konuları detaylı şekilde okumanız da, bilgisizlik nedeniyle duyabileceğiniz korkuları yenmenizde işe yarayacaktır.Hamile nasıl kalınır, ne tür ilişkilerde hamile kalınmaz?

s********* :

Erkek arkadaşımda boxer bende çamaşır varken kısa bir sürütnme yaşadık.Asla boşalma yok.Çıplak temasta yok.Ben bu olaydn sonra 8 kere regl oldum.ޞžimdi son reglim olalı 15 gün oldu ama iki gündir kahve lekeler geliyo ilk defa böle bişi oldu.İdrar testi yapsam 8 aylıksa eğer çıkarmı yoksa çıkmazmı


Cevap:

 Üzerlerinde kıyafet veya çamaşır varken ilişkiye giren genç okurlarımızdan sıklıkla bu tür sorular geliyor. Bu soruların bir çoğu da cinsel konularda bilgisizlikten kaynaklanıyor.  Öncelikle merakınızı giderelim  bu tür ilişkilerde hamilelik şansı yoktur veya yok denecek kadar azdır..Bu konuya dair çok daha detaylı bilgiyi, sorulmuş benzer soru ve Tahlil.com uzmanlarınca verilmiş cevapları  aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz.Hamilelik nasıl anlaşılır? Hangi tür ilişkilerde hamilelik ihtimali bulunmaktadır?Elbise ve çamaşır varken hamile kalınır mı?

e******* :

Merhabalar. Ben adet olacagm hafta pazartesi sevgilimle surtunme yoluyla iliskiye girdim carsmba gunude 72saat dolmadan ertesi gun hapi aldm. Adetm gecikti olmasi gerekenden 1 hafta sonra oldm yani iliskiden 2 hafta sonra. Kasiklarmda agri var hamilelik ihtimali varmidir?


Cevap:

Gecikmeli de olsa normal bir adet kanaması yaşadıysanız hamilelikten söz edemeyiz. Ancak gene de emin olmak için gebelik testi yaptırabilirsiniz. 

m******** :

15 ocakta adet gördüm ardından 20 subatta adet gördüm 5 gün sürdü 25 subatta beta hcg testi yaptırdım 0.1 cıktı bu kesin hamilelik yok mu demektir. Tesekkürler..


Cevap:

Evet hem normal adet görmüşsünüz, hem de testiniz negatiftir.

t************ :

Gebelik şüphem üzerine sağlık ocağında kantesti yaptırdm sonuç beta-hcg(total hcg) 57.570 yani 3 haftalık gebelik söz konusu denildi.Yaklaşık 2-3gün sonrası kasık ağrısı ve kanama için hastaneye gittiğimde idrar testi yapıldı sonucu eritrosit-M 22.00, bu düşükmüdür, üzerine görmüş olabilirmiyim.


Cevap:

İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir, bu durumda ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.Bunu direkt olarak düşük veya üstüne görme ile ilişkilendiremeyiz.

t******** :

Kan testi yaptırdım.BetA hcg 0.100 çıktı.Hamile değilim.Ancak 14 gündür adetim gecikti. Doktor bir takım ilaçlar yazdı.Bunları kullan adet olunca gel hormon testi yapalım dedi.Bu ne demek oluyor.Kan testinde diğer değerlerim wbc10,2 hgb11,7 hct34,7 mch27,8 lym 3,8.Acaba adet olmamamamde sorun ne?


Cevap:

 Tahlil.com'a sorduğunuz test sonuçları  hemogram yani kan sayımında çalışılan parametrelerden sadece bir kaçı, bunlar tek başına fazla bir fikir vermez. Hemogram yani kan sayımı testinin sağlıklı olarak değerlendirilebilmesi için kan sayımı sonucundaki tüm parametrelerin birlikte değerlendirilmesi gerekir, diğer kan sayım parametrelerinde belirgin bir sorun yoksa, tahlilinizde kayda değer bir problem olmadığını söyleyebiliriz. Hemogram ( Kan sayımı) tahlilindeki tüm parametreler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş benzer soruları ve Tahlil.com uzmanları tarafından verilen  cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.Kan sayımı( hemogram) tahlilinde yer alan parametrelerdeki kısaltma ve değerler ne anlama geliyor?

