23 aralıkta adet oldum. adet geçikmesinin ilk günü evde test yaptım negatif çıktı hamile olabilir miyim..

merhabalar, ben en son 23 aralıkta adet oldum. adet geçikmesinin ilk günü evde test yaptım negatif çıktı. ikinci gün kan tahlili yaptırdım. ondada negatif çıktı. dün tekrar kan tahlili yaptırdım ve beta hcg 4.170. serbest T3- 3.12 serbest T4- 1.12 ve TSH- 3.950 çıktı. bunlar ne anlama geliyor?

Tahlil.com Cevabı : Gebe olmayan bayanlarda da 10 mIU/ml ye kadar Beta HCG hormonu bulunabilmektedir.Bunun nedeni ise hipofiz bezinde LH üreten hücrelerce, Beta HCG hormonu salınabilmesidir.Bu nedenle gebe olmayan bir kadının kanında da 5-10 IU/mL düzeyine kadar Beta hCG bulunabilmektedir.Bu tür bir Beta HCG sonucu ile karşilaşıldığıında gebelik şüphesine kuşku ile yaklaşılmalıdır.