Mikroskopi:1-2 lokosit,2-3 immatür hcre grldü. > miktar:5.5 > görünüm:gri-opakt > viskozite:normal > ph:8.0 > sıvılaşma:45 >

Mikroskopi:1-2 lokosit,2-3 immatür hcre grldü.> miktar:5.5> görünüm:gri-opakt> viskozite:normal> ph:8.0> sıvılaşma:45> spermatozoid 1 cc de:2.000.000> spermatozoid tüm:11.000.000> normal spermatozoid:70> anormal baş:15> anormal boyun:10> anormal kuyruk:5> ileri hareketli 1/2 saat:70> ileri hareketli 1 saat:65> yerinde hareketli 1/2 saat:15> yerinde hareketli 1 saat:15> hareketsiz 1 saat:20> cinsel perhiz:5> > > > > doppler us sonucuna gore:her iki testis boyut normal > boyutlardadir,ekojeniteleri homojen-dogaldir.intratestikuler > solid veya kistik lezyon izlenmistir.Her iki epidimis boyutlari > ve ekojeniteleri normaldir.Skrotumda patolojik miktarda sivi > saptanmamistir.RDUS de sol pampiniform pleksus venlerinde > genisleme olmaksizin stop tip reflu izlendi.> Sonuc:solda subklinik varikosel.> Bu sonuca gore mutlak ameliyat olmam gerektigi soylendi.sizce > sartmidir.cocuk sahibi olmakta bu ciddi bir sorunmudur.> > bu degerlere gore cocuk sahıbı olabılırmıyım veya ameliyat olmam > gerekir mi.Tsk > ler

Tahlil.com Cevabı : Sperm sayınız düşük.Varikosel tanısı da koyulmuş.Varikoselde ameliyat tedavi yöntemidir.Ameliyat olmanızı öneririm.