Üreyen Mikroorganizma : Enterococcus Koloni Sayısı : > 100.000 CFU/ml Yorumlar mısınız?

Mikroskobi Sonucu : HER SAHADA GR(+) KOK, LÖKOSİT VE ÇOK SEYREK GR(-) BASİL GÖRÜLDÜ.Üreme Durumu :     Üreme Saptandı Üreyen Mikroorganizma : Enterococcus    Koloni Sayısı : > 100.000 CFU/ml Ofloxacin (OFX)    Orta Duyarlı Tetracyline (TE)    Duyarlı pen*silin    Duyarlı Clindamycin (CD)    Duyarlı

Tahlil.com Cevabı : Enterococcus  adı verilen bakteri üremiş idrarda.Bu durumda raporda belirtilen antibiyotiklerden biri ile tedavi olmalısınız.