l*********** :

hocam iyi akşamlar sevgilimle 1 ay önce sürtünme olarak cinsel ilişkiye girdim ve karın kısmına boşaldım ancak vajina kısmınada gittiğini söyledi ve hemen temizledi bu olaydan 1 hafta sonra 2 gün erken adet oldu ve şimdi sürekli midesi bulanıyor bu durumda hamile kalmış olabilir mi teşekkürler


Cevap:

   Özellikle genç çiftlerimizin sıklıkla başvurduğu bu tür cinsel beraberliklerde hamilelik şansı normal bir cinsel ilişkiye göre çok daha düşüktür Hamilelik ihtimali ise tek bir olasılığa bağlıdır. O da ancak spermlerin vajina içine bulaşması durumudur. Bu tür bir olay gerçekleştiğinde gebelik olasılığından söz edebiliriz.   Yaşadığınız beraberlik sonrası bu tür bir durumdan kuşkulanıyorsanız şu aşamada yapmanız gereken beklenen adet tarihinde  en az 1 hafta gecikme olursa kan veya idrarda gebelik testi yapılmasıdır.   Hamilelik, gebelik ihtimali ve gebelik testlerine dair Tahlil.com'un hazırlamış olduğu yazılar ve konuya dair sorulmuş binlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

G******* :

Merhba ben her ayin 8 de adet görüyorum fakat bu ay daha adet görmedim ama 29 ve 30 ocakta 2 gün kahverengi akinti geldi yani bana adet gibi geldi ama koyudu rengi sonra kesildi eskiden adet düzensizliyim vardi ama bi ilacla düzeldi fakat 8 sübatan beri görmedim hamilemiyim? ve raimimde de ağrım var


Cevap:

Gebelik testi yapmanızı öneririz..

d******* :

peki hocam tam birleşme olsa bile bu şekilde adet görse yine gebelik yok diyebilirmiyiz... yani bu şekilde ustune görme olmaz diye bilirmiyiz.. cevaplarsanız çok memnun olurum.. lütfen otomatik hazır cevap vermeyin anlıyamıyoum.. çok tşk...


Cevap:

Bu konuda sitemizde yüzlerce soru cevaplandı, sizin gibi okuma ve bilgi sahibi olmak yerine armut piş ağzıma düş anlayışı gösteren ve cinsel konularda hiç bir bilgi sahibi olmayıp bu tür anlamsız soru soranlara link göndermekten başka çaremiz yok.Ya okuyup bilgi sahibi olun veya bir daha sitemize soru sormayın.http://tahlil.com/hamile-olup-olmadiginizi-merak-ediyorsaniz-sorun-bize-soyleyelim

d******* :

Hocam.kız arkadaşmla adetinin son günü tam birleşme olmada berbaer olduk.15 idi.adeti 5.6 gün sürüyormuş. sonraki ay 12 sinde adet gördü.2. ay7sinde adet gördü.3. ay 6snda adet gördü.ve 4. ay ayın 1 nde adet gördü.bana adetlerim düzensiz değil diyo..normal diyo..hocam bu durumda .gebelik olabilir mi.


Cevap:

Bu durumda hamilelikten söz edemeyiz. Düzenli adet kanaması görülmüş. 

s******* :

Sayin doktor siz beni yanlis anladiniz yada bn kendimi duzgun sozcuklerle ifade edemedim affola.Demek istedigim dusuk ihtimal buyuk ihtimale donusebilirmi yani bu sekilde hamile kalma soz konusu olabilirmiki.Benim bu durumuma bakilirsa 2gun icinde sperm yumurtaya istese ulasirmiydi.kasik agrim var


Cevap:

Düşük bir ihtimaldir diye cevap verilmiş bir soruda itimal yüzdesi verilemez..

s******* :

Bu durumda cok dusuk ihtimal dediginiz yuzde kaca denk?Gece bulanti yuzunden uyandim mesela bu yuzden kafami takiyorum.Sonucta 2gun sonrada olsa ben adetimi gordum.2gun icinde sperm yumurtaya ulassa ulasirmiydi? Yani onceden iliski olmayip sadece ustune bosalma ve snra adet gormeyle gebe olan cok mu


Cevap:

