Sanatı Hayatınızdan Eksik Etmeyin!

05.04.2018 10:14 | Güncelleme: 14.08.2020 07:48
Sanat, kişinin kendisini ifade etme biçimidir. Kişi kendini ifade ettiği sürece var olur ve kendisini toplumun bir parçası olarak hisseder.
Sanatı Hayatınızdan Eksik Etmeyin!
A

Sanat aslında kişiyi hayatta tutan diğer besin gıdaları gibi olmazsa olmazlar arasında yer alır. Sanat, kişinin kendisini ifade etme biçimidir. Kişi kendini ifade ettiği sürece var olur ve kendisini toplumun bir parçası olarak hisseder. Bu durum psikolojik olarak gelişiminde ve yaşama isteğinin güçlenmesinde oldukça etkilidir. İster çizim, ister müzik, ister dans isterse sözlü sanat olsun kendinizi bir sanat dalı ile ifade edin. Göreceksiniz çok daha huzurlu hissedeceksiniz. 

Hangi Sanat Dalı Kişiyi Daha Mutlu Eder?

Sanat dallarının işleyişi konusunda yorum yapmak oldukça zordur. Çünkü her sanatın kişiye ifade ettiği durum birbirinden farklıdır. Yani sanatın mutlu etme oranı da tamamen kişiye özeldir.

Sanat dalları çok çeşitlidir. Çoğu yeteneğe dayansa da, zamanla öğrenilebilir ve biraz çaba gerektirir. Ancak kişi bu işi zaten zevk aldığı için yaptığından, bu süre ona gayet sevimli ve rahatlatıcı gelecektir.

Resim sanatı; pek çok kişinin rahatlamak amacıyla yaptığı bir sanattır. Profesyonel olmaz ama çoğu zaman kişinin ruh halini oldukça güzel ortaya koyar. Ayrıca kişi kendini aktarmış olmanın heyecanı ve hafiflemesiyle oldukça iyi yönde etkilenir.

Müzik sanatı; biraz daha profesyonellik isteyen bir daldır. Aksi takdirde hoş çıkmayan sesler, kişiyi dinlendirmekten ziyade daha çok sinirlendirebilir ve gerginliğe sebep olabilir. Ancak kişi yeni bir müzik aletine ilgi duyuyor olabilir ve elbette ki bir alışma sürecine ihtiyaç vardır. Bu süre zarfında kişi daha güzel tınıları yakalayacaktır.

Dans sanatı; galiba en sık yapılan rahatlama yöntemlerinden biridir. Kişi hangi tarzdan hoşlanıyorsa o tarzı dinleyerek, vücudunu ritme kaptırarak istediği kadar eğlenebilir ve rahatlar. Bunun için profesyonellik gerekmez tabii sadece kendinizi rahatlatmak için yapıyorsanız. Eğer gerçekten profesyonellik için yapıyorsanız da, öğrenme süreci de en az profesyonel olarak dans etmek kadar eğlencelidir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Çocuklu Eve Hayat Sığar
Korona virüs salgını boyunca durumdan en olumsuz etkilenen şüphesiz çocuklardır. Olayı tam olarak anlamasalar da; yetişkinlerdeki tedirginlik hali, normal akışın sekteye uğraması, park…
Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?
Bir gebelik beklentiniz varsa, vücutta gelişen her değişimi bu şüpheyle değerlendirirsiniz. Hatta hiçbir belirti olmasa da, kişi acaba hamile kaldım mı kaygısı ile gerçekleşen,…
Evlilik Sözleşmesinden Korkmayın
Evlenmek üzere olan çiftleri etkileyen evlilik sözleşmesi son zamanlarda oldukça sık gündeme geliyor.
Sürantrenman (Overtraining) ve Çocuklara Zararı
Günümüzde çocuklarını spora gönderen anne ve babalar kimi zaman çocuklarının gereğinden çok ve yorucu antrenman yapıp yapmadığı ve bu durumun çocuklarının…
Bebeklerin Beyin Gelişimi
Her ebeveyn bebeğinin iyi bir zekaya sahip olmasını, hızlı öğrenmesini ve başarılı bir hayat sürdürmesini ister. İşte bunun için en büyük görev yine ebeveyne düşmektedir.…
Elektronik Sigara Nedir?
Elektronik sigara; sigara bağımlılığını zararsız hale getirmek ve zamanla kişinin sigarayı bırakması amacı ile üretilmiştir.
Horlamanın Sebepleri Nelerdir?
Sürekli horlamanın bir çok sebebi vardır.
Gece Çalışmak ve Uyumamak Kadınlarda Kanser Riskini Yükseltir
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre gece saatlerinde çalışan kadınlar ve uyumayanlarda yumurtalık ve meme kanseri riskinin yükseldiği ispatlanmıştır.
Bağlanan Tüpler Tekrar Açılır mı?
Tüp bağlatma işlemi, artık çocuk istemeyen çiftlerin başvurduğu kesin bir korunma yöntemidir.
Bebeğinize Aldığınız Oyuncaklara Dikkat Edin!
Bebeğinizin zihinsel ve fiziksel gelişimini destekleyen oyuncaklar ve oyunlarla oynaması sağlıklı gelişimi için oldukça önemlidir.
Çocuklarınızda Teknoloji Bağımlılığına Karşı Önlem Alın
Son birkaç yıl içerisinde ağlayan, yemek yemeyen çocukların ellerine tutuşturulan cep telefonları, tabletler çocuklara büyük ölçüde zarar veriyor.
Sık Uçanlar ve Dalgıçlar Kulak Sağlığına Dikkat Etmeli
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte uçak seyahatleri, dalışlarda büyük artışlar yaşanır.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com