Wbc 18,5 çıkıyor ve kaşıntılarım oluyor. Kaşıntı için ilaç kullanıyorum kaşıntı kesiliyor. Wbc değeri tekrar yükseliyor bu şekilde devam ediyor. Sebebi nedir?

Tahlil.com Cevabı : WBC yüksekliğinizin direkt kaşıntıya neden olacağını düşünmüyorum.WBC yani lökosit değeri bakteriyel enfeksiyon durumlarında yüksek çıkmaktadır.Vücudunuzda bulunan bir enfeksiyon odağı varlığında buna bağlı olaral alerjik reaksiyon gelişip kaşıntı olması en akla yatkın ihtimal.Öncelikle wbc yüksekliğiniizin nedeninin anlaşılabilmesi için başka tahliller deyaptırmanız gerekebilir.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı wbc yüksekliğinizle ilgili olarak size yardımcı olacaktır.