Burası yüzde veya tahmin  veren bir iddia  sitesi değildir.Yüzde 12, yüzde 16 gibi bilimselliği olmayan saçma sapan bilgiler vermemizi bekliyorsanız bir daha sitemizi ziyaret etmeyin.Tahlil.com doktorları  ciddi ve bilimsel verilere göre sorularınızı cevaplamaktadır.Gebelik şüpheniz varsa test yaptırırsınız gebe olup olmadığınız ortaya çıkar adetinizde gecikme olursa.Saçma sapan ayrıntıları kafanıza takmayın, böyle saçma sorular da sormayın.

s******* :

Dedigim gibi 28aralikta adet sancım baslamisti ve 1hafta öne geldi.28aralikta iliski olmadi sadece vajina ustune bosalma oldu.Daha once ilişki olmadı.2gun sonra adet gordum yani 30aralikta.Midem bulanıyo gibi, basim dönüyor gibi.Sizce ihtimal varmı makine cevabi vermeyin lutfn.4ocakta bitti adet.


Cevap:

Çok düşük bir ihtimalle vardır..

y******** :

Geçenlerde de sormuştum. Yklaşık 2 hafta önce nisanlimla adetim yeni bitmişti. İlişkiye girdik prezervatif patladi ve tamamen icime bosalmisti. Daha sonra doğum kontrol hapı yuttum. Ve bir hafta sonra gebelik testi yaptim negatif cikti. Ve iki gun kanamam oldubel agrilrm dvam edyr hamile olblrmyim?


Cevap:

 Normal adet zamanınıza göre gecikme olur ise veya adetinizden 1 hafta sonra test yapmanızı öneririz..

i************ :

17 aralkda adet oldum,bu adet ustune gormeyse ben suan hamlysem kac haftalk hamileym.üstüne gormeden sonrasinmi saycam yksa herayin 17snde adet oldgm icin 17kasmdaki adet tarhmden mi saymaya baslcam.


Cevap:

  Üstüne görme kadınlar tarafından çok sık merak edilen ama çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Öncelikle şunu belirtelim, üstüne görme  bir vajinal kanamadır.Yerleşme kanaması olarak da bilinir. Gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedir .Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür,  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.http://tahlil.com/ustune-gormek-uste-gormek-nedir-nasil-anlasilir

s******* :

Soruma yorum yapamadim buraya yapiyorum.28aralikta nisanlim sadece vajinama bosaldi, iliskiye girmedik.adetim 1hafta öne geldi zaten 28aralikta agrim baslamisti.30aralikta adet gördüm.Yani bosaldiktan 2gun snra.Daha once iliski soz konusu olmadi.midem bulaniyor pskilojikmi acaba?


Cevap:

Büyük bir ihtimalle psikolojik olabilir..

m********* :

Merhaba, normal adet tarihim 10 ocak fakat 2 ocakta kahverengi akıntım oldu tam hamileyimdir diye düşünürken 4 ocakta adet kanaması gibi kanamam oldu :-( aklım karıştı iyice. . Sizce test yapmalı mıyım hamile olabilir miyim??


Cevap:

Hamile olma ihtimaliniz çok düşük olmakla birlikte yumurtlama tarihlerine uyan zamanlarda ilişiniz varsa test yapmanızı öneririz..

s***************** :

Hocam ben yakın zamanda soktora gittim 3 yıldır evliyim çocuğum olmadı doktorum bana bir hap önerdi 1hafta kullandım ve adetim 4gün normalimden geçikti 4gün sonra oldu 2gündür oluyor adetim sizce hamilemiyim üstüne görmüş olabilirmiyim ? Lütfen cvplayın bekliyorum


Cevap:

Gebelik testi yapılamadan bunu söylemek imkansızdır..

c************** :

Yasadgm iliskıden dolayı strese grdm psıkolojm bozuldu uzerndn 19 hafta geçti gecıkmelıde olsa 4 kez adet oldum ama rahatlayamıyorum bi türlü..stresten adet gecikmesi olablr dmi bu arada troıd rahatszlgmda var


Cevap:

