Vajen kültürü testimi değerlendirir misiniz?

Vajen kültürü testinde bakteri üredi escherichia coli yazıyor tanıları kısmında b37.3 vulva ve vajina kandıdıyazı(n77.1*)N76 vajen ve vulvanın diğer enflamayonu yazıyor değerlendirir misiniz?

Tahlil.com Cevabı :

Candidanın etken olduğu bir vajinal enfeksiyon bulgusu var.
Vajinada normal şartlarda E.coli bakterisinin bulunmasını beklemeyiz.Vajinada Floranın bozulması anlamına gelir bu.

İdrar kültürü yapılması yararlı olabilir.