Tsh hormon sonucum 2.1( aralığı :0.27-4.2). Serbest T4 sonucum 1.76 (aralığı:1-1.6). Ne yapmalıyım?

Merhaba, Tsh hormon sonucum 2.1( aralığı :0.27-4.2). Serbest T4 sonucum 1.76 (aralığı:1-1.6) yani tsh değerim normal sınırda iken, serbest t4 yüksek çıktı. Bu durumu nasıl yorumlarsınız. Ayrıca her gün 100 mg euthrox kullanıyorum. Teşekkürler,

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızda önemsiz bir yükseklik vardır..

s******* :

merhaba 32 yaşında bayanım.tsh hormnlrı yüksek cıktıgı için doktr 25 mg euthyrox verdi.sorun ramazan ayında bunu sahurda mı alsam iyi.iftardamı.sordum doktora ben bilmem dye cevap verdi.artık benmi bilceksem.aydınlatırsanz sevinirim.

Cevap:

Tahlil.com temel olarak tahlil yorumlayan bir sağlık sitesidir. Bunun dışında Hamile miyim? ve Hangi Doktora Gitmeliyim? konularında da danışmanlık hizmeti vermektedir. Doktorunuzun verdiği ilaç tedavisi konusunda ise prensip olarak yorum yapmayı doğru bulmuyoruz.Bu konuda tedavinizi planlayan doktorunuza danışmalısınız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

g************** :

merhaba en son 31 mayısta adet oldum adetımın ılk gunuydu bu ay adet olmadım dun aksam test yaptım negatif cıktı ıdrarım cok koyu renkte. beyaz akıntımda var acaba erkenmı test yaptım hamılelık sansım nedır sımdıden tesekkur ederım...

Cevap:

4 veya 5 gün sonra tekrar test yapın.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

a******* :

merhaba.. 29 yasında bı bayanım.. Tsh 6.04 referans :0.34 _5.6 ....Serbest T4 : 0.78 referans : 0.54_1.24 .. doktorum bu sonucların sınırda oldugunu ve 3 _6 ayda bı testlere devam etmemı soledı. sız ne önerirsınız..tesekurler

Cevap:

Doktorunuzun önerisine uymanızı öneririz..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.