Sizin gibi yaşadığı ilişki sonrası çoğunlukla pişman olan veya hamilelik ihtimali nedeniyle oldukça huzursuz olan okurlarımız da, bazen psikolojilerini bozacak kadar derecede hamilelik korkusu bulunuyor.Adet görmüş olsa da hamile olacağından hala şüphelenen, gördüğü adet kanamasını üstüne görme zanneden ama aslında üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkı bile bilmeyen veya gebelik testi negatif çıktığı halde yine de hamilelik korkusu olan okurlarımıza önerimiz, bu kuşkuları giderek daha da artıyorsa psikolojik bir destek almaları yönünde.Ayrıca sakin bir kafayla ve dikkatli bir şekilde aşağıdaki bağlantıda verilen tüm konuları detaylı şekilde okumanız da, bilgisizlik nedeniyle duyabileceğiniz korkuları yenmenizde işe yarayacaktır.Hamile nasıl kalınır, ne tür ilişkilerde hamile kalınmaz?

c************** :

mrb hocam 12 agustosta surtunmeli ilişkı yasamştım boşalma olurken geriçekilme oldu ama zevksuyu gelmisti.ilískdn 3gün sonra normal zamanda adet oldum 15ağustosta.snrakı aylar 15eylül19ekim28kasım tarhlrnde adt oldum kasım ayında idrar testi yptm negatf cktı bu ay hla adt olmdm gebelik yktr dmi


Cevap:

Sizin gibi yaşadığı ilişki sonrası çoğunlukla pişman olan veya hamilelik ihtimali nedeniyle oldukça huzursuz olan okurlarımız da, bazen psikolojilerini bozacak kadar derecede hamilelik korkusu bulunuyor.Adet görmüş olsa da hamile olacağından hala şüphelenen, gördüğü adet kanamasını üstüne görme zanneden ama aslında üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkı bile bilmeyen veya gebelik testi negatif çıktığı halde yine de hamilelik korkusu olan okurlarımıza önerimiz, bu kuşkuları giderek daha da artıyorsa psikolojik bir destek almaları yönünde.Ayrıca sakin bir kafayla ve dikkatli bir şekilde aşağıdaki bağlantıda verilen tüm konuları detaylı şekilde okumanız da, bilgisizlik nedeniyle duyabileceğiniz korkuları yenmenizde işe yarayacaktır.Hamile nasıl kalınır, ne tür ilişkilerde hamile kalınmaz?

t********** :

Adetin son günü arkadan ilişkye girdik fakat arkadn içine boşalmadm çıkararak oldu vajinasnda ıslaklık hissetmediğni söyledi temizlemeye kalktığnda vajinasının alt tarafı bacaklarının olduğu yerde biraz sperm sildiğini söyledi adetin son günü oldgu için bidahki adet dönemine 1ay var hamilelik olurmu


Cevap:

Yaşadığınız ve bu tür  normal olmayan ilişkilerde hamilelik şansı mümkün değildir.Hamilelik için çok düşük de olsa sadece  bir ihtimal bulunmaktadır. Bu da boşalma sonrası sperm hücrelerinin anüsten çıkıp vajinaya sızması ve bulaşmasıdır.Bu ihtimal de oldukça düşüktür. Ancak bu tür bir ihtimal söz konusu ise beklenen adet tarihinde en az 7 günlük bir gecikme olduğunda gebelik testi yapılabilir.Konuya dair ve hamilelik olasılıkları ile ilgili aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilir ve konuya dair benzer sorulara uzmanlarımızca verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.Hamilelik ihtimali hangi tür ilişkilerde bulunmaktadır?

t************** :

kız arkadşaımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik 1 hafta erken adet gördü ve bugün 2. günü vajinaya veya çevresine boşalma durumu olmadı fakat zevk suyu geldğini düşünüyorum hamile olma olasılığı var mı


Cevap:

 Nasıl hamilelik oluşacağına dair bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor.Özellikle cinsel konularda bilgi sahibi olmadan ve erken yaşlarda bu tür beraberlik yaşayanlardan Tahlil.com'a  bu tür yüzlerce soru geliyor.Bunların çoğu da bilgisizlikten kaynaklanan sorular. Muhtemelen yaşınız da küçük.Bu tür durumlarda hamilelik şansı yoktur.Size önerimiz hamilelik oluşumu ve konuya dair sitemizde yazdığımız yazıları dikkatle okumanız ve bu konuda sorulmuş soru ve cevapları gözden geçirmeniz.Aşağıdaki bağlantıda konuya dair detaylı bilgi ve benzer soru ile cevapları okuyabilirsiniz.Hamilelik hangi durumlarda olabilir, konuya dair sorulmuş yüzlerce soru ve cevabı okumalısınız....

k************** :

pazartesı ve salı gunlerı az ve açık renklı bı kanama oldu ilişkiden 18 gun geçmişti surtunme oldu sadece. bugunde tam adet oalcagm zaman adetımı oldum ama o 2 gun az ve açık renklı kanama oldu hamılelıkle alakası olabılırmı?


