VMA (Vanil Mandelik Asit ) testi yüksekliği çıktı. VMA nedir, neden yükselir?

VMA testi yüksekliği çıktı.VMA nedir, neden yükselir? VMA değerim: Vanil Mandelik Asit ( VMA) 25.3 Normal değerler ise, 1.4 – 6.5

Tahlil.com Cevabı : VMA testiniz yüksek çıkmış.Eğer hipertansiyon ataklarınız da varsa, feokromositoma denen bir hastalık akla gelir.VMA ve yüksekliğii ile ilgili aşağı detaylı bilgi bulabilirsiniz. VMA testi nedir?