TSH değeriniz gebelik için yüksek demek ne anlama geliyor kafam karıştı?

hocam TSH değeriniz gebelik için yüksek demek ne anlama geliyor kafam karıştı? neden TSH tahlilLERİNDE hamilelik 1 .trimester 2. 3 . trimester yazıyor şunu öğrenmek istedim ben hiç kimseyle ilişki yaşamadım ve tsah talillernde bu sonuç çıktı ve doktor sadece troid bezin az çalıştığını söylülyr neden tahlilde hamilelik yazıyor onu anlayamadım bana yardım cı olurur musunuz? TSH 6.96 uIU/mL 0,27 4,2 alt limt üst limit Hamilelik 1.Trimester 6.96 uIU/mL 0,19 3,54 Hamilelik 2.Trimester 6.96 uIU/mL 0,38 3,29 Hamilelik 3.Trimester 6.96 uIU/mL 0,51 5,43

Tahlil.com Cevabı : TSH değeri hamilelik varlığını ya da yokluğunu gösteren bir hormon değildir. Hamilelik dönemlerinde değerleri farklı çıkabilir. O amaçla referans değer olarak bildirilmiştir.