Cevap:

Kesin birşey söylenemez, test yapabilirsiniz..

a************* :

üç kez adet görmüş bir bayan üçüncü adetinden üç- dört gün sonra adet kanamaısndan az miktarda ve açık renkte kanama görüyor. gebe oldugunu düşünüyor. bayan testlerden negatif sonuç almış ve gebe olmadıgını düşünyor. 1. bu bayan gebe midir? 2. adetten sonra görülen haif kanamalar neye delalettir?


Cevap:

Test sonuçları negatif olan ve adet gören bir kadında gebelikten söz edemeyiz.

f********** :

Hamilr olabilir miyim yüksek bir ihtimal mi dusuk mu nolur bir sey soyleyin cok kaygiliyim 10 haftanin dolmasindan endiseleniyorum


Cevap:

Sizin gibi yaşadığı ilişki sonrası çoğunlukla pişman olan veya hamilelik ihtimali nedeniyle oldukça huzursuz olan okurlarımız da, bazen psikolojilerini bozacak kadar derecede hamilelik korkusu bulunuyor.Adet görmüş olsa da hamile olacağından hala şüphelenen, gördüğü adet kanamasını üstüne görme zanneden ama aslında üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkı bile bilmeyen veya gebelik testi negatif çıktığı halde yine de hamilelik korkusu olan okurlarımıza önerimiz, bu kuşkuları giderek daha da artıyorsa psikolojik bir destek almaları yönünde.Ayrıca sakin bir kafayla ve dikkatli bir şekilde aşağıdaki bağlantıda verilen tüm konuları detaylı şekilde okumanız da, bilgisizlik nedeniyle duyabileceğiniz korkuları yenmenizde işe yarayacaktır.Hamile nasıl kalınır, ne tür ilişkilerde hamile kalınmaz?

f********** :

Adetim gecen gecikmedi normal zamaninda normal bir sekilde geldi sadece daha az agriliydi.bu ayda bugun gelmesi gerekiyor fakat ben regl belirtileri yok. Bende acaba gecen ay ki üstüne gorme mi diye düşündüm su an test yapsam doğru sonucu vermez mi yani


Cevap:

Bir hafta beklemenizi öneririm...

f********** :

Hamile olma ihtimalim var mi gecen ay ki üstüne girme olabilir mi digerleriyle aynıydı sadece daha az ağrılı sürdü o yüzden kuskulandim daha az agrili olmasi ustune görme belirtisi mi


Cevap:

Üstüne görme olup olmadığını söylemek mümkün değil..

f********** :

Hayir yapmadim. Hemen yapsam dogru sonucu verir mi ?


Cevap:

Adet gecikmesinden hemen sonra yapılabilir..

f********** :

Gecen ay ki üstüne gorme olabilir mi o yuzden kuskulandim ben ayni diğerleri gibiydi fakat daha az ağrılı sürdü


Cevap:

Gebelik testi yaptınız mı?

f********** :

Sevgimle 5 kasimda surtunerek birlikte olduk.bosalmaya yok ama zevk suyunu bilmiyorum bende 21 kasımda regl oldum yarin olmam lazin fakay karin agrisi disinda bir belirtiyok.gecen ay gordgm üstüne gorme olabilir mi diger adetlerim gibiydi sadece daha az agrim vardi. Gebe olabilir miyim


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

f********** :

Gebelik Tesi yaptirmali miyim ne zamn yaprsam dogru sonuc olur hemen yapsam anlarmiyim sonucta 5 kasimdan beri baya zaman geçti


Cevap:

Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

f********** :

Benim reglmden once goguslerim siserdi bu sefer sismedi fakat karninda ve belimdr agri var bunla psikolojik mi yoksa hamilelik mi ya da regl belirtileri mi nolur cevap verin


Cevap:

Söylediğiniz belirtiler regl olmadan önce ve regl sırasında sıklıkla görülen belirtilerdir. Eğer korunmasız bir ilişkiniz oldu ise adetinizin bir hafta kadar gecikmesi durumunda gebelik testi yaptırabilir, daha net cevaplara ulaşabilirsiniz. 

s********** :

iyi günler.bende yaklaşık 3 haftadır yumurta akı kıvamında koyu renkte bazende kanlı bişeyler gelio.dün doktora gittim vajinal kontrol etti bişe yok dedi,kanda baktı bişe yok dedi beta hcg istedi değer 6.2 cıktı ve 2 gün sonra tekrarlayım dedi.sizce hamile olma ihtimalim var mı?


