Hamile Kalma Ihtimalim nedir?

Merhabalar hocam. Eşimle çocuk istiyoruz ve bunun için çabalıyoruz. Yaşamış olduğumuz cinsel birliktelik sonrasının 13. Günün de regl oldum gayet normal 6 gün sürdü ve baya da kanamam oldu sadece normal döngümden 4 gün önce oldu, hamileliğin ortadan kalktığını düşünüyorum ama Regl bitiminden 1 hafta sonra çok açık pembe renginde tekrar kanama geldi leke şeklinde. Normal de hiç öyle sorunlarım olmaz. Bir ihtimal hamilelik var mıdır ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, belirttiğiniz pembe renkli kanama büyük olasılılıkla yumurtlama dönemine denk gelen kanamaya benziyor. Bu kanamayı yumurtlama belirtisi olarak değerlendirebiliriz ancak hamile olduğunuz anlamına gelmez. Bu süreçte eşinile düzenli ilişki kurduysanız beklenen adetinizde gecikme olursa gebelk testi yaptırmanız uygun olacaktır.
Sonuç olarak bu kanamayı bir  hamilelik belirtisi olarak değil de hamile olmanızı sağlıyacak sürecin ilk basamağı olarak değerlendirmek daha uygun olacaktır.Bu süreçte yumurtanız, eşinizin sperm hücresi ile buluştuysa tabii ki bir hamilelik ihtimalinden söz edebiliriz. Ancak başta da dediğim gibi hamile olduğunuzu söyleyebilmek için beklenen adet tarihiniz gecikirse kanda yapılacak Beta HCG testinin pozitif olduğunu gözlemlemek gerekir.
Sağlıklı günler dilerim, hamile kalmanız dileğiyle sevgilerimi sunarım.