WBC miz (4000-6700) arasında .WBC nin yüksek çıkmasının nedenleri ve ilaç almadığımıza göre tekrar riskimiz nedir?

19 yaşında oğlum Pre B ALL tedavisi gördü,82 hafta idame protokolü aldı 21-1-2014 ilaç kesildi. idamenin ilk haftalarından itibaren WBC miz (4000-6700) arasında .WBC nin yüksek çıkmasının nedenleri ve ilaç almadığımıza göre tekrar riskimiz nedir ,şu an baskılanmadığı için WBC yükselirmi

Tahlil.com Cevabı : WBC değerleri öncelikle enfeksiyonlarda artabilir, tedavi sonucunuza göre sonuçlarınız normal,  bu aşamadan sonra tedavi eden merkezin takibinde olmanızı öneririz..