Cevap:

Doktor muayenesinde çıkmadığına göre değilsiniz..

g********* :

gebelik testını hiç yapmadık size 4gündür soru soruyorum herşeyi anlatıyorum her seferınde farklı şeyler diyorsunuz. 6 aralık cuma gunu ilişki oldu surtunme boşalma olmadı ondan sonra 2 defa miğde agrıs oldu adetinede 1 hafta ıcınde gırmesı lazım normalde gırerse hamılelık varmı yokmu bunu sruyrm?


Cevap:

Büyük ihtimalle yoktur...

g********* :

peki ne zaman kesin olarak yoktur diyebiliriz?


Cevap:

Gebelik testini şüpheli cinsel ilişkiden en az 3 hafta sonra tekrarlayabilirsiniz...

g********* :

peki ne zaman kesin olarak yoktur diyebiliriz?


Cevap:

Gebelik testini şüpheli cinsel ilişkiden en az 3 hafta sonra tekrarlayabilirsiniz...

g********* :

adetinden 1 hafta sonra yapıldı ve yenı adetıne gırmesıne 1 hafta arası bı sure var. ilişkiden sonra sadece 2 defa miğdesı ağrıdı başka bişey olmadı ama şüphelenıyoruz yınede tedirgin oluyoruz düşükte olsa hala ihtimal varmı yani?


Cevap:

Çok büyük bir ihtimalle hamilelik yoktur...

g********* :

adet tarihinde gecikme olmazsa kesin olarak hamile olmadıgını söyleyebılırmıyız peki?


Cevap:

Ovulasyon tarihlerinize denk gelen bir ilişki var ise kesin olarak söylenemez..

g********* :

ilişkiden sonrakı adetini gecikmesiz bir şekılde yaşarsa hamıle olmadıgını gösterir yani? ilişkiden 11 gun geçti üstünü görme dedıgınz kan gelmedı adetınıde bu hafta sonu veya haftaya olması lazım normalde olursa kesın olarak hamıle değildir?


Cevap:

Üstüne görme kanamasının olması şart değildir. Normal adet tarihinde gecikme olduğunda ortalama 1. haftasında test yapabilirsiniz..

g********* :

sürtme oldu içine boşalma olmadı içine girmedide zevk suyu çıktımı bılmıyorum.soyunuk bi şekılde surtme oldu sadece zevk suyu çıktımı hıssetmedım. adetini zamanında yaşarsa hamıle değildir bide 6 aralık cuma gunu oldu bu olay hamıle kalınırsa kan gelırmış oda daha gelmedı hamıle değildir dime ?


Cevap:

Düşük de olsa gebelik ihtimali vardır. Geçmiş olsun.

g********* :

ilişkiden sonrakı adet dönemınde adet olunursa gecıkmesız bir şekılde olunursa hamıle değildir kesin bi biçimde dime?


Cevap:

Denilemez. ޞüpheli bir zamanda korunmasız bir ilişki oldu ise hamilelik testi yaptırmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

g********* :

ilişkiden 2 hafta sonra adet dönemi yaşayacak olan kadın adetini yaşarsa hamile kalma şansı varmıdır? ayrıca gecikme yaşarsada doktora gıdın dıyorsunuz 17 yaşındakı bı kızın adet dönemı henuz oturmadıysa bır ayın 20 sı ıle 27 arasında değişiyorsa adeti bız nereden anlıyacaz gecikip gecikmediğini?


Cevap:

Tahmini adet tarihinden 1 hafta sonra gebelik testi yapabilirsiniz..

m********* :

merhabalar hocam adetliyken yani adet kanamam devam ederken hamile kalınır mı ?


