AIDS olmaktan korkuyorum.Acil cevap lütfen

Dün başımdan bir olay geçti ve ben bugün korkunç bir şüphe içinde kıvranmaktayım. Açıkçası şu an psikolojik olarak da iyi durumda değilim. Hayatımda ilk defa bir hayat kadınıyla ilişkiye girdim. İlişki kondomlu bir şekilde an*l yolla gerçekleşti. İlişki sırasında pen*sim dışarıdayken kondom yırtıldı. Kondomu değiştirdik ve bir süre daha ilişkiyi sürdürmeye çalıştık ancak yapamadım. Kesinlikle boşalma meydana gelmedi bende. İlişkiyi sonlandırdık ve eve döndüm. Dün kafamda hiç bir şey yoktu ancak bugün büyük bir pişmanlık ve derin şüphelerle kıvranmaktayım. Ne yapmalıyım, ne yapabilirim bana lütfen bir yol gösterin. AIDS olmaktan çok korkuyorum. 3. ve 6. ayda test yaptırmam gerekiyormuş sanırım bu testler için beni yönlendirirmisiniz, pişmanlık içindeyim ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum.

Tahlil.com Cevabı : Artık olan olmuş.Psikolojinizi bozmanızın size bir yararı yok.an*l yolla gerçekleşen ilişkiler, cinsel temasla bulaşan enfeksiyonlar yönünden daha risklidir.Ancak test yaptırmadan da enfeksiyon yönünden fikir sahibi olamayız.Günümüzde HIV yönünden test yaptırmak için 3 ay beklemenize gerek yok.Daha çabuk sonuç veren ve güvenilir testlerle 1 ay içinde test yaptırabilirsiniz.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurabilirsiniz.