wbc:1.8 olduğunda ne gibi durumla karşılaşacağımı bilmek istiyorum

33 yaşındayım wbc değerim 1.8 çıktı.hemotolojiye sevk etti doktor.biz ilçede yaşıyoruz. hemotoloji doktoru 20 gün yok dediler ne yapmam gerek ? lütfen bilgilendirirmisiniz? wbc:1.8 olduğunda ne gibi durumla karşılaşacağımı bilmek istiyorum.

Tahlil.com Cevabı : WBC değeriniz oldukça düşük.Neden düşük olduğunun araştırılması gerek.Tahlili bir kere daha yaptırın,yine düşük çıkarsa,en yakın ile gidip orda Hematolojiye başvurabilirsiniz.Enfeksiyonlara karşı da riskli durumdasınız.WBC yani lökosit değerinizin düşmesi enfeksiyonlara karşı koruyuculuğunuzu azaltmaktadır.