Kalabalık alanlarda,bir konuda duygusal çöküntü yaşadığımda, duygularım yoğun olduğunda, bir konuya sinirlendiğimde, kuyrukta sıra beklediğimde, yüksek – açık alan – köprü – hareketli ışıklarda – havai fişek patlamalarında korkularım artıyor.Acaba panik ataktan başka bir hastalığım olabilir mi?

Kalabalık alanlarda,bir konuda duygusal çöküntü yaşadığımda, duygularım yoğun olduğunda, bir konuya sinirlendiğimde, kuyrukta sıra beklediğimde, yüksek – açık alan – köprü – hareketli ışıklarda – havai fişek patlamalarında korkularım artıyor.Şu anki şuurumu kaybedecek noktaya geliyorum. Heran bayılıp düşme korkusu yaşıyorum. Ayaklarımın üzerinde dengede durmayı bile başaramıyorum. hareketlerim hızlanıyor. olduğum yerde duramıyorum. adeta ağlayacak bir hale gelip ağlayamıyorum. birde yoğun duygulu konularımı anlatırken biranda tansiyonum fırlıyor ve hemen konuyu anlatmaktan vazgeçiyorum. heyecana asla gelemiyorum. korkularım tavan yapıyor. acaba panik ataktan başka bir hastalığım olabilirmi. lütfen yardımcı olun. Tahlil sonuçlarım:Kortizol (24 saatlik idrar) : 11.87 3.5-45Vanil Mandelik As. 25.3 1.4 – 6.5 *Metanefrin(24 S. İdr) 319 52-341

Tahlil.com Cevabı : VMA değeriniz yüksek görülüyor.Bu normal değil.VMA ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hipertansiyon ataklarınız da varsa, feokromositoma denen bir hastalık akla gelebilir.VMA Testi Nedir?