1 sene önce üç doz hepatit aşısı oldum,aşının koruyuculuğu aktif midir?

merhaba,1 sene önce üç doz hepatit aşısı oldum,aşının koruyuculugu aktif midir diye bir test yaptırdım,sonuç (ANT HBs ...........H > 500.................mul /ml....< 8 negatif,> 12 pozıtıf ) bu sonuca göre virüs var mı?, aşı koruyucu mu? . teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Koruyuculuk oluşmuş.