CA 125 testim yüksek çıktı.Ne anlama gelir,bilgilendirir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : CA 125 bir kanser antijenidir.Tümör markırı olarak da adlandırılan bir parametredir.Yüksek çıkması sizi korkutmasın.Sağlıklı kişilerde kanser taramasında kullanılması uygun değildir.Normal bireylerde de hiç bir kanser yokken yüksek çıkabilir.Özellikle over kanserlerinin takibinde kullanılmaktadır.