İnsülin yüksekliği insülin direnci belirtisi olabilir mi?

insülin testi sonucum: 113,8 U/mL (normal değer 2,6 – 24,9 ).İnsülin değerinin bu kadar yüksek çıkması ne demektir? Bu arada glukoz değerim ise 108 mg/dL.

Tahlil.com Cevabı : İnsülin yüksekliği,insülin direncinin bir belirtisi olabilir.Şeker hastalığı yönünden risk altında olabilirsiniz.Bir endokrin uzmanına danışmalısınız.