Renklerin Dili

13.04.2018 04:43
Renkler çoğu zaman dekorasyon gibi algılansa da aslında pek çok anlamı içinde barındırır. Kişiler bunu bilmese de, beyinin muhteşem algılama kapasitesi verilen mesajı çok rahat algılar.

Renklerin Dili

A

Renkler çoğu zaman dekorasyon gibi algılansa da aslında pek çok anlamı içinde barındırır. Kişiler bunu bilmese de, beyinin muhteşem algılama kapasitesi verilen mesajı çok rahat algılar.


Renklerin dilini çözdükten sonra mobilya renginden giyime kadar pek çok konuda, karşı tarafa mesaj vermekte kullanacağınız püf noktalarını çözmüş olacaksınız.


Sarı, uyarı manasını taşır. Ortamda bir şeylere dikkat etmeniz konusunda uyarır. Trafikte kırmızıdan önce yanan ya da metrolarda geçilmemesi gereken noktaların sarı şeritlerle işaretlenmesi gibi.


Kırmızı, uyandırıcı etkiye sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırır, aktiviteyi tetikler, ilgiyi üzerine toplar.


Mavi, vücuda dinginlik verir ağrıları hafifletir. İyileştirici etkiye sahiptir.


Turuncu, enerji artırıcı etkiye sahiptir. Bunun yanında akciğer tedavisinde de olumlu sonuçlar verdiği bilinmektedir.


YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
B12 Eksikliği Nedenleri Nelerdir?
B12 vitamini; suda çözünebilme özelliğine sahip, vücudun pek çok fonksiyonu gerçekleştirebilmesi için (DNA sentezi, yağ asitleri ve amino asitlerin vücutta…
Kadınlarda Kalp Krizi Riski Nedir?
Kalp krizi; daha çok erkeklerde ön plandadır. Ancak düşünülenin aksine; kadınlarda ölüme en çok sebep olan rahatsızlık, kalp krizidir.
CK-MB Testi Nedir? Hangi Durumlarda Kullanılır?
Göğüs ağrısı yaşayan kişilerde, ağrının kalp krizi kaynaklı olup olmadığını araştırmak için yapılan bir kan testidir.Biyokimya laboratuvarlarında analiz edilmektedir.
Bilinçsiz Mantar Yemek Zehirlenmelere Yol Açabilir
Mantar, besin olarak tüketilebilen türlere sahip olduğu gibi oldukça zehirli türleri de içerisinde barındıran bir canlı grubudur.
Bebeklerde Gaz Sorununa Pratik Çözümler
Yeni doğan bebeklerde  görülen ön önemli sıkıntı bir türlü bitmek bilmeyen gaz ağrılarıdır.
Organ Kopmalarında Kopan Organ Nasıl Taşınmalıdır?
Kazalar veya yaralanmalar sonrası kopan organların hasar görmeden en doğru şekilde hastaneye taşınması çok önemlidir.Bu taşınmanın mümkün olduğunca hızlı, steril koşullarda…
Otterhound Cinsi Köpeklerde Görülen Sağlık Sorunları
Köpek sevenler için sahiplenebilecek cins köpek türlerinden biri de Otterhound cinsidir.Bu yazımızda bu köpekleri beslemek isteyenler için Otterhound cinsi…
Aşerme Gerçek Midir?
Aşerme; bir besini aşırı yeme isteği olarak nitelendirilir ve gebeliklerde bu terimle sıklıkla karşılaşılır.
Hamilelikte Uykusuzluk Nedenleri Nelerdir?
Hamilelik çok keyifli, ancak zorlu bir süreçtir. Bu süreci doğru yönetmek; annenin kaliteli bir gebelik yaşamasının yanında, bebeği de bu durumdan oldukça olumlu etkilenecektir.
Spor Neden Kalbe İyi Gelir?
Sporun sağlıklı yaşama olumlu etkileri yadsınamaz bir gerçektir. Ancak bu fayda her zaman fiziksel olarak algılanır. Oysa ki; spor, fiziksel olduğu kadar duygusal dünyada da önem arz…
Çocuğunuz İnternet Bağımlısı mı?
Mevcut olumsuz davranışın veya eylemin kişinin hayatında olumsuzluklara sebep olmasına rağmen kişinin bunu bırakamaması durumu bağımlılıkların ortak özelliğidir.