Cevap:

Hayır adetli iken hamile kalınmaz. Geçmiş olsun.

y************** :

Mrb iliskinin uzerinden 6.adetimi gormekteyim Su an 6 ay boyunca ustune gorme olamaz biliyorum AMA Beni endiselendirme bi ihtimal olabilir mi dusuncesi cunku 3 kez vajina icine bosalma oldu. Lutfen acil ceva. Cok tskr ediyorum bekleyecegim


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

e************** :

hocam erkek arkadasımla 3 ay önce ilişkiye girdik ve içime boşalma olmadı ama korunmadık ve 3 ay adet oldum o günden sonra ve 7 gün sürdü üçüde ama bu 31.gün oldu hala regl olmadım ama regl belirtileri var belimde ağrı göğsümde hassaslık ama aklımda şüphe var diğerleri üstüne görme olabir mi ?


Cevap:

  Üstüne görme kadınlar tarafından çok sık merak edilen ama çoğunlukla da iyi bilinmeyen bir konudur.Öncelikle şunu belirtelim, üstüne görme  bir vajinal kanamadır.Yerleşme kanaması olarak da bilinir. Gebe olan kadınlarda görülür.Sıklıkla adet kanaması ile  de karıştırıldığından oldukça merak edilmektedir .Adet kanamasını hamile olmayan kadınlar görürken üstüne görme olarak da bilinen yerleşme kanamasını gebe olan kadınlar görür,  Aşağıdaki yazımızda üstüne görme ile adet kanaması arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.Ayrıca üstüne görmenin ne olduğu ve nasıl bir kanama olduğuna dair de detaylı bilgi alabilirsiniz.http://tahlil.com/ustune-gormek-uste-gormek-nedir-nasil-anlasilir

m********* :

Merhaba adım ali. Sevgilimle 4 senedir beraberiz yalnızca 3 aydır ilişkiye giriyoruz. 3 gün önce içine boşaldım ve 3 günden sonra yani bugün adet oldu. bildiğim kadarıyla adet kanaması olduğu takdirde hamile olmuyor ama 3 günde sperm yumurtalığa fazla etki etmemiştir mantğıyla bu soruyu sordum ?


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

H************** :

merhaba, kız arkadasımla bosalıp kurulandıktan sonra surtundum. adet gununden ıkı gun once adet oldu kanaması koyu sancılı ve ustelık ufak parcalar oldugunu söyluyor... her zaman oldugundan daha az adet oluyor daha ıkıncı gunu ne yapmalıyız\


Cevap:

Yapacağınız hiç bir şey yok Olağan dışı bir şey görülmüyor

g********* :

merhaba hocam sevgilimle arkadan sadece baş kısmı girecek şekilde girdi cıktı ilişki yaşadık . Boşalmadan yok ve(18-23) adet döneminin ortalarındaydı.. sonraki ay 15 inde adet gördü adetten 10gün sonra idrar testi yaptık negatif cıktı. Bizi bilgilendirirseniz cok seviniriz. son üç ay : 14 18 15 ...


Cevap:

 Çoğunlukla cinsel konularda bilgisizlikten ve erken yaşlarda bu tür beraberlik yaşayanlardan bu tür çoğu zaman da çok anlamlı olmayan sorular geliyor.  Belirtiğiniz şekillerde bir hamilelik pek mümkün görünmüyor.Muhtemelen yaşınız küçük ve cinsel konularda da bilgi sahibi değilsiniz.  Hamileliğin hangi durumlarda olabileceği, hangi durumlarda hamilelik olmayacağı ve bu konularda sorulmuş benzer  binlerce soru ve Tahlil.com ekiplerince verilmiş cevapları aşağıdaki bağlantılarda bulabilirsiniz. Biraz vakit ayırıp dikkatle okumanızı öneririz.Hamile nasıl kalınır, hangi tür ilişkilerde hamile kalınmaz, öğrenmek için tıklayınız.....

y************** :

Merhabalar :) gülüyorum ama içim öyle değil. üstüm giyinikti çamaşır tayt vardı tam vajına üstüne boşalma oldu gebelik söz konusu mudur? kızacaksınız ama lütfen yazın 4 kere adet gördüm ama karnım inanılmaz şiş. büyüdü resmen dr şansım imkanım yok adet olduğum için rahatlayabilirim dimi? çok tşkr


