Tüp Bebek Yöntemi Hakkında Merak Edilenler

25.03.2018 05:31

Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olan aile sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor.

Tüp Bebek Yöntemi Hakkında Merak Edilenler

A

Tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olan aile sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor.


Yaygın olarak uygulanırlığı gün geçtikçe artan bu yöntemin başarı oranı da ilerleyen teknolojiyle birlikte artış gösteriyor.


Tüp bebek uygulaması, sağlıklı sperm ve yumurtalara sahip olan ancak, özellikle rahim borularında oluşan bazı anormallikler sebebiyle döllenmenin olmadığı durumlarda, döllenme olayının dış ortamda yapılarak anne vücuduna yerleştirilmesi ile gerçekleşir.


Vücut dışında döllenmesi sağlanan yumurta, 3-4 günlük gelişim aşamasını atlattıktan sonra annenin rahmi içerisine yerleştirilir. Bundan sonraki süreç normal gebelik olarak devam eder.


Dölleme yapabilmek için anne adayından yumurta hücresi basit bir yöntemle elde edilir. Karın boşluğuna girilerek yumurtlamak üzere olan yumurtalıktan olgunlaşmış yumurta hücresi alınır.


Alınan bu yumurta hücresi ile sperm, doğal koşullara uygun bir ortamda karşılaştırılarak döllenme sağlanır.


Çiftlerin üreme hücreleri ve kabiliyetlerinde hiçbir sıkıntı olmasa bile kadın vücudunda döllenmenin olmadığı durumların @ ında tüp bebek uygulaması rahatlıkla uygulanabilmekte ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.


YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Diş Ağrısı Nedir?
Diş ağrısı; diş çürümesi, diş minesinin aşınması, diş etlerinin iltihaplanması veya bunlara benzer sebeplerden kaynaklanır.Hemem herkeste görülebilen genel…
Saçkıran Nedir?
Saçkıran; saç diplerini etkileyen, oto immün bir bağışıklık sistemi hastalığıdır. Estetik yönden de her iki cins için önemli bir sağlık sorunudur.
Tahlil.com'a En Çok Sorulan ve Merak Edilen 5 Tahlil Nedir?
Tahlil bilgileri ve tahlil yorumlama konusunda Türkiye'nin ilk ve tek sağlık sitesi olan Tahlil.com'a bir çok soru geliyor. En çok merak edilen konular ve tahliller ile ilgili sizleri…
Kanserin Habercisi Olabilecek Belirtileri İhmal Etmeyelim!
Kanser sürekli gündemimizde olan ve kuşkusuz hepimizin korktuğu bir hastalıktır.Kanserin bazı genel belirtilerini önceden fark edebilirsek zamanında gereken önlem ve tedaviler için…
İnsülin Direnci, İnsülin Direnci Soruları ve İnsülin Direnci Testi
İnsülin direnci, günümüzde sıkça konuşulan ve araştırılan bir sağlık problemidir. İnsülin direncine dair öemli bilgileri sizler için derledik.
Tiroid Hastalarında Saç Dökülmesi Daha Çok Görülür
Tiroid hastalığının en önemli belirtilerinden biri saçların aşırı miktarda dökülmesidir.
Prostat Kanserinden Korunma Yolları Nelerdir?
Prostat kanseri erkeklerde en sık görülen kanser türlerindendir. Doktorlar prostat kanserinden korunmak için bazı önlemler tavsiye ediyor.Aşağıdaki yazımızda erkeklerde sık…
Aftı Neler Tetikler?
Aft dudağın içinde, dil yüzeyinde, damakta veya yanak yüzeyinde oluşan bir yaradır. Ağızda aftın oluşması çeşitli nedenlere bağlı olup bu nedenler aft oluşumunu tetiklemektedir.
Mide Ekşimesi ve Sebepleri
Mide ekşimesi sorunu günlük yaşamda pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir sağlık sorunudur
Polikistik Over Nedir? Polikistik Overde Yumurlama Gerçekleşir mi?
Polikistik Over Sendromu üreme çağındaki  kadınlarda sıklıkla rastlanan bir  yumurtlama faaliyet bozukluğudur. Kadınlar arasında sıklıkla görülür.Kadınlarda görülen…
Laparoskopik (Kapalı) Safra Kesesi Ameliyatı Nedir?
Safra kesesi veya safra yollarında enfeksiyon, taş veya tıkanıklık varsa ameliyat yapılabilir.Laporoskopik cerrahi de safra kesesi ameliyatları arasında önemli rol almakta olan bir cerrahi operasyondur.
Tüp Bebek Sonrası Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?
Tüp bebek günümüzde çocuğu olmayan çiftlere sık olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek tedavisi olan çiftler özellikle de anne adayları…