Tahlil sonuçlarımı yorumlarmısınıız mchc için düşük demiş raporda ne anlama geliyor

tahlil sonuçlarımı yorumlarmısınıız mchc için düşük demiş raporda ne anlama geliyor Edta 5.8 Üre 32 Sgot ast 25 Sgpt 41 Crp 0.18 Hemoglobin 14.3 Hematokrit 45.1 Eritrosit sayısı 4.86 Mch 29.4 Mchc 31.7 Mcv 92.6 Rdw 12.6 Trombosit sayısı 227 Pct 0.20 Mpv 8.8 Rdw 48.0 Lökosit sayısı 6.74

Tahlil.com Cevabı : Hgb değeriniz normaldir, MCHC düşüklüğünün önemi yoktur..

e********* :

Kreatinin değerim 1.39 olrak yüksek geliyor.Bunun yanında Hemoglobin değerim 17.2. Kreatinin değeri Kan değerleri yüksek gelmesi ile alakalı olabilrmi.Normalde hipotrigliserid rahatsızığım.Doktorum bol su iç diyor .Bol su içiyorum ama değerim hep bu aralıklarda.İlginize şimdiden teşekkür ederim

Cevap:

Kan yükselmesi ile ilgisi yoktur, ancak belirli aralıklarla takip edilmenizde fayda vardır..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.