Cevap:

Rahatlayabilirsin. Normal bir adet kanaması görmüşsün. Bu şekilde hamilelikten söz edemeyiz. Ancak karnındaki şişlik geçmez ise bir doktora görünmeni tavsiye ederiz. Bir rahatsızlığın belirtisi olabilir.  

y******* :

Hocam sevglimle sürtme yoluyla 8-9 kez ilişki yaşadık ama sevgilim vajinasına hiç boşalmadım yalnız mezi sürülmüş olabilir hocam. Sonuç olarak sevgilim iki aydır düzenli adet oluyor ama 3 günü geçmediğini söylüyor bana. normalde 7 gün sürermiş hep hocam. mide bulantarı ve halsiz olduğunu söylüyor


Cevap:

Yukarıdaki yazıyı boş yere yazmadık, dikkatle oku bir daha, aradığın cevabı bulacaksın

m******** :

Stres adeti geciktirir mi psikolojikman geç oluyorum düşüncesi ? 36 günde birgörüyorum


Cevap:

Stres adeti geciktiren bir durumdur. Ancak 36 günde bir olması biraz uzun bir gecikme. İlgili doktora gidip kontrol olmanızda yarar var. 

b******** :

ben iki aydır gecikmeli adet görüyorum. bir önceki ay gecikmeli adet olduğumda idrar testi yaptım negatifti. bu ay tekrar gecikmeli adet oldum hamile miyim bilmiyorum. göğüslerimde hassasiyer var ve karnım şişiyor. acil cevap verin lütfen


Cevap:

Yukarıdaki yazıyı boş yere yazmadık, bir zahmet okuyun da bu tür gereksiz sorular sormayın.

b******** :

şüpheli ilişkiden 30 gün sonra ve 43 gün sonra iki ayrı test yaptım ikisi de negatif çıktı, adetimi ise ilişkiye girdikten sonra beklediğim günde her zamanki yoğunluk ve sürede oldum zaten bu yaptığım iki test de adet gördükten sonraki haftalarda yaptığım testlerdi hala gebelik riskim var mı sizce


Cevap:

Tahlil.com'da defalarca yazıyoruz, izah ediyoruz ama anlatamıyoruz galiba. Sizden ricamız anlayana kadar aşağıdaki yazıyı dikkatle okuyun, okuyun ki sizler de tüm okurlarımızda anlasın artık, adet gören birisinin neden hamile kalma ihtimali olmadığınıAdet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

n************* :

idrarla gebelik test hamileligin her donemi kullanilip, dogru sonuc verebilir mi? mesela bir gebelik var 4-5 ay gecmis uzerinden idrarla test yapilirsa dogru sonuc cikar mi?


Cevap:

Idrar testi de güvenilir bir testtir. Tabii ki pozitif çıkar. Gebelik testinin yapılması için en önemli kural beklenen adet tarihinde gecikme olmasıdır.Beklenen adet tarihinde gecikme olmadan gebelik testi, doktorunuz önermedikçe yapılmamalıdır.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiği ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?

n******** :

Merhaba geçen ay adet gördüm 4 gün sürdü bu ay gecikti 15 gün diye test yaptım negatif çıktı şuanda kanamam var ama kahverengi gibi normal mi?


Cevap:

Kahverengi akıntının bir çok nedeni vardır.Aşağıda bu komuya dair detaylı bılgi bulabilirsinizhttp://tahlil.com/kadinlarda-kahverengi-akinti-neden-olur-kahverengi-akintinin-10-nedeni-nedir

s********** :

Merhaba sürtümeyle ilişki yaşadik ve adetim geckti.gecikmenin 4uncu gününde fortel gebelik testi yaptık negatif çıktı ertesi gun adet oldum stres veya havadan sanırım.Bugün adetin 2. Günü bitti ve öncekilerden çok fazla kanamam var. Nedeni gecikmeden dolayi mi üstüne görme mi dış hamilelik mi sizce?


Cevap:

Tahlil.com'da defalarca yazıyoruz, izah ediyoruz ama anlatamıyoruz galiba. Sizden ricamız anlayana kadar aşağıdaki yazıyı dikkatle okuyun, okuyun ki sizler de tüm okurlarımızda anlasın artık, adet gören birisinin neden hamile kalma ihtimali olmadığınıAdet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

?