Total Testesteron değerim 465,2 çıktı.

Merhaba, sabah 9:00'da yaptırdığım kan tahlilinde Total Testesteron değerim 465,2 çıktı. Referans aralığı 6-82 ng/dl 29 yaşında erkeğim. Herhangi bir sağlık sorunum şikayetim yok. Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Endokrinolojiye başvurmalısınız, Adrenal hiperplazi, adrenokortikal tümörler, testiküler feminizasyon, idiopatik hirşutizm ve virilizan over tümörlerinde total testesteron düzeyi artabilir..