T4, SERBEST 8,99 pmol/L 8,5 -25 TSH H 5,79 mIU/L 0.41-3.45

T4, SERBEST 8,99 pmol/L 8,5 -25 TSH H 5,79 mIU/L 0.41-3.45 5 ayını yeni dolduran oğlumun sonuçlarını yorumlar mısınız?Bu arada topuk kanında ve daha sonra yapılan rutin kan sayımnda hiç bir sorun yoktu.

Tahlil.com Cevabı : Oğlunuzun   TSH değeri yüksek, hipotiroidi sorunu olabiliİleri tetkik ve tedavi için çocuk endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.  TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi