A-Z Filtre

AKTİVE PROTEİN C REZİSTANSI (APC rezistansı)


 Başlıca faktör V Leiden mutasyonuna bağlı olarak gelişen APC rezistansının araştırılmasında tarama testi olarak kullanılır. İki şekilde çalışma yapılır ve rapor edilir.

Normal Değer:
APC rezistansı normalized ratio : 0,69-1,56
 APC rezistansı normalized ratio/FV Leiden : 0,86-1,10 
Bu Gönderiye 9 Adet Yorum Gelmiş
halilata_88:

Eşim 17 haftalık gebe kan tahlil yaptırdık sonucda vdrl vırusune raslandı hemen tedavi aldık yanlız cocuga gecebılecegını soyledıler utrasyonda herseyın normal sadece kafanın bıraz buyuk oldugunu soyledıler cocugu 20 hafta olmadan aldırmamızı ıstedıler ne yapacagımızı bılmıyoruz


Cevap:

Öncelikle geçmiş olsun.Bu durumda en doğru bilgiyi sizi takip eden doktorunuz verecektir.Dilerseniz bir de herhangi bir üniversite hastanesine başvurup bir başka doktorun da görüşünü alabilirsiniz.

birkanaltay:

Hocam merhaba; 15 ay önce korunmasız bir ilişkim olmuştu. Geçen hafta olduğum test sonuçları şöyledir. VDRL Negatif,FTA-Abs zayıf pozitif, birim titre,referans negatif.

Lütfen yardımcı olurmusunuz.


Cevap:

Sonuçlarınızda kayda değer bir problem görülmüyor, normal olarak değerlendirebiliriz.


kral24cpt:

Hocam öncelikle annem kan testi yaptı VDRL negatif oldu bu ne işe yarar anlamadım yardım edin


Cevap:

Normal sonuç, problem yok

Bilgi Yok:

Meraba ben 4 tüp kan verdim ve sonuçlarımda şunları Çok merak ediyorum eğer cevaplarsanız cok sevinirim
Hemogram sonucumda LYM %44,3
Manuel sonucumda VDRL negatif Çıktı
bana gerekli açıklama yaparsanız çok sevinirim . iyii günler.


Cevap:

Normal sonuçlarınız

Bilgi Yok:

merhaba, annem vücudunda kaşınma olduğu için özel bir hastanede dermatoloğa gitti. Kan tahlili yapıldı. Sonuçlara bakan doktor bir hastalığı olmadığını söyleyip yaşlılıkta kaşıntı nedenlerinin daha zor bulunduğunu söyleyip ilaç yazdı. Annemin kaşıntıları geçmeyince bir devlet hastanesine gidip o gün yapılan test souçlarını gösterdi. VDRL 37 çıkmış. Doktor anneme frengisi olduğunu neden tedavi edilmediğini sormuş. Tekrar kan tahlili için kan alındı. böyle birşey mümkünmü? Hiç bir belirti hiç bir şey yok


Cevap:

Öncelikle 37 çıkan testin referans değerlerini de yazmalısınız.Ayrıca frengi dışında bazı hastalıklarda da yalancı pozitif çıkabilir.

Bilgi Yok:

peki hocam hepatit olup olmadığımı hangi testleri yaptırarak anlarız


Cevap:

Hepatit testleri ile ilgili aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.
http://tahlil.com/5-soruda-hepatit-testleri/

Bilgi Yok:

hocam ben 4 yıl önce birisiyle ilişkiye girdim ve ben bu ilişkiden şüphelendin 1 sene arayla 3 defa kan idrar testi yaptırdım birşey çıkmadı bugünde test yaptırdım bana sadece şöyle bir rapor verdilir rose bengal negatif vdrl negatif sizce bende herhangibi bir hastalık olmuş olsaydı bu testlerden çıkarmıydı bana yardımcı olursanız çok sevinirim


Cevap:

Rose Bengal, brucella hastalığı araştırmakta kullanılılır, VDRL de frengi de.Her ikisi de negatif çıkmış.Buucella zaten cinsel yolla bulaşan bir etken değildir.

Bilgi Yok:

vdrl testinde hepatit olup olmadığımız çıkarmı


Cevap:

Hayır çıkmaz

Bilgi Yok:

Merhaba cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için test yaptırdım
anti hiv 1/2 negatif
hbsag negatif
vdrl negatif çıktı yalnız benim bildiğim vdrl frengi için kullanılıyordu ben ordaki ilgilenen bayana bel soğukluğu testi yaptırmak istediğimide söyledim oda vdrl aynı şey dedi ve sadece vdrl yaptı bu doğrumu?


Cevap:

Siz haklısınız bel soğukluğu ile sifiliz aynı şey demek değildir. Yine de bazı yererde bu anlam için kullanılabilir, ama bel soğukluğu literatürde GONORE'yi tanımlamak için kullanılır, klamidya türü mikroplarla oluşan bir hastalıktır.