Sanatı Hayatınızdan Eksik Etmeyin!

05.04.2018 10:14 | Güncelleme: 14.08.2020 07:48
Sanat, kişinin kendisini ifade etme biçimidir. Kişi kendini ifade ettiği sürece var olur ve kendisini toplumun bir parçası olarak hisseder.
Sanatı Hayatınızdan Eksik Etmeyin!
A

Sanat aslında kişiyi hayatta tutan diğer besin gıdaları gibi olmazsa olmazlar arasında yer alır. Sanat, kişinin kendisini ifade etme biçimidir. Kişi kendini ifade ettiği sürece var olur ve kendisini toplumun bir parçası olarak hisseder. Bu durum psikolojik olarak gelişiminde ve yaşama isteğinin güçlenmesinde oldukça etkilidir. İster çizim, ister müzik, ister dans isterse sözlü sanat olsun kendinizi bir sanat dalı ile ifade edin. Göreceksiniz çok daha huzurlu hissedeceksiniz. 

Hangi Sanat Dalı Kişiyi Daha Mutlu Eder?

Sanat dallarının işleyişi konusunda yorum yapmak oldukça zordur. Çünkü her sanatın kişiye ifade ettiği durum birbirinden farklıdır. Yani sanatın mutlu etme oranı da tamamen kişiye özeldir.

Sanat dalları çok çeşitlidir. Çoğu yeteneğe dayansa da, zamanla öğrenilebilir ve biraz çaba gerektirir. Ancak kişi bu işi zaten zevk aldığı için yaptığından, bu süre ona gayet sevimli ve rahatlatıcı gelecektir.

Resim sanatı; pek çok kişinin rahatlamak amacıyla yaptığı bir sanattır. Profesyonel olmaz ama çoğu zaman kişinin ruh halini oldukça güzel ortaya koyar. Ayrıca kişi kendini aktarmış olmanın heyecanı ve hafiflemesiyle oldukça iyi yönde etkilenir.

Müzik sanatı; biraz daha profesyonellik isteyen bir daldır. Aksi takdirde hoş çıkmayan sesler, kişiyi dinlendirmekten ziyade daha çok sinirlendirebilir ve gerginliğe sebep olabilir. Ancak kişi yeni bir müzik aletine ilgi duyuyor olabilir ve elbette ki bir alışma sürecine ihtiyaç vardır. Bu süre zarfında kişi daha güzel tınıları yakalayacaktır.

Dans sanatı; galiba en sık yapılan rahatlama yöntemlerinden biridir. Kişi hangi tarzdan hoşlanıyorsa o tarzı dinleyerek, vücudunu ritme kaptırarak istediği kadar eğlenebilir ve rahatlar. Bunun için profesyonellik gerekmez tabii sadece kendinizi rahatlatmak için yapıyorsanız. Eğer gerçekten profesyonellik için yapıyorsanız da, öğrenme süreci de en az profesyonel olarak dans etmek kadar eğlencelidir.

Emzirmek Bebek Kadar Anneye de Yararlıdır!
Süt bezleri ve rahim kasları birlikte çalışırlar. Doğumla beraber anne memesine süt dolmasının sistemi de budur.
Yüz Yıkamak Neden İhtiyaç ?
Güne yüzünüzü yıkayarak başlamanız hem fiziksel hem ruhsal sağlığınızı koruyacaktır
Lipoliz Nasıl Yağ Yakar?
Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir
Sünnet Nedir?
Sünnet, peniste idrar yolu açıklığı önünde katlanan deri parçasının alınma operasyonudur.
Takıntılarınız Kaderiniz Olmasın!
Takıntılar pek çok kişinin karakterinde yer etmiş çocukluk veya yetişkin hatıralarıdır
Kefirin Faydalarını Biliyor musunuz?
Kefir, bağışıklık sistemini güçlendiricidir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com