Yazz kontrol hapını kullanıyorum.O hafta 2 gün ilacı almayı unuttum.Hamilemiyim?

Nişanlımla birliktelik yaşadıkYazz kontrol hapını kullanıyorum.O hafta 2 gün ilacı almayı unuttumErtesihafta lekeler halinde kanama gördümBirkaç gün sonra pihti seklinde kanamam oldu kahverengi.Su an kanamam var. Ve şiddetli karın ağrısıHamile miyim

Tahlil.com Cevabı : Doğum kontrol hapları günü gününe kullanılması gereken ilaçlardır.Düzenli kullanılmadığında gebelik oluşabilmektedir.Sizin durumunuzda adet görmenizden dolayı gebelik ihtimali gözükmemektedir.Detaylı bilgi almak  için tıklayınız.