Yorgunluk, halsizlik ve ayakta duramamak şikayetlerim.ALT 76 Normal değerler : 0 - 55rnGGT 73 Normal değerler : 9 - 64r

Yorgunluk, halsizlik ve ayakta duramamak şikayetlerim. Nelere dikkat etmem gerek. Teşekkür ederim. rnALT 76 Normal değerler : 0 - 55rnGGT 73 Normal değerler : 9 - 64rnKolesterol 201 Normal değerler : 119 - 199rnKalsiyum 10,3 Normal değerler : 8,4 - 10, 2rnRBC 6,28 Normal değerler : 4,5 - 5,9rnHGB 18,55 Normal değerler : 13,5 - 17,5rnHCT 57,35 Normal değerler : 40,0 - 53,

Tahlil.com Cevabı :

Bazı kan sayım parametreleriniz yüksek. Sonuçlarınızda kan fazlalığı bulguları var.
Kan fazlalığı olarak değerlendirdiğimiz durum ise, kan sayımı yani hemogram tahlilinde RBC, HCT,HGB değerlerinin yüksek çıkmasıdır.
Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayan kişilerde,çok sigara içenlerde bu durum olabilir.
Hayati tehlike taşıyan bir durum değildir.
Düzenli aralıklarla dahiliye bölümünde kan sayımı tahlili yaptırıp kontrollerinizi sürdürün.
Kan değerlerinizi düşürmek için belirli aralıklarla da kan vermeniz de gerekebilir.

ALT ve GGT değerleriniz de yüksek.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.

Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.

ALT YÜKSEKLİĞİ

GGT YÜKSEKLİĞİ