Trombosit değerimin düşük olduğunu söylediler. Kanı tüpe enjekte edilirken hızlı basmak, bu değeri yanıltabilir mi?

Merhaba ben sağlık raporu almak için gittiğim hastanede verdiğim kan tahlilinde trombosit değerimin düşük olduğunu söylediler. Sabah aç karnına verdiğim kanda 91 cıktı ama sonucu almaya gittiğimde tüpe enjekte edilirken hızlı basmak bile bu değeri yanıltabilir dedi görevliler ,

Tahlil.com Cevabı : Trombosit sayımı cihaza ve tekniğe göre değişebilir, en doğrusu gözle sayılmasıdır..