Yaşım 20. genital bölgemde kaşıntı ve şişmeyle beraber başlayan bir ağrı yüzünden doktora gittim?

Yaşım 20. genital bölgemde kaşıntı ve şişmeyle beraber başlayan bir ağrı yüzünden doktora gittim. Gram kültür test sonuçlarım bunlar:B GRUBU BETA HEMOLİTİK STREPTEKOK 5000 CFU/ML ÜREDİ.AZ EPİTEL VE BOL GRAM POZİTİF BASİL GÖRÜLDÜ. PNL GÖRÜLMEDİ.Sorun nedir? Testden sonra ilaç kullanmadım ve rahatsızlığım çok azaldı ama tamamen geçmedi.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle şunu belirtmeliyiz, testinizi güvenilir bir yerde yaptırmışsınız.Her merkez bu tanıyı koymuyor veya koyamıyor.B grunu Beta hemolitik streptekok özellikle doğurganlık çağındaki kadınlarda vajinal bir enfeksiyon etkeni olabilir.Muayenenizi yapan doktor, testi isteyen doktor, bulgularınıza göre bir tedavi planlayabilir.