Tuvaletteyken birden vajinamdan avuç içini dolduracak kadar sarı ve beyaz karışımı bir renkte sıvı çıktı bunun olması normal mi?

3 yıldır evliyim ve evliliğimin başından beri doğum kontrol hapı kullanıyorum.3 haftadır hap kullanmayı bıraktım ve çocuk yapmayı düşünüyorum fakat tuvaletteyken birden vajinamdan avuç içini dolduracak kadar sarı ve beyaz karışımı bir renkte sıvı çıktı bunun olması normal mi? bu sıvı ne olabilir

Tahlil.com Cevabı : Vajinal akıntının bir çok nedeni olabilir, enfeksiyonda bunlardan biridir.Akıntının nedeninin araştırılması için mikrobiyolojik ve patolojik tahlillere gerek olabilir.Bir kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.