Kan tahlil sonuçlarımda yüksek çıkan testlerim var.SGOT:90,8 ve ALP(Alkalen Fosfataz) 309

Tahlil.com Cevabı : Her 2 test de öncelikle karaciğer fonksiyonlarını inceleyen testlerdir.Her ikisi de yüksek çıkmış.Karaciğeri de içine alan bir ultrason çekilmesi fikir verebilir.Tercihen gastroenteroloji uzmanı veya dahiliye uzmanına muayene olabilirsiniz.