Cilt Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bayanların cilt tazeliği ve temizliği oldukça önemlidir. Bunun için uzmanlar cilt sağlığını korumak için bazı tavsiyelerde bulunmaktadır.

Cilt Sağlığı İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

A

Bayanların cilt tazeliği ve temizliği oldukça önemlidir. Bunun için uzmanlar cilt sağlığını korumak için bazı tavsiyelerde bulunmaktadır.


Özellikle güneşli günlerde güneş kremi düzenli kullanılmalıdır. Güneş kremi sadece yaz tatilinde kullanılmaz. Günlük hayatta da özellikle hassas ciltlere düzenli olarak uygulanmalıdır .Güneş kremi her bölgeye uygulanabilir.


Birden çok cilt bakım ürününü aynı anda kullanılmamalıdır. .Aralarındaki etkileşim cildinize zarar verebilir.


Cildinizi nemli tutmaya özen göstermelisiniz. Uzmanların önerdiği nemlendiriciler tercih edilmelidir. Kuru ciltler, ciltte yıpranmanın da habercisidir.


Bazı cilt hastalıkları sivilce oluşumuna yol açabilir. Cildinizde sivilce oluştuğunda, vakit geçirmeden bir cildiye uzmanına uygun tedavi için başvurmalısınız.


Güneş lekeleri, deride kuruluğa ve derinin esnekliğini kaybetmesine sebep olabilir. Güneş lekesi olan bölgeler, nemlendirici kremler de sürülmelidir.


Gece yatarken, cildinize uyguladığının makyajı mutlaka çıkarmalısınız.Temiz, bakımlı ve sağlıklı bir cilt için yapılan makyajlar günlük olarak silinmelidir.


Kullandığınız cilt bakım ürünlerini sık sık değiştirmeyin.Bir cilt bakım ürününün etkisinin anlaşılabilmesi için ortalama 4 ile 6 haftalık bir kullanım süresine ihtiyaç bulunmaktadır.


YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Boğaz Ağrısında Nane Limon
Boğaz enfeksiyonu dönem dönem sık görülen bir hastalıktır
Ağızdan Kan Gelmesi Herzaman Korkutmalımı?
Ağızdan kan gelmesi; özellikle lösemi, kanser gibi ağır hastalıklarda meydana gelen bir durum gibi algılanır
Uyurken Nasıl Bir Yastık Kullanalım?
Küçük veya büyük yastığın her ikisi de servikal omurlar üzerinde basınç oluşturur
Karpuzun Faydaları Nelerdir?
Soğuk yenmesi, bol su içermesi, tatlı olması ve her yemeğin yanına yakışmasıyla beraber, tek başına da bir öğün olabilen bir meyvedir.
RBC yüksekliği nedir? Sigara İçen İnsanlarda Nasıldır?
  RBC yüksekliği alyuvarların sayısında yükseklik anlamına gelir.RBC yüksekliği çeşitli nedenlere bağlı olabilir.
Cildiniz Yağlı İse Karbonat İyi Bir Çözüm!
Sağlıklı bir cilt görüntüsü, kişiyi her zaman iyi hissettirir. Bunun aksi, istenmeyen bir cilt görüntüsü ise, kişide kendine karşı güvensizlik oluştururken;…
Büyük Göğüslerin Dezavantajları Nelerdir? Kurtulmak Mümkün müdür?
Göğüs; kadınların vazgeçilmez dekorudur ancak; herşeyin fazlası zarardır.
TRAB TSH testi nedir? TRAB TSH normal değerleri nedir?
TRAB testi tiroid bezi hastalıklarının tanısında kullanılan bir kan testtir. Özellikle Graves hastalığının tanı ve takibinde doktorlarca istenen bir tahlildir.Damardan alınan kan örneğinden…
Öfke Kontrolünü Uygulamak Sizin Elinizde!
Öfke; günlük hayatta planlar dahilinde olmayan aksaklıkların meydana gelmesi durumunda kişinin verdiği aşırı sinirsel tepkilerdir.
D-Dimer Testi Nedir? D Dimer Neden Yükselir?
D-Dimer testi nedir özellikle COVID 19 pandemisi sonrası önemi artan bir hematoloji testidir. Bu yazımızda D-Dimer testi ile COVID 19 enfeksiyonu arasındaki ilişiki ve  D-Dimer testinin…
Omurilik Disk Kayması Nedir?
Omurilik disk kayması, çağımızda görülen rahatsızlıklar arasında hızla yerini alan omurilik disk kayması, diskin sert dış tabakasının yarılması sonucu daha yumuşak olan iç tabakanın…
Siyatik Nedir? Neden Olur?
Bel omurları arasındaki kıkırdaklarda oluşan deformasyonlar sonucu siyatik olarak isimlendirilen ve tipik belirtileri olan bir ağrı şekli tanımlanır.