Üç yaşındaki kardeşimi 39,5 yüksek ateşle hastaneye kaldırık tahlil sonuçlarında CRP (Nefelometrik) sonuç (148) çıktı kanında mikrop olduğunu tespit etiler

 Hocam üç yaşındaki kardeşimi 39,5 yüksek ateşle hastaneye kaldırık tahlil sonuçlarında CRP (Nefelometrik) sonuç (148) çıktı kanında mikrop olduğunu tespit etiler 5 adet iğne verip böyle düzeleceğini söylediler sizce ne yapmalıyız ,iesef iğnesi ,cevap yazarsanız kardeşim için sevinirim

Tahlil.com Cevabı : CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir. Muhtemelen antibiyotik tedavisi sonrası doktorunuz CRP testini tekrarlatacaktır.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir