Hangi Besin Hangi Kansere İyi Gelir

Kanser hastalarında yapılan en büyük değişiklik; beslenme şartlarını iyileştirmektir. Bu sayede kişinin daha dirençli olması, tedaviye olumlu cevap vermesi ve iyileştikten sonra tekrar nüksetmesini engellemektir. Peki hangi besin türleri hangi kanserleri engeller?

Hangi Besin Hangi Kansere İyi Gelir

A

Kanser hastalarında yapılan en büyük değişiklik; beslenme şartlarını iyileştirmektir. Bu sayede kişinin daha dirençli olması, tedaviye olumlu cevap vermesi ve iyileştikten sonra tekrar nüksetmesini engellemektir. Peki hangi besin türleri hangi kanserleri engeller?


Tahıllar, yulaf ve mantar, bağışıklık ve sindirim sistemi üzerinde etkilidir. Bu özelliği sayesinde mide ve kalın bağırsak kanserlerini engellemede önemlidir.


Rengi koyu kırmızı, siyaha yakın olan meyveler hücrelerin yaşam süresini uzatır. Bu meyveler; siyah erik, böğürtlen, siyah üzüm çekirdeğidir. Bu besinler karaciğer, safra, meme, pankreas ile ilgili kanserlerden korur.


Domates, karpuz ve kayısı prostat ve rahim ağzı kanserlerini önleyicidir.


Sarımsak, pırasa, brokoli, karnabahar prostat ve kalın bağırsak kanserlerine karşı koruyucudur. Özellikle sarımsağı çiğ tüketmekte fayda vardır.


Ceviz, balık, semiz otu, keten tohumu omega 3 içeriğiyle meme, kalın bağırsak, prostat ve pankreas kanserlerine rastlama olasılığını düşürür.


YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Düzenli Olarak Yaptırmanız Önerilen 10 Tahlil Nedir?
Sağlığımızın takibi ve kontrolü için düzenli aralıklarla bazı tahlillerin yapılması gerekmektedir. Özellikle doktorların hastalarından en sık istediği ve düzenli olarak yapılmasını…
Evde Kısırlık Testi
Kısırlık (infertilite); kadın veya erkekte, bebek sahibi olmayı engelleyen durumlardır.Kısırlık tanısında evde yapılan bazı testler vardır.Doktor kontrolünde sağlık merkezlerind eyapılan laboratuvar…
ASA (Anti Sentromer Antikor) Testinin Normal Değeri Nedir?
ASA; anti sentromer antikorun kısaltmasıdır. Anti Sentromer Antikor testi sonuçları incelendiğinde normal değeri ve anormal değerleri sıklıkla merak edilmektedir.
Biyokimya Laboratuvarı ve Klinik Biyokimya
Biyokimya bitki, hayvan ve mikroorganizma biçimindeki bütün canlıların yapısında yer alan kimyasal maddeleri ve canlının yaşamı boyunca sürüp giden kimyasal süreçleri…
Kadınlar Hormon Tahlillerini Gönderirken Nelere Dikkat Etmeliler?
Sitemize kadınların hormon tahlilleri ile ilgili sorular sık olarak sorulmaktadır.Ancak sorularınızın sağlıklı şekilde cevaplanması için bazı bilgilere ihtiyacımız var.
Tahlil.com’a Soru Sormadan ve Tahlil Göndermeden Önce Lütfen Uyarılarımızı Okuyun!!!
Tahlil.com'a uzmanlarımız tarafından cevaplanmak üzere gelen sorularınızı göndermeden önce uyarılarımızı okumanızı öneriyoruz.
Kürtaj Tartışmaları Gebelik Testinin Önemini Arttırıyor
Son günlerde ülkemizde kürtaj tartışmaları gündeme oturdu.Kürtaj tartışmaları ise kan ve idrarda gebelik testinin önemini arttırıyor.
LDL Düzeyi Hangi Seviyede Olmalı?
LDL, düşük yoğunlukta lipoprotein anlamına gelmektedir.Halk arasında kötü kolesterol olarak da bilinir.Değerinin yüksek olması istenen bir durum değildir.LDL değerinin hangi seviyelerde…
Kadınlarda Testestoron Hormonu, Düşüklüğü ve Yüksekliği
Erkeklik hormonu  olan testesteron erkeklerde yüksek miktarlarda kadınlarda ise düşük miktarlarda salgılanır.Kadınlarda testestoron düşüklüğü ve yüksekliği…
Bakteri İzole Edilemedi Ne Demek?
Enfeksiyon şüphesi ve araştırması sebebiyle yapılan kültür tahlillerinde kimi zaman ''Bakteri izole edilemedi'' yazan sonuç raporları görülür. Bu sonucun ne anlama…
AMH TESTİ (Anti- Müllerian Hormon)
AMH doğrudan yumurta hücrelerinden salgılanan bir glikoproteindir.AMH testi doğurganlık çağındaki kadınlarda yumurtlama olup olmadığı ve doğurganlık potansiyeli yönünden yumurta…
Raynoud Hastalığı, Belirtileri, Tedavisi Nedir?
Raynoud hastalığı, 1862 yılında Raynoud tarafından keşfedilmiştir.Bu yazımızda Raynoud hastalığı, belirtileri ve tedavisi hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.