Tekrarlanan boğaz ağrısı şikayetim ile bir kbb doktoruna gittim ve kan tahlilim sonucunda CRP değerim :1,79 çıktı.antibiyotik tedavisine başladım.

Tekrarlanan boğaz ağrısı şikayetim ile bir kbb doktoruna gittim ve kan tahlilim sonucunda CRP değerim :1,79 çıktı.antibiyotik tedavisine başladım.Bir başka doktorda kronik faranjitim olduğunu söylemişti.ilk gittiğim dr antibiyotik tedavisinden sonra kontrole çağırdı.siz ne önerirsiniz.?

Tahlil.com Cevabı : CRP değeriniz normal, bu değerle  antibiyotik kullanmanız çok anlamlı değil.