Cinsel İlişki İsteği Hangi Durumlardan Etkilenir?

17.05.2018 10:09
Cinsel ilişki pek çok şeyden etkilenir. Kısaca cinsel ilişkiyi en çok etkileyen nedenlere bakarsak:

Cinsel İlişki İsteği Hangi Durumlardan Etkilenir?

A

Cinsel ilişki pek çok şeyden etkilenir. Kısaca cinsel ilişkiyi en çok etkileyen nedenlere bakarsak:


Okula başlamayan çocuklar, Bu durumdan genelde babalar rahatsız olur ve annelere kıyasla çocuğun varlığını cinsel ilişkiye bir sorun görüyür ve bu nedenle cinsel isteği azalır.


Boşanma ihtimalı olan çiftler, Çiftler arasındaki anlaşamamazılıklar onların cinsel isteklerini azaltır.


Evlilik süresi, Uzun süre evil kalan erkeklerde cinsel isteği kadınlara göre daha azdır. Ancak evlilik süresi kadınları genelde etkilemez.


Yaş, Genelde yaş ilerledikçe çiftler arasındaki cinsel ilişki azalır. Ancak çiftler arasındaki sevgi yaşanan cinsel ilişki ile daha da artar ve çiftler daha memnun kalırlar.


Sevgi ve memnuniyet, Çiftler bir birleriyle yaşamaktan ne kadar memnunlarsa o kadar cinsel istekleri yüksek olur.


Sağlık:, Sağlık konusunda erkekler ve kadınlar genelde aynı değildir. Erkekler sağlıklı olmadıkları durumlarda cinsel ilişkiden uzak durmaya çalışırlar ama kadınlar tam tersine cinsel ilişkiyi genelde bir görev olarak bildikleri için hastalanırken bile ilişkiye girerler. Aslında erkeklerdeki isteksizlik ilişkide harcadıkları enerjiden kaynaklanır.


Çocuk sayısı, Genelde çocuk sayısı çiftler arasındaki cinsel isteğinin belirgesidir ve onun yüksek olması çiftlerdeki cinsel isteğinin de yüksek olması anlamına gelebilir.


Cinsel ilişki ve ticaret, Bazı kadınlar cinsel ilişki karşılığında eşinden beklentisi olur veya eşini cinsel ilişki ile tehdit edip ve istediklerini elde ederler. Bu durum da hem kadın hem de erkekteki cinsel isteğini azaltır.


YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...