Yaptırdığım testte ast değeri 97 alt değeri 157 ggt değeri ise 67 çıktı bu yağlı yemekten mi olur?

Merhabalar,yaptırdığım testte ast değeri 97 alt değeri 157 ggt değeri ise 67 çıktı bu yağlı yemekten mi olur yoksa başka bir sebebi var mıdır ve ne yapmalıyım ? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Enzim değerlerinizin yüksek çıkmasının yağlı yemekle bir ilgisi yok. Bir gastroenteroloji uzmanına muayene olmalısınız.