Ten rengim normalden koyu, göz altı morluklarım fazla, kalbimde sıkışmalar oluyor.

2 yıldır demir hapı ve B12 kullanıyorum.değerlerim demir:40-60 ug/dl normal değerlerken benim ki 21 B12: normal değerler 187-883 pg/ml benimki 1171. ten rengim normalden koyu, göz altı morluklarım fazla, kalbimde sıkışmalar oluyor, bacaklarımdada ağrılar oluyor. sizce ne yapmalıyım? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Demir düzeyiniz düşük. Bir hematoloji uzmanına muayene olmalısınız.