TTSH değerim 6.79 çıktı. Ben bu tahlillerden 15 gün kadar önce biokadin vajinal yolla kullandım.

TSH 6.79 çıktı. Ben bu tahlillerden 15 gün kadar önce biokadin vajinal yolla kullandım. Sonra hatırlayıp baktım ilacın prospektüsüne hipertiroidi etkileyebilir diye. Benim sınırda çıkıyordu ama bu kadar yükselmemişti. Bundan kaynaklı da olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Biokadin vajinalin etkisiyle hipotiroidi olacağını düşümüyoruz. Zaten hipertiroidide dikkatli olunsun deniyor. Hipertiroidi ve hipotiroidi farklı olaylar var. Bu arada 1 ay önce sorduğunuz bir soru dikkatimi çekti. Maluliyet raporu için yüzde soruyorsunuz. Bunun oranı için bir devlet hastanesinde veya üniversite hastanesinde komplikasyonların araştırılıp Balthazard formülüyle hesaplanması gerekli..