Açlık kan şekerim 111 tokluk kan şekerim 185 çıktı.

Açlık kan şekerim 111 tokluk kan şekerim 185 çıktı. İnsilün direnci için tahlil yaptırdım INULİN ( Açlık ) 20,50 yazıyor, bende insilün direnci var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Sizde insülin direnci mevcut ve diyabetin bir öncesi evresi olan prediyabetik (gizli şeker) safhasındasınız. Endokrinolojiye başvurun